HSBC Vadesiz Mevduat Hesabı

HSBC vadesiz mevduat hesabı ile hesabınıza para alabilir, para yatırabilir veya hesabınız üzerinden para gönderebilirsiniz.


HSBC vadesiz mevduat hesabı, müşterilerin süresiz olarak açabildikleri ve pek çok ödeme işlemlerini gerçekleştirebildikleri bir hesap türüdür. Teknolojinin giderek ilerlemesi ile birlikte alternatif ödeme kanallarının oluşturulduğunu ve bu ödeme kanallarının çok daha fazla kazanç getirisinin bulunduğunu söyleyebilmek mümkündür. HSBC bankasının müşterilerine özel olarak sunmuş olduğu ayrıcalık ve hizmetlerden bir tanesi de vadesiz mevzuat hesabıdır.
 Vadesiz mevduat hesabı vadeli hesaptan farklı olarak belirli bir süre sınırlaması yapılmadan açılabilir. HSBC bankası müşterileri için sunmuş olduğu vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı için herhangi bir ek işlem ücreti almaz. Bunun yanı sıra vadesiz mevduat hesabı yalnızca TL parası cinsinden değil döviz para cinsinden de açılabilir.

HSBC Vadesiz Mevduat Hesabı İçin İstenilen Belgeler Nelerdir?

HSBC vadesiz mevduat hesabı için herhangi bir alt ya da üst limit uygulaması söz konusu olmaz. Müşterinin dilediği kadar miktarı vadesiz hesabına yatırabilmesi mümkündür. Vadesiz mevduat hesabında herhangi bir faiz işletilmemesi sebebiyle müşterilerin bu hesap türünde ekstra bir kazancı olmaz. HSBC vadesiz mevduat hesabının açılabilmesi için gerekli bazı evraklar söz konusudur. Bu evraklar;
  • Kişinin kimlik belgesi,
  • Güncel ikametgâh belgesi,
  • Son 3 ay öncesine ait kişinin adı ve soyadına göre düzenlenmiş herhangi bir fatura belgesi,
  • Gelir durumunu bildiren ilgili belge,
  • T.C vatandaşları olmayan kişiler için ikamet tezkeresi gerekecektir.

HSBC Vadesiz Hesap Açma

HSBC vadesiz hesap açma işlemi için internet bankacılığı ya da şubeler tercih edilebilir. İnternet bankacılığı üzerinden resmi web sitesine giriş yapabileceğiniz gibi cihazlarınıza mobil uygulamayı indirerek de işlemlerinize devam edebilirsiniz. Müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ana menü üzerinden adımları takip ederek vadesiz hesap açabilirsiniz. HSBC vadesiz hesap açma işlemini gerçekleştirebileceğiniz diğer bir alternatif iletişim kanalı ise şubelerdir.
 
En yakın HSBC şubesine ulaşım sağlayarak gişe görevlilerinden bu konuda yardım alabilirsiniz. HSBC vadesiz hesap açan müşteriler birçok ödeme işlemini internet bankacılığını ya da telefon bankacılığını kullanarak gerçekleştirebilirler. Otomatik ödeme talimatı verilerek her türlü fatura ödemelerinin, kira ödemelerinin ya da düzenli olan diğer ödemelerin yapılabilmesi mümkündür.
 
 Ayrıca vadesiz mevduat hesabınız sayesinde bireysel taksitlerin ödemesi, kredi kartı ödemeleri, çek ödemeleri, havale ya da EFT ödemeleri yapılabilir. Ödemelerin tamamının düzenli bir şekilde yapılabilmesi için müşterilerin bu hesap türünde yeterli bakiyesinin bulunması gereklidir. Ödemelerin yapılabilmesi ya da yapılabilmesi halinde müşteri detaylar hakkında SMS ya da e-posta yolu ile bildirilir. Vadesiz olarak açılan hesabın vadeli hesabı dönüştürülebilmesi mümkün olur. Vadeli hesaba döndürebilme işlemi için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da şubeler tercih edilebilir.

HSBC Vadesiz Mevduat Hesabı Ne Zaman Kapatılabilir?

HSBC vadesiz hesap açılabilmesi için belirli bir süre sınırlaması bulunmaz. Herhangi bir süre sınırlaması bulunmaması sebebiyle müşterinin bu hesap türünde ana parasını yalnızca birkaç gün tutabilmesi mümkün olabildiği gibi yıllarca tutabilmesi de mümkündür.
 
Vadesiz mevduat hesabı açıldıktan sonra telefon bankacılığı olan 0850 221 0 111 numarayı arayarak hesap kapama işlemleri anında yapılabilir. Bunun yanı sıra internet bankacılığı üzerinden müşteri numarası ile giriş yapılarak da vadesiz hesabın kapatılması talebinde bulunulabilir.
 
İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden hesap kapatıldıktan sonra ana paranız belirlenen hesaba yatılır ya da banka şubelerine gitmeniz istenerek elden teslimatı sağlanır. Bu uygulamaları kullanmayan vatandaşların ise en yakın HSBC şubesine giderek hesabını kapatabilmesi ve ana parasını teslim alabilmesi mümkündür. Vadesiz mevduat hesabında faiz kazanımı bulunmaması sebebiyle ana paranın haricinde ekstra bir kazanç sağlamaz.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler