HSBC Vadeli Mevduat Hesabı

HSBC vadeli mevduat hesabı ile standart bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilir ve yatırım bankacılığına da ilk adımlarınızı atabilirsiniz.


HSBC vadeli mevduat hesabı oluşturarak, risksiz ve yüksek miktarlarda kazanç elde edebilmeniz mümkündür. HSBC güncel ve kazançlı hesap seçeneklerinden bir tanesi de vadeli mevduat hesabıdır.
 Vadeli mevduat hesabında kullanıcılar için bazı koşullar sunulur. Koşulları sağlayan müşterilere belirli bir süre ve faiz oranı karşılığında vadeli mevduat hesabı oluşturabilirler. Müşterilerin vadeli mevduat hesabından çıkış yapabilmesi ve kazandığı paraya ulaşabilmesi için gerekli olan süreyi tamamlamış olması gerekir. Vadeli mevduat hesabı için TL ya da döviz cinsi para yatırılabilmesi mümkün olur.

HSBC Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

HSBC vadeli hesap açılabilmek için birçok başvuru kanalını kullanabilmeniz mümkündür. HSCB vadeli mevduat hesabı için detaylı bilgiler alabilmek ve birebir görüşme sağlamak isterseniz banka şubelerine başvurabilirsiniz. Size en yakın HSBC şubesinde bulunan gişe yetkilileri ile irtibat kurarak faiz oranları, vade süresi ya da koşullar hakkında bilgiler alarak kararınızı verebilirsiniz.
 
Vadeli hesap için internet bankacılığını ya da mobil bankacılık uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Bankanın resmi web sitesi üzerinden ya da cihazlarda mobil uygulamayı indirdikten sonra müşteri numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Giriş işlemleri sonrası ana menü üzerinde ilerleyerek hesap açma menüsüne ulaşabilir, talebinizi bankaya bildirebilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile yapılan başvuru sonrası, banka sizi SMS yolu ile bilgilendirir.
 
Tüm bu iletişim kanallarını tercih etmek istemeyen vatandaşlar ise bir telefon ile tüm işlemleri yaparak HSBC vadeli hesap açabilirler. 0850 211 0 111 numaralı telefon bankacılığını arayarak, telesekreter yönlendirmelerini takip ederek müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra size sorulan tüm bilgilere eksiksiz ve doğru yanıt vermeniz gerekir. Bu işlemden sonra talebinizi temsilcilere ileterek hesabınızın açılabilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra vadeli hesap açılabilmesi için vatandaşlardan belirli belgeler istenebilir. Bunlar;
  • Kimlik belgesi,
  • İkametgah,
  • Son 3 ay içerisinde geçerliliği bulunan adınıza düzenlenmiş herhangi bir fatura,
  • Gelir durumu belgesidir.

HSBC Vadeli Süresi Ne Kadar Olabilmektedir?

HSBC vadeli hesap süresi müşterilerin talepleri doğrultusunda belirlenebilir. Müşterinin talebi doğrultusunda 1,3,6,9 ya da 12 ay süresi boyunca vadeli hesap açılabilmesi mümkündür. Vade süresi 1 aydan az ya da 1 yıldan daha fazla olmaz. Sürenin dolması sonucunda mevduat hesabı yeniden açılabilir. Müşterilerin vadeli hesabı açıldıktan sonra aylık faiz miktarı sistematik olarak ana paraya ilave edilir. Müşterinin vade süresini tamamlamadan çıkmak istemesi durumunda ise almaya hak kazanmış olduğu kazançlar silinerek yalnızca ana parasının iadesi mümkün olur.

HSBC Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı Kaçtır?

HSBC vadeli mevduat hesabı son derece risksiz ve kazançlı bir uygulamadır. Her ay getirisinin bulunması sebebiyle zarar etme gibi durumların oluşması mümkün olmaz. Bunun yanı sıra HSBC vadeli mevduat hesabı faiz oranı, süre bilgisine göre farklılık gösterebilir. Müşterilerin vadeli mevduat hesabı açabilmesi için en az 1000 TL para yatırmaları gerekir. Para yatırılmasından sonra ilk 3 ay içerisinde yatırılan paranın %8.5’lik kısmı kadar aylık olarak faiz miktarınız hesabınıza aktarılır.
 
3 ay ile 1 yıl arasında vade süresinin belirlenmesi durumunda ise ana paranın %6’lık kısmı kadar aylık faiz miktarı hesabınıza yatırılır. Vadeli mevduat hesabının süresi dolduğunda elde edilen kazancın tamamı ana paranın üzerine direkt olarak ilave edilmiş olur. Vadeli mevduat hesabında meydana gelen tüm gelişmeleri takip edebilmek için internet bankacılığı ya da HSBC mobil uygulaması ile 7 gün 24 saat kontrol sağlamak mümkündür.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler