ING Bank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?

ING Bank kripto para ve bitcoin hesabı var mı ve varsa nasıl açtırılır? ING Bank'tan kripto para almak ve bozdurmak mümkün mü? Soruların cevapları yazımızda.


“ING Bank kripto para ve bitcoin hesabı var mı, açılabilir mi? ING Bank kripto para satmak ya da almak için neler yapılması gerekir?” gibi sorular kripto para piyasasını uzaktan ya da yakından takip eden hemen tüm yatırımcıların aklına gelmiştir. Bu yazımızı bu sorular çerçevesinde inşa edeceğiz. Son zamanlarda bitcoin ve diğer altcoinler oldukça hareketli bir seyir izliyorlar. Bitcoin yıllardır ülkemizde tercih edilen bir kripto para iken şimdilerde ethereum da bu tercih listesine katılmış durumda. Teknik olarak para birimi diyemesek de bu varlıklar değer barındıran varlıklardır. Fakat biz yine de kafa karışıklığına yol açmamak adına bu değerli varlıklara para birimi demeye devam edelim.
 Bitcoin ve altcoinler, kripto para piyasalarında oldukça önemli yer tutuyorlar. İlk kez 2008 yılında Bitcoin ortaya çıktığında hiç kimse bu kadar ilgi göreceğini tahmin edemezdi elbette. Günümüzde ülkemizde de kripto paralara karşı bir ilgi olduğu muhakkak. Bunda en büyük nedenin yatırımcının kendi para birimine, dövize ya da altına yatırım aracı olarak güvenmemesi olduğu gösterilebilir. Tabi bir de kripto paraların yüksek akışkanlığa sahip, çabuk el değiştirebilen ve merkezsiz yönetilen bir yapısının olması da etkendir. Bu nedenledir ki ülkemizde pek çok kişi kripto para borsalarında istedikleri kripto parayı alıp satabiliyor. Ancak yüksek bir kitle de halen bu borsalardan habersiz durumda. Bu nedenle olsa gerek bankalar kanalıyla bu pazara gitmek ve kripto para yatırımı yapmak niyetinde. Sonucunda da ortaya “ING Bank bitcoin ve kripto para hesabı nasıl açılır? Alış ve satış nasıl yapılır?” gibi sorular çıkıyor. Şimdi bunlara ve benzeri sorulara yanıt vermeye başlayalım.

ING Bank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Açmak Mümkün Mü?

Merak edilen önemli konuların başında ING Bank bitcoin ve kripto para hesabı açılır mı konusu geliyor. ING Bank ülkemizdeki en önemli yabancı bankalar arasında geliyor. Bu nedenle de müşterisi oldukça fazla. Bu açıdan bakıldığında müşterilerinin kripto para piyasalarında ING Bank ile çalışmak istemesi de oldukça makul bir istek gibi. Kripto para piyasalarına para yatırmak ya da kripto para piyasalarındaki paranızı çekmek istediğiniz ING Bank ile çalışabilseniz de kripto para hesabı açabileceğiniz bir banka değil ING Bank. Yalnızca ING Bank için değil tüm bankalar için de bu durum geçerli. Bankacılık kanunları ve BDDK hükümleri, bankalara hangi işlemleri, nasıl yapabileceğini alenen belirtmiştir. En önemli sorun ise kripto paralar ile ilgili müspet bir tabir kullanılmamasıdır. Bu da ING Bank için sadece krediler veren ve mevduatlar toplayan bir misyon yüklüyor. Yani ING Bank kripto para ve bitcoin hesabı açmak müşteri için mümkün değil.

ING Bank Bitcoin ve Kripto Para Nasıl Alınır?

Ülkemizde bulunan yasal düzenlemeler gereği ING Bank bitcoin ve kripto para satışı yapamaz. Ne var ki az sonra açıklayacağımız üzere ING Bank, kripto para alışverişi için önemli bir yer tutmaktadır. Ancak bu durum, tabi ki bünyesinde bir kripto para hesabı açması şeklinde olmuyor. ING Bank ve diğer bankalar, bu kripto para sistemi içerisinde sadece aracılık hizmeti eden yapılar olmaktadırlar.
 
Bu konuyla ilgili sizin için hazırlamış olduğumuz “Bankalar Neden Bitcoin ve Kripto Para Satmıyor?” isimli makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

ING Bank Kripto Para – Bitcoin Bozdurulabilir Mi?

ING Bank, doğrudan doğruya kripto paralarınızı sizden alarak dövizde olduğu gibi bozamaz. Yatırımcıların kripto paralarını bozdurmak için mutlak suretle bir kripto para borsasına ihtiyacı vardır. Bu kripto para borsalarında alıcılar ve satıcılar buluşurlar ve alışveriş gerçekleşir. Burada önemli olan noktanın ise alışveriş işlemlerinin güncel kur üzerinden yapılacak olmasıdır. Alışveriş sonrasında yatırımcı bozdurduğu kripto parasından elde ettiği geliri banka hesaplarına çekmek isterse, bu durumda ING Bank hesaplarına çekebilir. Yani bozdurma işlemini borsalarda gerçekleştiren yatırımcı için ING Bank, parasını çekmede sadece bir araç olarak kullanılabilir. TL olarak ya da döviz olarak açmış olduğunuz ING hesaplarınıza paranızı çekebilirsiniz. “Bitcoin ve Kripto Para Nasıl Bozdurulur?” yazımızda konuyla alakalı daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.
 
Siz de kripto para borsalarına para göndermek ya da bozdurduğunuz paranızı hesabınıza almak istiyorsanız bir banka hesabına ihtiyacınız olacaktır. ING Bank’tan hesap açmak isterseniz ING Bank Hesap Açma sayfasından hesabınızı nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz de ING Bank şubelerine uğrayabilirsiniz. ING Bank Şubeleri sayfamızda il ve ilçe bilgilerini girerek basit bir arama yaparak yaşadığınız yerdeki ING Bank şubelerinin adreslerini, telefon numaralarını öğrenebilirsiniz.

ING Bank Bitcoin – Kripto Para Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

Bitcoin, ethereum ya da diğer altcoinleri alabilmek için ING Bankası’ndan ziyade bir kripto para borsasına kaydolmanız gerektiğini belirtmiştik. Ancak bu bankalara ihtiyacınız olmayacağını da göstermez. Zira piyasada el değiştiren paranın yeniden bankacılık sistemine girerek size ulaşması da gerekir. Paribu ve BTC Türk gibi yerel kripto borsaları ve Binance gibi yabancı kripto borsalarında yapacağınız işlemler sonrasında paranızı banka hesabınıza çekebilirsiniz. Özellikle ülkemizde en fazla bilinen kripto para piyasası olan BTC Türk’ten bahsetmemiz gerekirse, BTC Türk’ün pek çok banka ile anlaşması bulunuyor. Ancak ING Bank ile henüz bir anlaşma yapmadığını biliyoruz. Anlaşmalı olan bankalar ile sınırsız şekilde 7/24 havale işlemleri yapılabilirken, anlaşmalı olmadıkları bankalarla resmî tatil olmayan hafta içleri 09:00 – 16:45 arası EFT yapılabiliyor.Türkiye’de Bitcoin ve Kripto Para Nereden Alınabilir?” Başlıklı yazımızda daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Farklı Bankaların Bitcoin ve Kripto Hesapları

Farklı bankaların kripto para; bitcoin ya da altcoin hesapları olup olmadığını incelemek için dilediğiniz bankanın konusunu inceleyebilirsiniz. Bundan önce isterseniz sizin için hazırladığımız “Hangi bankalar bitcoin ve kripto para satıyor?” konusunu da inceleyebilirsiniz.
 
Akbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Denizbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Fibabank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Garanti BBVA Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Halkbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
QNB Finansbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Şekerbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
TEB Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Türkiye İş Bankası Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Vakıfbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Yapı Kredi Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Ziraat Bankası Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?

Diğer Makaleler