ING Emekli Promosyon 2022 Ücretleri ve Başvurusu

ING emekli promosyon kampanyası sayesinde 7000 TL'ye varan emekli promosyonu ücretinden yararlanabilirsiniz.


İng emekli promosyon kampanyası, bankalar arasında emekli promosyonu kampanyaları içerisinde en çok ses getiren kampanyaların başında yer alır. Toplamda 7000 TL’ye varan emekli promosyonu sunan ING, bu promosyon ücretinin bir kısmını direkt olarak maaş taşıma işlemi sonrasında verirken diğer kısmını da belirli şartları karşılamanız durumunda verir.

 
Üstelik 7000 TL’ye varan promosyon ücretinin şartlarını karşılamak pek de zor değilken, böylelikle en yüksek emekli promosyon ücretini almak mümkün olur. ING Bank’tan promosyon ücreti almak istiyorsanız, direkt olarak emekli maaşınızı ING’ye taşımanız yeterlidir. Emekli promosyonuna ek olan ücretleri almak istiyorsanız da bankanın sizden istediği şartları karşılamanız gerekir. Maaş taşıma işlemlerini ING Bank şubeleri ve daha birçok kanal üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Böylelikle kolay bir şekilde maaş taşıma işlemi yapmış ve promosyon ücreti almaya hak kazanmış olursunuz. 
ING Bank’a maaş taşıma işlemi yapmanız durumunda tek avantajınız promosyon ücreti olmaz. Aynı zamanda ING’nin emeklilere sunmuş olduğu birçok kampanyadan yararlanabilirsiniz. Uygun fiyatlı kredi faiz oranları, kredi kartı ürünleri, yüksek faizli vadeli mevduat hesabı gibi daha birçok detay, emekli maaşınızı ING’ye taşımanız durumunda karşınıza çıkar. ING Bank belirli zaman dilimlerinde ise sadece kişiye özel bankacılık ürünleri kampanyaları da sunabilir. Bu nedenle sürpriz kampanyalarında son derece fazla olduğu söylenebilir.

İng Emekli Promosyon Ücreti

İng emekli promosyon ücreti, emeklilerin maaşlarını ING Bank’a taşımaları durumunda ne kadr olacağını merak ettikleri bir tutardır. Promosyon ücreti tutarı hakkında en çok sorulan soruların başında ise “İng emekli promosyonu ücreti ne kadar?” sorusu gelir.
 
ING Bank emekli promosyon ücretleri ise şu şekilde emeklilerin karşısına çıkar:
 • Maaşı 1500 TL altında olan emekliler için ING Bank 4.650 TL’lik bir promosyon ücreti verir.
 • Maaşı 1500 TL üstünde ve 2500 TL atlında olan emekliler için de ING’nin 5.800 TL’lik bir promosyon ödemesi yaptığı görülür.
 • Maaşı 2500 TL üstünde olan emekliler için ING Bank’ın 7.000 TL’lik bir ödeme yaptığı görülür.
ING Bank’tan promosyon ücreti almak isteyen emeklilerin yukarıdaki ücretleri alabilmesi adına birtakım şartları karşılamaları gerekir. Aksi halde emekli maaşlarına istinaden söz konusu promosyon ücretlerinden yararlanamazlar. Ayrıca mutlak suretle maaşlarını ING Bank’a taşımaları en temel şart olarak bilinir.

İng Emekli Maaşı Taşıma ve Promosyon Başvurusu

İng emekli maaşı taşıma ve promosyon başvurusu yapabilmek adına birçok yöntemi kullanabilirsiniz. Emekli maaşınızı ING Bank’a taşımak için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:
 • e-Devlet
 • ING Bank internet şubesi veya mobil uygulaması
 • ING Bank şubeleri
Söz konusu kanallar üzerinden çok kısa süre içerisinde emekli maaşınızı ING Bank’a taşımanız mümkün olur.
 
e-Devlet üzerinden yapmış olduğunuz taşıma işlemi için öncelikle e-Devlet hesabınıza giriş yapıp ardından arama kutucuğuna “banka değişikliği” araması yapmanız gerekir. Ardından karşınıza çıkan 4A, 4B ve 4C gibi seçenekler içerisinde size uygun olanı seçmelisiniz. SSK’dan emekli olan bireyler 4A, Bağkur emeklisi bireyler 4B ve Emekli Sandığı ile emekli olan bireyler ise 4C seçeneği üzerinden banka değişikliğini kolaylıkla yapabilirler.
 
Bunun yanı sıra ING Bank hesabınız varsa, ING Bank mobil uygulaması veya internet bankacılığına giriş yaparak, “Başvurular” kısmından emekli maaş taşıma başvurusu yapabilirsiniz. Bununla birlikte herhangi bir ING Bank şubesine gidip direkt olarak maaş taşıma talimatı da verebilirsiniz. Promosyon ürünleri hangi kanal üzerinden maaş taşıma işlemi yapıyorsanız yapın, mutlak suretle işlem sonrasında ING Bank’a gidip, emekli maaş hesabı açtırmanız gerekir.
 
Emekli maaş hesabınıza devlet tarafından yapılan emekli maaş ödemeleriniz aktarılır. Bu hesaba maaş düşmeden, ING Bank tarafından size herhangi bir promosyon ücreti verilmez. Bu nedenle her halükarda ING Bank şubesine gitmeniz gerekir ve maaş taşıma işlemini direkt olarak şube üzerinden yapmak daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

İng Emekli Promosyon Şartları

İng emekli promosyon şartları, ING Bank’tan 2550 TL’ye varan promosyon ücreti alabilmeniz adına karşılamanız gereken şartlardır. Öncelikle ING Bank’tan düz emekli promosyonu alabilmek adına karşılamanız gereken şartlar vardır. Emekli maaşınıza göre 4650, 5800 ve 7000 TL’lik ödeme alabilmeniz için şu şartları sağlamanız gerekir:
 • Son 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan emekli maaşınıza istinaden emekli promosyonu almamış olmanız gerekir.
 • Emekli maaşı aldığınız bankada ve emekli maaş hesabınızda herhangi bir bloke olmaması önemlidir.

İng Emekli Promosyon Ne Zaman Yatar?

İng emekli promosyon ne zaman yatar?” tarzında soruların birçok emekli tarafından sorulduğu ve fazlasıyla merak edildiği görülür.
 
ING Bank hesabınıza emekli promosyon ücreti ödemesi yapmak için ING Bank’ta bulunan emekli maaş hesabınıza ilk maaş ödemesinin yapılmasını bekler. İlk maaş ödemesinin yapılmasının hemen ardından yapılan incelemelerde herhangi bir sorunla karşılaşılmaması durumunda emekli promosyon ücreti onaylanır. Böylelikle de 3 iş günü içerisinde emekli promosyon ücreti hesabınıza yatar.

İng Emekli Promosyonu 2022

İng emekli promosyonu 2022 yılında 7000 TL’yi bulurken, ilerleyen süreçlerde bu kampanya tutarı değişim gösterebilir. Geçmiş yıllarda da promosyon ücretlerinin farklılık gösterdiği bilinirken, 2019’dan sonra bankalar arasında emekli promosyonu ücretleri konusunda ciddi bir rekabet yaşanmıştır. 
 
Böylelikle 2550 TL’ye kadar emekli promosyon ücreti alabilmek mümkün olmuştur. ING Bank’ın bu kampanyayı 2022 31 Ekim tarihi itibariyle bitirmesi beklenirken, 2023 yılında ise direkt olarak promosyon ücretinin yükseltilmesi veya ek şartlı farklı bir promosyon ücretinin getirilmesi beklenmektedir.

İng Emekli Promosyonu Avantajları

İng emekli promosyonu avantajları konusunda emeklilerin birçok seçenek ile karşılaştığını söylemek mümkündür. ING, maaşını bünyesine taşıyan emeklilere sadece emekli promosyon ücreti vermez. Aynı zamanda avantajlı birçok bankacılık ürünü de sunar. Uygun faiz oranları krediler ve kredi kartları, bu konudaki en güzel örnekler olarak bilinirler. 
 
ING Bank’ın bankacılık ürünleri dışında emeklilere sağlamış olduğu avantajlar ise şu şekildedir:
 • Türkiye’nin neresinde olursanız olun herhangi bir ortak ATM’den emekli maaşınızı ücretsiz bir şekilde çekebilirsiniz.
 • Vadesiz mevduat hesaplarınızda herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeniz gerek kalmaz.
 • Destek Hesap ürünü sayesinde maaşınız yatmasa dahi hesabınızdan nakit çekimi yapabilirsiniz.
 • Ayrıca 0212 328 28 28 numaralı telefonu arayarak, ücretsiz olarak tıbbi bilgi ve danışmanlık desteğinden yararlanabilirsiniz.
 • 0850 222 0 600 numaralı telefonu aradığınız zaman emekliklere özel menüden direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.
 • 0,79’dan başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Kategori:

Diğer Makaleler