ING Bank Hesap Kapatma

ING Bank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Bankalarda bulunan borç yok hesaplarını kapatmayan mudilere, bankalar o sırada bir destek hesapları olmasa dahi, müşterinin haberi olmadan hesabına KMH veya bilinen adıyla destek hesap tanımlayabiliyorlar. Böylelikle kullanmadığınız hesaba ait biriken hesap işletim ücreti destek hesaptan çekilebiliyor. Ayrıca müşteri fark edene kadar destek hesapta oluşan borca faiz de uygulanabiliyor. Bu risklere maruz kalmamak adına kullanmadığınız boş hesapları kapatmanızı öneriyoruz. 

ING BANK BANKA HESABI NASIL KAPATILIR?

ING Bank banka hesap kapatma için şube yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Talebiniz karşılığında bankanızın şube yetkilileri sizden dilekçe isteyebilir.

ING BANK BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
Size en yakın ING Bank şubesi için tıklayınız.

ING Bank hesap kapama, 444 0 900 numaralı telefon bankacılığı kanalıyla da yapılabilmektedir. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız banka hesabı kapatma görüşmenin tarihini ve iletişimi sağladığınız telefon numarasını not etmenizi öneririz. Belli bir süreden sonra talebinizin işleme alınmadığını tespit ederseniz ve süreci mahkemeye taşımaya karar verirseniz, not ettiğiniz bilgileri ilgili mahkemeye delil olarak sunarsınız.

İNTERNETTEN ING BANK BANKA HESAP KAPAMA İŞLEMLERİNİ YAPABİLİR MİYİM?

ING Bank banka hesabı kapatmak için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Ancak banka hesabın türüne ve para cinsine göre bu işleme olanak tanımaktadır. İnternet bankacılığına giriş yaparak kapatmak istediğiniz hesabın türüne ve cinsine göre işlem yapabilirsiniz.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler