HSBC Modern Hesap Nedir? Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

HSBC Modern Hesap ile hoş geldin faizi ve bu hesaba özel diğer avantajlardan faydalanabilirsiniz.


HSBC Modern Hesap sahiplerine banka hoş geldin faizi verir ve birbirinden farklı avantajları sunar. Bu yazımızda HSBC Modern Hesap ve avantajları hakkında bilgiler sunacağız.
HSBC Bank, Modern Hesap’a geçen müşterilerine şu avantajları sağlar:

  • Vade bozulması sıkıntısı olmadan para çekme ve para yatırma
  • Düzenli ödemeler ve fatura ödemeleri için talimat verme
  • Düzenli ödemeler ve fatura ödemeleri öncesinde olduğu gibi sonrasında da SMS ile bilgilendirme
  • Hesapta kalan bakiyeye günlük faiz kazancı

HSBC Modern Hesap Nedir?

HSBC müşterileri ve henüz HSBC müşterisi olmayan kişiler, Modern Hesap’ın sağladığı fırsatlardan haber olduklarında “HSBC Modern Hesap nedir?” diye araştırma içerisine girerler. 
Genel olarak Modern Hesap; müşterilerin diledikleri zaman para çekme ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebildikleri, bu hesaplardan düzenli olarak fatura ve ödemeler için otomatik talimat verebildikleri, mobil bankacılık ve internet bankacılığı kapsamında havale ve EFT işlemlerini yapabildikleri bir hesap türüdür. Tüm bu işlemler sonrasında ayrıca Modern Hesap içinde kalan Bakiyeler günlük olarak değerlendirilebilmekte, özel olarak sunulan faiz oranları ile paranız değerlenir.

HSBC Modern hesap Faiz Oranları

HSBC Modern Hesap TL para birimi cinsinden açılabildiği gibi USD, GBP ve EUR cinsinden de açılabilir. Bankanın bu para birimlerinin her birine sunduğu hoş geldin faiz oranı farklı olarak tüketicilerin karşısına çıkar ve bu bağlamda bankanın hesaba uyguladığı standart faiz oranları arasında da farklılıklar söz konusudur. Buna göre HSBC Modern hesap faiz oranları şu şekildedir:
  • 2.000 ve 250.000 TL arasındaki bakiyelere uygulanan hoş geldin faiz oranı %8.50, standart faiz oranı ise %6.00
  • 2.000 ve 50.000 USD arasındaki bakiyelere uygulanan hoş geldin faiz oranı %0.40, standart faiz oranı ise %0.20
  • 2.000 ve 50.000 EUR arasındaki bakiyelere uygulanan hoş geldin faiz oranı %0.25, standart faiz oranı ise %0.10
  • 2.000 ve 50.000 GBP bakiyelere uygulanan hoş geldin faiz oranı %0.30, standart faiz oranı ise olmaktadır.
Bankanın belirttiği bu faiz oranları brüt olarak günlük bakiyeye işler. HSBC Modern Hesap hoş geldin faizi ise hesap açılımından sonraki ilk 45 günlük süre boyunca geçerli olur.

HSBC Modern Hesap Açma

HSBC Bank’ta daha önceden açılmış olan bir vadesiz GBP, USD, TL veya EUR mevduat hesabı olan müşteriler şube bankacılığını, mobil bankacılığı, internet bankacılığını veya telefon bankacılığını kullanarak HSBC Modern Hesap açma işlemini gerçekleştirebilirler. Bu hesap açılışı yine TL cinsinden yapılabildiği gibi USD, GBP veya EUR para biriminden de yapılabilir. Bu hesabı açmak için müşterilerin herhangi bir ücret ödemesi söz konusu olmaz.

HSBC Modern Hesap Faiz Hesaplama

HSBC Bank’ın bir ürünü olan Modern Hesap’ta faizler günlük olarak işler. Bu hesapta bir bakiyeye faiz uygulanabilmesi için hesapta en az 2.000 TL, USD, GBP veya EUR bulunması gerekir. Bu bakiyenin altında olan hesaplara günlük faiz uygulaması yapılmaz. Ayrıca 250.000 TL ve 50.000 GBP, EUR ve USD üzerindeki bakiyelere de faiz oranı uygulanır. Dileyen müşteriler HSBC Modern Hesap faiz hesaplama için 2.000 alt limitini arttırabilirler.
 
HSBC Modern Hesap’ta saat 17.00’den sonra gerçekleştirilen para yatırımları, faiz işletilmesi konusunda herhangi bir bakiye sorununu ortaya çıkarmıyor ise ertesi gün valörlü bir şekilde günlük faiz kazanmaya başlar.
 
HSBC Bank’ta her müşteri, döviz cinsinden olan hoş geldin faizinden yalnızca bir kez yararlanabilir. Ayrıca HSBC Modern Hesap açılışının 45 günü sonrasında hoş geldin faizi kesilir ve standart faiz uygulamasına geçilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler