HSBC SGK Maaş Ödemeleri

HSBC SGK maaş ödemeleri sayesinde emekli promosyonu alabilir ve emekli maaşınızı sürekli olarak HSBC Bank'tan alarak, birçok avantaj elde edebilirsiniz.


HSBC SGK maaş ödemeleri, HSBC müşterilerine özel avantajlarla yapılabilir. SSK veya Emekli Sandığı maaşı ödemelerini HSBC’den alan emeklilikler, bankanın sunduğu çeşitli avantajlara sahip olurlar ve bankanın çeşitli kampanyalarından yararlanabilme şansını elde ederler. HSBC’nin SGK maaş ödemeleri için emekli müşterilerine sunduğu özel avantajlar şunlardır:

  • Emekli maaşları, HSBC Bank Kart aracılığı ile yurt içinde bulunan tüm banka ATM’lerinden 7 gün 24 saat boyunca istenildiği zaman çekilebilir.
  • Emekli maaşları, HSBC Bank Kart aracılığı ile yurt dışında da çeşitli ATM’lerden çekilebilir.
  • Yurt içinde yalnızca HSBC ATM’lerinden değil, diğer bankalara ait olan tüm ATM’lerden emekli maaşı ödemesi çekilebilir.
  • Emekli maaşlarını HSBC’den alan müşteriler, özel vadesi ve ödeme koşulu olan, kefil gerektirmeyen Bireysel Kredi hizmetlerinden yararlanma hakkına sahip olurlar.
  • Vadeli Mevduat Hesabı hizmeti HSBC SGK maaş ödemeleri alan emeklilere özel faiz oranıyla sunulur.
  • Emekli maaşlarını HSBC’den alan emeklilere Vadesiz Mevduat Hesabı hizmetinde komisyon uygulanmaz ve düzenli ödeme talimatı verilebilir.
  • Emekli maaşını HSCB’den alan kişiler vadesiz mevduat hesaplarından otomatik ödeme talimatı verebilirler ve fatura ödemelerinde komisyon ücreti alınmaz.
HSBC emekli maaş promosyonu da verir. Maaşlarını HSBC’ye taşıyan emeklilere belirli bir meblağ promosyon olarak sunulur ve bu meblağ nakit olarak emeklilere tahsis edilir. Maaş ödemelerini HSBC’den almak isteyen kişiler, 3 yıl bankadan emekli maaşı çekme sözünü vermeseler dahi yukarıda sayılan avantajlardan yararlanma hakkına sahip olurlar.

HSBC Emekli Maaş Promosyonu Ne Kadar?

Yeni emekli olmuş ve yeni emekli maaşı alacak olanlar ile daha önce emekli olmuş ve HSBC dışında başka bir bankadan emekli maaşlarını alan kişiler, “HSBC emekli maaş promosyonu ne kadar?” sorusunu elbette ki sorarlar.
 Günümüzde faaliyet göstermekte olan tüm bankalar, emeklilere yönelik bazı promosyonlar sunarlar ve HSBC de bu bankalar arasındadır. Her bankanın emeklilere özel olarak sunduğu promosyon miktarı farklıdır. HSBC emekli maaşlarını kendi bankasına taşıyacak olan kişilere özel promosyon avantajı sunar. Emekli maaşı promosyonu olarak ne kadar bir ödeme yapılacağı, banka şubelerinden öğrenilebilir.
 
Her bankada olduğu gibi HSBC’de de emekli maaşı promosyonu, bankada 3 yıl kalma ve HSBC’den 3 yıl boyunca maaş çekme sözü veren müşterilerine sağlanır. Bankaya 3 yıl kalma sözü vermek istemeyen kişiler, promosyondan yararlanmasalar dahi emekli maaşlarını HSBC’den alarak diğer fırsatlardan yararlanabilirler. 

Emekli Maaşı Taşıma Nasıl Yapılır?

Emekli maaşı taşıma ve transfer etme işlemi birçok yol ile gerçekleştirilebilir. Bir bankadan aldığı maaşı HSBC’ye taşımak isteyen kişiler, üç farklı seçenekten birini tercih ederek maaş transferi işlemini gerçekletirebilirler. Bu seçenekler şunlardır:
  • En yakın HSBC şubesinden şahsen başvuru yaparak
  • E-devlet sistemi üzerinden başvuru yaparak
  • SGK İl Müdürlüğü’nden şahsen başvuru yaparak

HSBC Şubesinden Maaş Transferi Başvurusu Yapmak

Başka bir bankadan emekli maaşı alan kişiler, HSBC şubesinden maaş transferi başvurusu yapmak için kendilerine en yakın şubeye gidebilirler. Kendilerine en yakın HSBC şubesini bilmeyen kişiler, bankanın resmi internet sitesine giriş yaparak buradan gerekli bilgiye ulaşabilmektedir. HSBC’nin en yakın şubesine giderek emekli maaşı transferi yapacak olan kişilerin yanlarında nüfus cüzdanlarını da götürmesi gerekir.
 
En yakın HSBC şubesine giden emekliler, banka görevlilerine emekli maaşlarını transfer etmek istediklerini dile getirdiklerinde maaş taşıma işlemleri sistem tarafından uygun görülürse başatılabilir. Bu işlemin yapılabilmesi için kişilerin şahsen başvuru yapması zorunludur.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Maaş Transferi Başvurusu Yapmak

e-Devlet sistemi üzerinden maaş transferi başvurusu yapmak, HSBC’ye maaş taşımak için başvurulabilecek olan yöntemlerden biridir. Bu işlemin yapılabilmesi için emekli kişilerin e-devlet şifresine sahip olmaları gerekir. E-devlet şifresi olmayan kişiler, PTT şubelerine giderek şifre temin edebilirler. Daha sonra bu şifre eşliğinde e-devlet sistemine giriş yapılmalıdır.
 
E-devlet sistemine girildiğinde seçenekler arasında bulunan Banka ve Adres Değişikliği bölümünden emekli maaşı taşıma işlemi gerçekleştirilebilir. HSBC SGK maaş ödemeleri için kişilerin seçenekler arasından HSBC’yi seçmesi yeterli olacaktır.

SGK İl Müdürlüğü’nden Maaş Transferi Başvurusu Yapmak

Emekli maaşını HSBC’ye transfer etmek için e-devlet sistemini ve banka şubesini kullanmak istemeyen kişiler, SGK İl Müdürlüğü’nden maaş transferi başvurusu yapmak için şahsen başvuru gerçekleştirebilmektedirler. Emekli kişiler, bu kuruma giderek maaş transferi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler