HSBC Sanal Kart Oluşturma ve Sanal Kart Kullanımı

HSBC sanal kart oluşturma ve sanal kart kullanımı ile internet üzerinden yapmış olduğunuz alışverişleri daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.
HSBC sanal kart oluşturma işlemi yapmak için tek yapılması gereken HSBC internet bankacılığını giriş yapmaktır. Aynı zamanda mobil şube üzerinden de başvuru yapabilmek mümkündür. Mobil uygulama kullanmayan müşteriler ise HSBC Bank resmi web sitesi veya uygulama mağazalarından indirebilirler. Bu uygulama, cep telefonlarının yanı sıra tabletlere de indirilebilir. Bunlardan hiçbirini tercih etmeyen müşteriler ise 0850 211 0 111’i arayarak şifre aldıktan sonra sanal kartın anında aktif hale gelmesi sağlanabilir.
 Sanal kart sahibi olacak kişilerin ise HSBC banka kartı ya da kredi kartı bulunmalıdır. HSBC sanal kart oluşturma işlemi böylece mümkün olur. Bu kartların kullanımı ise oluşturulması kadar kolaydır. Advantage kredi kartına bağlı olarak sanal karta sahip olup, limit belirleyerek sanal kartlar kolaylıkla kullanılabilir. Kartlar ile alakalı ek güvenlik hizmetleri de vardır. Bunlardan yararlanmak isteyen müşteriler için güvenli sanal alışveriş uygulaması indirilebilir.

HSBC Sanal Kart Nedir?

Sanal kart olarak ifade edilen bu kart türü, genel olarak internet üzerinde yapılan alışverişlerde kullanımda tercih edilir. Bu yönde bilgileri içeren kart numarası ve güvenlik baz alınarak plastik olarak da basılamayan kartlardır. “HSBC sanal kart nedir?” sorusuna istinaden önem taşıyan bir diğer konu ise kartın limiti yapılacak alışverişlerde önceden belirlenebilir. Bu tür özellikler sanal karta ait olan niteliklerdir. Ayrıca kullanım sağlandıktan sonra güvenlik amacıyla sıfırlanabilir.
 
Bu kartı kullanmak isteyen müşteriler ise internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla başvuru yapabilirler. Sanal kartlar, internet üzerinden alışveriş yapmayı seven kullanıcılar için biçilmiş kaftandır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla tercih edilen ve kolaylıkları olan bir kart türüdür. Kartlarda limitleri belirlemek mümkün olduğundan dolayı, kontrollü alışverişler yapılabilir. İnternet bankacılığı kullanmayanlar için mobil bankacılık üzerinden rahatlıkla bu kartlara sahip olmak için başvuru yapılabilir.

HSBC Sanal Kart Şifre Alma

Sanal kartlara sahip olmak isteyen kişiler, şifre alarak bu işlemi aktifleştirebilir. HSBC sanal kart şifre alma işlemi internet üzerinden alışveriş yapılırken, kart aramaya gerek kalmadan ödeme işlemi yapılabilir. Çünkü sanal kartın plastik olarak basımı gerçekleştirmez. Şifre alınırken, internet üzerinden www.hsbc.com.tr/tr/kartsifrem kısmından şifre alım işlemleri gerçekleştirilebilir.
 
Bu işlemlerin yanı sıra kişilerin kullanım sağladığı bireysel internet bankacılığına giriş yaparak da şifre belirlemesi mümkündür. Teknolojiden uzak olan müşteriler için telefon bankacılığından da yardım alınabilir. HSBC sanal kart şifre alma işlemi müşteri hizmetlerini arayarak da belirlenebilir. Bu hususta telefon bankacılığı da etkili ve hızlıdır. İşlemleri yüz yüze gerçekleştirmek isteyen müşteriler ise en yakın HSBC şubesine uğrayarak şifre alabilmesi de mümkündür. Sanal kartlar, bankanın müşterilerine sunduğu birçok kolaylık ile sunulur.

HSBC Sanal Kart Limit Belirleme

Sanal kart kullanımı internet üzerindeki alışverişlerde sık tercih edilen kart türüdür. Yapılan alışverişlerde telefon bankacılığı yardımıyla online sitelerden alışveriş yapmak, bilet almak ve daha birçok işlem için kullanılabilir. HSBC sanal kart limit belirleme işlemiyle alışveriş kotası belirlenebilir. Belirlenecek limit ise sanal kartın oluşturma işlemleri esnasında düzenlenir. Ayrıca kredi kartları ya da banka kartlarından da sanal karta para aktarımı yapılarak alışverişler yapılabilir. İsteğe bağlı olarak da alışverişten sonra kalan para miktarı sanal kartlara ya da banka kartlarına geri aktarılabilir. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki sanal kartla yapılan tüm işlemler banka kartıyla da yapılabilir. HSBC sanal kart limit belirleme işlemi ise müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenen oranlar ile uygulanabilir.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler