HSBC Mobil Şifre İşlemleri

HSBC mobil şifre işlemleri, mobil bankacılık ve internet bankacılığı giriş sırasında kullanacağınız şifreyi belirlemenize yardımcı olan şifrelerdir.


HSBC mobil şifre, mobil bankacılık işlemleri ve hizmetlerini kullanmak için mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılırken kullanılan şifredir. Şifre özellikle banka bilgileri ve maddi kaynak bilgilerine direkt erişimi sağlayan uygulamaya hesap sahibi dışında yabancı kişilerin girmesini engellemeye yöneliktir.
 Mobil bankacılık artık standart bir bankacılık faaliyeti olarak görülen mobil cihazlar üzerinden yapılan bankacılık işlemlerini içerir. Dünya üzerinde milyonlarca insan bugün birçok işini mobil ya da internet bankacılığı kullanarak yapabilmektedir. Mobil hizmetler ise kullanımları son derece kolay olan menüler aracılığıyla istenilen her işlemin yapılabileceği bankalar ait resmi uygulamalardır.
 
HSBC mobil şifre işlemlerini ise mobil güvenli anahtar isimli farklı bir güvenlik uygulaması ile mobil uygulama kullanıcılarına sağlar. Kullanıcılar ise bu mobil güvenli anahtar ve internet bankacılığı içinde güvenli anahtar uygulamalarını talep edip kullanabilirler.

HSBC Mobil Bankacılık Şifre Alma Yöntemleri Nelerdir?

HSBC Bank sunduğu online bankacılık hizmetleri olan mobil banka uygulaması ve internet bankacılığı hizmetleri için son derece güncel ve en üst seviyede güvenlik sağlar. Güvenlik hem kişilerin hesaplarını korurken hem de kişisel ve özel bilgilerin 3. şahısların eline geçmesini de önler. Bu bağlamda HSBC mobil bankacılık şifre alma yöntemleri ve şifreleme sistemleri de birer güvenlik tedbiri olarak değerlendirilebilir. Bu durum da şifre uygulamasının tüm bankacılık faaliyetleri için son derece güvenli bir platform olmasına olanak tanır.
 
Kullanıcılar mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek için ilk önce sahip oldukları mobil işletim sistemlerine ait uygulama marketlerinden HSBC mobil uygulamasını indirmeleri gerekir. Hem Android hem de App Store mağazalarında bu mobil bankacılık uygulaması bulunur. Uygulama cep telefonu ya da farklı bir mobil cihaza indirildikten sonra sıra giriş işlemlerine gelir. Giriş işlemleri, ilk girişte birkaç farklı adımdan meydana gelir. HSBC mobil bankacılık şifre alma yöntemleri ise ilk adım olarak bir kullanıcı adı ve parola belirlenmesi ile başlar bunun için ise kullanılacak kanallar şu şekildedir:
  • HSBC banka ya da kredi kartı olan kişilerin şifre alma yöntemleri
  • HSBC banka ya da kredi kartı olmayan kişilerin şifre alma yöntemleri
Bu iki farklı yöntemle anında hemen yeni şifre alma özelliği ile şifre alınabilir.

HSBC Mobil Güvenli Anahtar Kullanımı

Mobil uygulamaya giriş yapmak için kullanılan bir yöntem olan HSBC mobil güvenli anahtar kullanımı, kişilerin sisteme giriş yaptıktan sonra aktif edebilecekleri özel sadece bir kullanımlık şifre belirleme ve güvenlik uygulamasıdır. Bu uygulama mevcutsa mobil uygulama içinden açılır ve kullanılmaya başlanır eğer yoksa da ilgili başvuru adımlarıyla uygulama talep edilir. Bu güvenlik uygulaması kullanımı özellikle verilen bütün hizmet ve işlemlerden eksiksiz olarak yaralanmak için son derece önemlidir. Banka mobil ve internet bankacılığı müşterilerinin alabilecekleri bankacılık hizmetlerini giriş yaptıkları tek kullanımlık şifre yöntemlerine göre belirler. SMS yöntemiyle alınan tek kullanımlık şifre ile uygulamaya giren kişiler için bazı hizmetler kapalıdır. Fakat HSBC mobil güvenli anahtar kullanımı yapan kişiler ise sorunsuz ve hiçbir engele takılmadan her türlü hizmeti kullanabilirler.

HSBC Mobil Bankacılık Şifre Yenileme

Kişiler mobil uygulamaya giriş yapabilmek için bir şifre ve kullanıcı adı belirlemek durumundadırlar. Bu şifre unutulduğu zaman bazı adımlar sonucunda yeniden alınabilir. HSBC mobil bankacılık şifre yenileme işlemleri için de aynı ilk girişteki gibi iki farklı yöntem kullanılır. Bu yöntemler ise uygulama kullanıcısının HSBC Bank’a ya da kredi kartı olup olmamasına göre farklılıklar gösterir. Özetle HSBC mobil bankacılık şifre yenileme ve şifrenin unutulması durumunda kullanılabilecek iki farklı yoldan istenileni tercih edilebilir.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler