İnternet Bankacılığı ile Yatırım Yapma

İnternet bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak birikimlerinizin değer kazanmasını sağlayabilirsiniz.


Bankaların size en yakın şubelerinden yararlanabildiğiniz tüm bankacılık kampanyaları ve yatırım araçlarından internet bankacılığı üzerinden de yararlanabilirsiniz. Kredi talepleriniz, kredi kartı başvurularınız, vadeli ve vadesiz hesap oluşturabilme gibi pek çok farklı işlemi internet ortamında yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz bir diğer işlem ise yatırım ürünlerine yatırım yapabilmenizdir.
İnternet şubelerinden yatırım yapabilmek için ilk olarak yatırım hesabınızın mevcut olması gereklidir. Yatırım hesabınızı da yine aynı şekilde internet üzerinden yaratabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak hesabınızı açtıktan sonra altınını o gün ki gram ederi tutar toplamında hesaplayarak altın alımı yapabilirsiniz. Altın alım işlerinde sanal bir alım mevcuttur. Altınlar fiziksel olarak sizlere sunulmaz.

Altın Hesabı Yatırımı

İnternet bankacılığı ile yatırım yapabilme hizmetlerinde altın altımı yaparken gram hesabı üzerinden satın alım yapabilir veya dilerseniz altının toplam tutarının ederi kadar da altın satın alabilirsiniz. Bankalar altın hesaplara sınır olarak en az 100 ile 150 arasında sınır koymaktadırlar. Alım işlemleri yeniden verilen emir ile kredi kartlarından da doğru bir şekilde ödenebilmektedir. Hesabınıza satın aldığınız altınlarınızı istediğiniz zaman satmayı da deneyebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile altın satın aldığınız zaman çalınma ve kaybolma gibi tehlikelerden de kurtulmuş olursunuz.

Altın Fonu Yatırımı

Altın fonu, internet bankacılığı ile yatırım yapabilmeniz için yararlanabileceğiniz bir diğer hizmettir. Altın fonlarında bankaların oluşturduğu altın fon bedeli ile fon satın alımı şeklinde yatırım yapabilirsiniz. Altın fonlarının ücretleri sektör içerisindeki altın fiyatlarından daha farklı olabilmektedir. Size bankalar tarafından belirtilen fon ücretleri yatırımlarınızın değerlendirilmesinde göz önünde bulundurulur.

Döviz Yatırımı

İnternet bankacılığı ile yapabileceğiniz bir diğer yatırım döviz yatırımıdır. Euro, sterlin ve diğer dövizleri internet üzerinden satın alabilirsiniz. Burada da altın yatırımlarında olduğu gibi sanal bir satın alım işlemi mevcuttur. Döviz yatırımlarınızı anlık olarak alıp satabilme avantajınız da bulunmaktadır. İnternet bankacılığı kullanarak döviz yatırımlarınızı alım ve satım işlemleri ile değerlendirebilirsiniz.

Hisse Senetleri

Hizmetler kapsamında bankalara ait olan hisse senetlerini de satın alabilirsiniz. İnternet bankacılığı şubelerinde borsada anlık olan prosedürler, değerin düştüğünü ve arttığını gösteren ürünlerin senelik, aylık ve haftalık borsa raporlarını takip edebilirsiniz. Fon yatırımı da yapabileceğiniz internet bankacılığı sayesinde uzmanların yönettiği fonları ya da farklı anonim firmalara ait olan fonları alıp satabilirsiniz.

Hangi alanda yatırım yapmayı düşünüyorsanız o alana ilişkin ilgili kaynakları detaylı bir şekilde araştırmanızı ve yatırımlarınızı dikkatli bir şekilde yapmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Diğer Makaleler