İptal Ettirdiğim Kredi Kartını Tekrar Kullanabilir miyim?

iptal edilen kredi kartlarının kullanımı
Günümüzde kredi kartları, insanların yanlarında nakit olmadığı durumlarda ve çeşitli kampanyalar ile birlikte taksitlendirme avantajlarından yararlanabileceği durumlarda belli limitler çerçevesinde alışveriş imkanı sunar. Her insanın elinin altında bulunan bu kredi kartlarını iptal ettirmek için yapmanız gereken ilk şey anlaşmalı olduğunuz banka ile iletişime geçmektir.
Şubenize giderek ya da telefon bankacılığını kullanarak iptal ettirmek istediğinizi beyan ettiniz bankanız size iptal başvurunuzdan sonra 7 gün içinde kartınızın iptal olduğu ile alakalı geri dönüş yapar. 7 gün geçtikten sonra kartınızı hala kullanılabilir şekilde görüyorsanız anlaşmalı olduğunuz banka ile iletişime geçmelisiniz.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kartınızı iptal ettirmek için mevcut borcunuzu kapatmanız gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Taksitli alışverişleriniz dahil olmak şartıyla kredi kartı ile yaptığınız tüm alışverişlere ait borçların kapatılması gerekiyor.

Örneğin, 12 taksit ile 1200 TL tutarında bir alışveriş yaptıysanız bunun tamamını kartı iptal etme işlemi sırasında sizden talep edeceklerdir. Ödemeyi yapmadığınız durumlarda kredi kartı iptali gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Tüm işlemleri yasalara ve kanunlara uygun şekilde gerçekleştirdikten sonra kredi kartınızı iptal ettirdiyseniz artık borcunuz da kalmadığına göre tekrar yeni bir kredi kartı ihtiyacınız zaman içerisinde ortaya çıkabilir.

Bu durumda bilmeniz gereken, kredi kartınızı iptal ettirdiğiniz takdirde tekrar kullanmanızın mümkün olmadığıdır. Kart iptal edildiği zaman karta ait tüm bilgiler kullanılamaz hale gelir. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler