HSBC Premier Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

HSBC Premier sayesinde HSBC müşterileri, bankacılık işlemlerinin tümünde avantajlı seçeneklerden yararlanabilirsiniz.
HSBC Premier, kişilere özel müşteri temsilcileri vasıtasıyla çeşitli birikim ürünlerini, uluslararası bankacılık çözümlerini müşterilerine ve müşterilerinin ailelerine sunar. Premier’e özel olarak ayrıcalıklı ve pratik bankacılık hizmetlerinin sunulduğu HSBC’de ücretsiz olarak para transferleri yapılabilir ve avantajlı oranlardan yararlanılabilir. HSBC’nin bir hizmeti olan Premier ile ilgili tüm bilgiler ve avantajları yazımızın devamında sunulacaktır.

HSBC Premier Nedir? 

HSBC Premier, bankanın müşterilerine ayrıcalıkların yaşanması için sunduğu bir hizmettir. Bir HSBC Bank müşterisinin Premier’li olabilmesi için mevduat hesaplarında 150.000 TL ya da muadili olan döviz cinsinden bakiyesinin yer alması yeterlidir.
 HSBC müşterisi olmak isteyen kişiler “HSBC Premier nedir?” sorusunu sıklıkla sorarlar. Bu sorunun en kısa cevabı; sunulan ayrıcalıklardır. Çünkü bu hesap türü ile banka müşterisi olan kişilere tüm bankacılık çözümleri ile önemli ayrıcalıklar sağlanır. HSBC Premier hesap ile bankanın öne çıkarmış olduğu hizmetler şu şekildedir:
 • Kişiye özel müşteri temsilcisi hizmeti
 • Tüm bankacılık yöntemlerinden ücretsiz olarak havale/EFT ve Döviz Transferi yapma imkânı
 • Yurtdışında bulunan tüm ATM’lerden ücretsiz olarak para çekme imkânı
 • Modern hesap özellikleri
 • Yurtdışında da kullanıma açık olan Global Premier Hesabı
 • Çeşitli seyahat ayrıcalıkları ve HSBC Premier miles kredi kartı hizmeti
Bankanın Premier hesap ile müşterilerine sunduğu kişiye özel müşteri temsilcisi hizmeti sayesinde müşteriler, bankacılık sektörüne dair tüm ihtiyaçlarına özel olarak çözüm bulabilirler. Ayrıca SPK lisanslı olan müşteri temsilcileri sayesinde para piyasaları konusunda da destek alınabilir ve yardımcı müşteri temsilcileri talep edilebilir.
 
Premier hesap ve HSBC Premier kart sahibi olan kişiler, bankanın tüm para transfer seçenekleri ile havale, EFT ve para transferi işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirler. Normal şartlar altında ATM’lerden, mobil bankacılık hizmetlerinden, şube bankacılığından ve internet bankacılığı aracılığı ile para transferi yapmak belirli bir ücret karşılığında söz konusu olur. HSBC Premier müşterileri, bu hizmetlerden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler.
 
HSBC Bank hizmetleri kapsamında HSBC Premier hesap sahibi olan kişiler, yurtdışında da çeşitli avantajlar elde edebilirler. Bu bağlamda, Premier hesap sahipleri yurtdışında bulunan tüm ATM’lerden ücretsiz olarak para çekme imkânına sahipken aynı zamanda Global Premier Hesap hizmeti sayesinde GBP, USD, CAD, AUD ve EUR döviz birimlerinde, kur farkı olmaksızın hizmet alabilirler.
 
HSBC Premier’lilere özel sulan hizmetlerden bir tanesi de seyahatlere yöneliktir. HSBC Premier Miles Kredi Kartı sahibi olan kişiler pek çok şehirde havaalanındaki otoparklardan, vale hizmetlerinden yüzde 50 indirimli hizmet alırken aynı zamanda hafta sonlarında yurt içinde bulunan tüm restoran harcamalarını yüzde 20 indirimli olarak gerçekleştirebilirler. Bu hizmetler sayesinde HSBC Premier hesap sahibi olan kişiler, ayrıcalıkları dünyanın hemen hemen her yerinde elde edebilirler.

Nasıl HSBC Premier Müşterisi Olunur?

HSBC Bank’ın sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyen henüz banka müşterisi olmayan kişiler ve banka müşterisi olup Premier’li olmayan kişiler, doğal olarak “nasıl HSBC Premier müşterisi olunur?” tarzında sorular sorarlar. HSBC Premier müşterisi olmak oldukça kolay ve zahmetsizdir çünkü bunun için kişilerin HSBC Bank’ta en az 150.000 TL tutarında bakiyesinin olması yeterlidir.
 
Yine aynı şekilde TL yerine 150.000 TL değerinde döviz hesabı olan kişiler de Premier ayrıcalıklarından faydalanabilirler. Ayrıca dünyanın herhangi bir yerinde HSBC Premier’li olan kişiler, Türkiye’de de Premier’li müşteri sınıfında yer alırlar ve birçok avantajı ellerinde bulundururlar.
 
HSBC Premier hesap sahibi olmak isteyen kişiler, bankanın resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla başvurularını gerçekleştirebilirler. Bunun için kişilerin anasayfada bulunan menüden HSBC Premier & Advance bölümüne tıklaması ve ekrana gelen sayfadaki HEMEN BAŞVUR yazısına tıklamaları yeterlidir. Bu işlem ile birlikte kişiler bir form sayfasına yönlendirilirler. Formada bulunan bilgilerin eksiksiz doldurulmasıyla HSBC Premier başvurusu hızlıca yapılabilir.

HSBC Ayrıcalıkları

HSBC, Premier hesabında ayrıcalıklı ve kolay bankacılık hizmetleri sunarken kişiye özel tasarlanmış bir bankacılık deneyimi ile hizmet verir. HSBC Premier müşterileri HSBC Premier İhtiyaç Kredisi hizmeti sayesinde bireysel ihtiyaçlarını özel faiz oranlarıyla ve masraf harcamaları ile karşılayabilirler. Genel olarak HSBC Premier müşterilerinin sahip olduğu HSBC ayrıcalıkları şunlardır:
 • Tüm yöntemlerle ücretsiz olarak para transferi yapma
 • Günlük bankacılık ihtiyaçlarının sağlanması adına gece ve gündüz kesintisiz destek
 • Avantajlı faiz oranları
 • Tasarruflardan günlük faiz kazanımı
 • Düzenli SMS bilgilendirmesi
 • Gerçek zamanlı yatırım işlemleri izlemesi
 • Opsiyon piyasası ve vadeli işlem
 • Kolay hesap açılımları
 • Uluslar arası seyahat fırsatları
 • Kredi kartı ile yapılan harcamalarda ücretsiz taksitlendirme
 • Ücretsiz HSBC Premier ek kart çıkartma
Ayrıcalıklar bakımından HSBC Premier hesabı, banka kartı ve kredi kartı sahibi olan kişiler yaşamlarının her alanlarından bankacılık sektörü ile ilgili pratik çözümler sunar. Bu kapsamda Premier kriterlerine sahip olan banka müşterileri gerçekleştirecekleri tüm para transferleri işlemlerinde dilerlerse internet bankacılığını, dilerlerse mobil bankacılığı, dilerlerse ATM bankacılığını, dilerlerse de şube bankacılığını kullanarak ücretsiz işlemler yapabilirler.
 
Günlük bankacılık hizmetleri kapsamında HSBC Premier müşterileri, gece ve gündüz fark etmeksizin günün 24 saati hiç beklemeden, sesli yanıt sisteminde zaman kaybı yaşamadan direkt olarak 0850 211 0 112 numaralı hattan HSBC Premier müşteri temsilcisine bağlanabilirler. Ayrıca banka müşterileri bu hesap aracılığı ile pasaport harcı, kredi kartı, kredi gibi günlük ödemelerini kolaylıkla yapabilirler.
 
HSBC Bank, Premier hesaplı müşterilerine özel olarak faiz oranları da sunar. Bu hizmet kapsamında kişilere özel kredi limitleri verilebilir, mevduat faiz oranları ile kredi faiz oranları avantajlı olarak sunulur. Bu kapsamda HSBC Modern Hesap ile hoş geldin faizinden de yararlanılabilir. Bu hesap dahilinde müşteriler, GBP, USD, EUR gibi para birimlerinde hesap açabilirler. Açılan bu hesabı HSBC müşterileri tüm para transfer işlemlerinde ana hesap olarak kullanabilirler ve de günlük faiz kazanabilirler.
 
HSBC Premier müşterileri SMS aracılığı ile tüm düzenli ödemelerin ve faturaları öncesinde olduğu gibi ödeme sonrasında da bilgilendirirler. Ayrıca hesaplarla ilgili tüm işlemler, HSBC mobil bankacılık ve internet bankacılığı işlemleriyle gerçekleştirilebilir. Vade bozdurma sıkıntısı olmadan para çekme ve yatırma işlemleri yapılabilir.

HSBC Premier Yatırım İşlemleri

HSBC Premier yatırım işlemleri oldukça kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. HSBC Premier hesap sahipleri, dijital bankacılık yöntemleriyle yatırım fonu, arbitraj, hisse senedi, altın, döviz ve benzeri gibi yatırım işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca online fiyat izleme fonksiyonu sayesinde sermaye ve para piyasaları Premier müşterileri tarafından eş zamanlı olarak izlenebilir.
 
HSBC Premier müşterileri bankanın tüm kanallarından dilediğini tercih ederek hesap açılışı yapma fırsatına da sahip olabilirler. Bu kapsamda müşteriler, bulundukları her yerden, her zaman vadesiz veya vadeli olmak üzere hesap açılımı başvurusu yapıp, dilerlerse birikimlerini HSBC Fonlu Mevduat Hesabı ile değerlendirebilirler. Ayrıca hesap sahipleri internet bankacılığı ile vadeli işlem ve opsiyon piyasası işlemlerini de yapabilirler.

HSBC Premier Kredi Kartı

HSBC Premier kredi kartı sayesinde Premier hesap müşterileri kendi hayat tarzları doğrultusunda özgürce harcama yapıp, kampanyalardan, indirimlerden yararlanabilirler. Premier kredi kartı sahibi olan kişiler yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da seyahatlerini kolaylaştırabilirler. Premier kredi kartı ile banka müşterilerine seyahat sigortası, transfer hizmetleri ve daha pek çok fırsat sunar.
 
HSBC kredi kartı ile yapılacak olan alışverişlerde banka müşterileri, yurt içinde yapılan tek çekimli alışverişlerinde 3, 4, 5 ve de 6 taksit fırsatından ücretsiz olarak yararlanırken, bu kredi kartına sahip olan kişilerin 16 yaş üzerindeki çocuklarına HSBC Premier Ek Kart ve HSBC Premier kart çıkarabilirler. Ayrıca 12 yaş üstü çocuklar için HSBC Premier banka kartı çıkarmak mümkündür.

HSBC Premier Uluslar arası Çözümler

HSBC Premier uluslararası çözümler sunan bir bankacılık hizmetidir. HSBC Premier müşterileri için dünyanın her yerinde çözümler sunulur ve çeşitli avantajlar sağlanır. Yabancı para birimlerinde bulunan hesaplar ile dünyanın her bir köşesinde ücretsiz olarak ve komisyonsuz bir şekilde para çekilebilirken, para gönderim işlemi de yapılabilir.
 
HSBC Bank, Premier hesap sahiplerine uluslararası ücretsiz bankacılık hizmeti verir. Buna göre; hesaplarında TL, CAD, EUR, GBP ve USD para birimi bulunan kişiler yurt dışında harcama yapabilirler ve bu hesapları ana hesap olarak kullanabilirler. Tüm bu işlemler HSBC Premier Kart ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir.
 
HSBC müşterileri HSBC Premier banka kartı kullanarak yurt dışında bulunan bütün ATM’lerden komisyon kesilmeden ve ücretsiz olarak TL dışında EUR, CAD, GBP ve USD cinsinden para çekimi yapabilirler. Banka müşterileri, bankanın tüm kanalları aracılığı ile döviz transfer işlemleri dahil olmak üzere bütün para transferi işlemlerini ücret ödemeden yapabilirler.

HSBC Premier Miles

HSBC Premier avantajları sayesinde banka müşterileri çeşitli indirimlerden yararlanma hakkı kazanırlar. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden kolaylıkla başvurusu yapılabilen HSBC Premier Miles kredi kartı için HSBC Premier kredi kartı sahibi olunması yeterlidir. Premier Miles sahibi olmak isteyen kişiler, cep telefonlarının mesaj kısmına MILES yazıp boşluk bırakıp, Premier kartın son 6 hanesini yazarak ve 4477’ye SMS göndererek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

HSBC Premier Miles Avantajları

HSBC Premier Miles kredi kartı sahibi olan kişilerin sahip olduğu avantajlar şunlardır:
 • Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara, Dalaman ve Bodrum Havaalanlarında vale hizmetleri ile otopark hizmetlerinde yüzde 50 indirim
 • 100 TL ve üstü yapılan tüm yurtdışı tel ile restoran harcamalarında yüzde 10 indirim
 • Yurt içinde yapılan tüm harcamalarda her daim yüzde 0,5 oranında Premier Miles puan kazanma hakkı
 • Cumartesi ile Pazar günlerinde geçerli olmak üzere gerçekleştirilen 100 TL ve üstü tüm restoran harcamalarında yüzde 20 indirim
 • Yalnızca AVIS işletmelerinde geçerli olan yurt içi araç kiralama işlemlerinde yüzde 30 indirim
 • Yurt dışında yapılan tüm alışverişlerde yüzde 1 yani 2 kat Premier Miles puan kazanma hakkı
 • Progo aracılığıyla yüzde 25’e kadar varan indirimlerle adresten transfer hizmeti
 • Yurtiçinde tek çekim yapılan alışverişlerde geçerli olmak üzere; ücretsiz olarak 3, 4, 5 ve 6 taksit yapabilme hakkı
 • Ücretsiz verilen Priority Pass Kart aracılığıyla üye salonlarına yalnızca 32 USD ile giriş yapma hakkı
 • SETUR’dan HSBC Premier Miles puanları ile alınmış olan Kuzey Amerika ve Güney Amerika biletlerinde yüzde 33 indirim hakkı

HSBC Premier Avantajları

HSBC Premier kart sahipleri, HSBC Bank’ın sunduğu avantajlardan yurt içinde sürekli olarak yararlanma hakkına sahip olduğu gibi aynı zamanda yurtdışında da yararlanma hakkına sahiplerdir. Uluslar arası Acil Destek hizmetleri kapsamında HSBC, müşterilerine nerede olurlarsa olsunlar beklenmedik bir soru ile karşı karşıya kalındığında kendilerini güvende hissetme fırsatı sunar.
 
Dünyanın her yerinde HSBC Premier müşterileri tanınıp, önceliklere sahip olurlar ve ayrıcalıklı olan hizmetlerden yararlanabilirler. HSBC Premier avantajları sayesinde banka müşterileri, dünyanın her yerinde kendilerini güven altında hissedebilirler. Örneğin; çalıntı ve kayıp durumlarında acil kart yenileme hizmetinden yararlanılır ve hemen ertesi gün kart yenileme işlemi gerçekleştirilir.
 
Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da HSBC Premier müşterileri, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar 2.000 USD’ye kadar olan ihtiyaçlarını acil nakit çekim hizmeti kapsamında giderilebilir. Ayrıca HSBC, Premier müşterilerine yine dünyanın her yerinde sigorta hizmeti verilir. Böylelikle hem kart sahipleri hem kart sahibi olan kişilerin aileleri dünyanın her yerinde kendilerini güvende hissetmeleri mümkün olur.
 
Ferdi kaza sigortası kapsamında yurt dışı ve yurt içi seyahatlerde, tıbbi destek ve tedavi gerektiren durumlarda bankanın teminatından yararlanılabilir. Ayrıca HSBC Premier kart sahipliğinin verdiği haklar doğrultusunda yurt dışında ve yurt içinde yapılan seyahatlerde kayıp bagajlar ve gecikmeler için “bagaj kaybı ve gecikme” sigortasından yararlanılabilir.

HSBC Global Premier Hesap

HSBC Global Premier Hesap ile Premier hesap sahibi olan kişilerin çocuklarının en iyi eğitimi alması amacı güder. Bu bağlamda HSBC Bank, HSBC Global Premier Hesap ile müşterilerine ve ailelerine destek sağlamakta, yurt dışı eğitim süreçlerinde ihtiyaçlara yönelik olarak hizmet ve çözümler sunar. Bu kapsamda bankanın müşterilerine sunduğu avantajlar şunlardır:
 • Ücretsiz bankacılık hizmetleri kapsamında HSBC Global Premier Hesap CAD, TL, EUR, AUD ve USD para birimleriyle açılabilir ve yurt dışında kullanılmak üzere ana hesap olarak tanımlanabilir.
 • Global Premier banka kartları aracılığı ile yurt dışında bulunan tüm ATM’lerden komisyon alınmadan, ücretsiz olarak para çekimi USD, AUD, EUR ve CAD para biriminde yapılabilir
 • Bankanın tüm kanalları aracılığı ile ücretsiz olarak para transferleri yapılabilir. Bu hizmet kapsamında döviz transferleri de ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir.
 • HSBC Global Premier kart sahipleri, çocukları için Premier fırsatlarından yararlanabilirler ve Premier müşteri temsilcileri sayesinde ihtiyaçlar doğrultusunda aile bankacılığı hizmeti alabilirler.
 • Mevduat işlemleri her zaman ve her yerden kesintisiz olarak yapılabilir, ortak hesaplar ile ailece Premier avantajlarından yararlanılabilir.
 • Premier müşterisi olan kişilerin 18 ve 28 yaş aralığında olan çocukları da Premier olarak tanımalnır ve sunulan avantajların tümünden çocuk Primer müşteriler de yararlanabilirler.
 • HSBC Premier müşterileri, eğitim sürecini kolaylaştıran hizmetler kapsamında masrafsız eğitim kredisi hizmetlerini alabilirler.
 • Premier hesap sahiplerinin ve ailelerinin eğitim ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak sunulan HSBC Eğitim Kredisi kapsamında Premier avantajlı faiz oranlarından yararlanılabilir ve masrafsız olarak kredi alınabilir.
 • Yurt dışı için gerçekleştirilecek olan vize başvurularında ve okul kaydı işlemlerinde kullanılabilecek olan referans mektubu hizmeti banka tarafından Premier müşterilerine verilir ve bu referans mektubu şubelerden temin edilebilir.
 • HSBC Bank’ın Gulf Sigorta işbirliği ile sunduğu Eğitim Güvencesi Planı hizmeti ile Premier hesap sahiplerinin çocuklarına güvenli bir gelecek sağlanır ve eğitim masrafları güvence altına alınabilir.
 • HSBC Bank aracılığı ile eğitim giderleri için beklenmedik ve ani gelişen olaylara karşılık teminat işlemleri yapılabilir.
 • Eğitim teminatı için müşterilerin tercihlerine göre teminatlar TL, Dolar ve Euro gibi para birimleri ile yapılabilir. Böylelikle değişken enflasyon sorunlarına yönelik de eğitim masrafları farklı para birimleri ile güvence altına alınabilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler