İş Bankası Emekli Promosyonu Ne Kadar 2022

İş Bankası Emekli Promosyonu sayesinde maaşınızı İş Bankası'ndan almanız durumunda 7.500 TL'ye kadar emekli promosyonu alabilirsiniz.


İş Bankası Emekli Promosyonu 2022 yılında 7.500TL’ye kadar emeklilere promosyon imkanı sunar. Emeklilerin maaşlarını İş Bankası’na taşımaları veya direkt olarak emekli maaşı için İş Bankası’nı tercih etmeleri durumunda İş Bankası tarafından promosyon ücretleri belirlenen tarih aralığında emeklilerin hesabına aktarılır. 

İş Bankası, maaşını kendisinden alan emeklilere birçok avantaj sunar ve bu avantajlar sadece emekli promosyonu ile sınırlı kalmaz. Kredi, kredi kartı gibi ürünler başta olmak üzere bankacılık işlemlerinde de maaşını İş Bankası’ndan alan birçok emekli, birbirinden farklı birçok avantajdan yararlanabilir. Zaman zaman emeklilere özel kredi kampanyaları düzenleyen İş Bankası, bu kampanyalarda önceliği maaşını İş Bankası’ndan alan emeklilere verir. Ayrıca vadeli hesap, altın yatırımı, döviz yatırımı gibi birçok yatırım aracında da emeklilere çeşitli ayrıcalıklar sağlanır.
 Maaş taşıma işlemleri, direkt maaşı İş Bankası’ndan alma başvurusu, promosyonun hesaba aktarılması gibi konular son derece hızlı ve kolay bir şekilde yapılır. Ekstra evrak işlerine ihtiyaç duyulmaz  ve kısa süre içerisinde bu işlemler gerçekleşir. Emekli maaşınızı İş Bankası’ndan almaya başlamanızla birlikte promosyon ücreti de emekli maaş hesabına yatırılır. Peki, İş Bankası emekli promosyonu nedirİş Bankası emekli promosyonu 2022 yılı şartları ne şekildedir?

İş Bankası Emekli Promosyonu Nedir?

İş Bankası Emekli Promosyonu nedir?” gibi birçok soru, emekli promosyonu hakkında bilgi sahibi olmayan veya net bir bilgi edinemeyen emekliler tarafından sıklıkla sorulur.
 
İş Bankası Emekli Promosyonu 2022 yılı veya diğer yıllarda emeklilerin, 3 yıl boyunca İş Bankası’ndan maaşlarını taahhüdünde bulunmaları durumunda verilen bir ücrettir. İş Bankası bu konuda 1.000 TL’ye kadar ücret sunar ancak emekli maaşınıza göre bu tutar değişim gösterebilir. Kampanya için tek şart, 3 yıl boyunca emekli maaşınızı İş Bankası’ndan almaktır. Bunun dışında sizden herhangi bir şart talep edilmez veya ekstra bir ücret istenmez. Kampanyaya katılmanız durumunda farklı bir bankaya emekli promosyonu için başvurur veya sözleşmenizi iptal ederseniz, fesih bedeli altında birtakım ücretler ödemeniz söz konusu olur.
 
Ayrıca maaşınızı 3 yıl içerisinde başka bir bankaya taşımanız durumunda da başka bir bankadan 3 yıl boyunca emekli promosyonu alamazsınız. SGK ile birlikte ortak yürütülen bu kampanyalar, SGK sisteminden onaylı bir şekilde gerçekleştirilir. SGK sisteminde de banka siciliniz gözükür ve başka bir bankaya maaşınızı taşıyıp başvuru yapsanız dahi başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Peki, İş Bankası Emekli Promosyonu kaç para veriyor? Ücretler neye göre belirlenir?

İş Bankası Emekli Promosyonu Kaç Para Veriyor?

İş Bankası Emekli Promosyonu kaç para veriyor?” sorusu, İş Bankası’na emekli maaşını taşımak isteyen veya taşıyan emeklilerin en çok merak ettikleri soruların başında yer alır.
 
İş Bankası emekli promosyon ücretlerini belirlerken emeklilerin maaş tutarına bakar. Belirli aralıklar vardır ve bu aralıklara göre 5000 TL’den başlayan promosyon tutarları 7500TL’ye kadar çıkar. Maaş yükseldikçe alınan promosyon ücretinin de aynı şekilde yükseleceği söylenebilir.
 
İş Bankası Emekli Promosyon Ücretleri Şu Şekildedir:
 • Emekli maaşı 1.499 TL ve altı olan emekliler için ödenen promosyon ücreti 5000 TL’dir.
 • Emekli maaşı 1.500 TL ila 2.499 TL arasında olan emekliler için ödenen promosyon ücreti 6.250 TL’dir.
 • Emekli maaşı 2500 TL ve üzeri olan emekliler için ödenen promosyon ücreti ise 7.000 TL’dir.

İş Bankası Emekli Promosyonu Avantajları

İş Bankası Emekli Promosyonu avantajları, İş Bankası’ndan emekli maaşı ve promosyonu almanız durumunda İş Bankası’nın maaşını bünyesinden alan emeklilere sunmuş olduğu bir dizi bankacılık fırsat ürünleridir. İş Bankası, maaşını kendisinden alan emeklilere çeşitli avantajlar sunar ve emeklilere özel ürünler hazırlar. Hatta  bazı durumlarda kişiye özel bankacılık ürünlerinin hazırlandığı dahi görülebilir.
 
İş Bankası Emekli Promosyonu 2022 yılında emeklilere birçok avantaj sunar ve her geçen yıl avantajların değiştiği görülür. İş Bankası’nın bu yıl için emeklilere sunmuş olduğu avantajlar ise şu şekildedir:
 • Emekli maaşınızı İş Bankası’ndan almanız durumunda öncelikle 3 yılda bir o senenin kampanyasına göre belirli miktarda emekli promosyonu almaya hak kazanırsınız.
 • Emekli maaşınızı alacağınız zaman veya başvuru yaptığınız zaman size özel bir kredi kartı sunulur. Bu kredi kartını isteğe bağlı alabilir ya da almayabilirsiniz. Faiz oranları, yıllık aidatları gibi birçok masraf, diğer kredi kartlarına göre daha uygun olur.
 • Emeklilere özel İş Bankası ATMleri ile kartsız veya hızlı işlem menüsüyle kolaylıkla emekli maaşınızı çekebilirsiniz.
 • Emekli maaşınızı aldığınız hesaba “Avans Hesap” tanımlanır ve hesabınızda bakiye olmasa dahi Avans Hesap size nakit konusunda yardımcı olur.
 • Emekli maaşınızı İş Bankası’ndan aldığınız için size özel kredi kampanyaları oluşturulur ve normal müşterilere oranla daha kolay bir şekilde kredi alırsınız.
 • Çeşitli yatırım araçlarında daha avantajlı ve daha iyi faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.
 
İş Bankası’ndan emekli maaşınızı almanız durumunda yukarıda yer alan her türlü avantaj size gerek SMS gerek mail gerekse telefonla aranarak duyurulur. Ayrıca herhangi bir İş Bankası şubesine giderseniz de müşteri temsilciniz bu avantajları sunar. Her yıl farklı bir kampanya hazırlandığı için daha farklı avantajlarla karşılaşmanız da mümkün olabilir.

İş Bankası Emekli Promosyonu Başvurusu

İş Bankası emekli promosyonu başvurusu aslında emekli maaşınızı İş Bankası’na taşıma işlemi olarak da tanımlanabilir. Herhangi bir bankadan emekli maaşı alıyorsanız veya ilk defa emekli maaşı alma gibi bir durum söz konusu ise bu noktada maaşınızı İş Bankası’na taşımanız veya direkt olarak İş Bankası’ndan almak istediğinizi belirtmeniz gerekir.
 
İlk defa emekli maaşı alacaksanız ve bu konuda İş Bankası’nı tercih ediyorsanız farklı prosedürler, daha önceden maaş alıyorsanız ancak maaşınızı artık İş Bankası’na taşımak istiyorsanız farklı prosedürler uygulanır.
 
İlk defa emekli maaşı alıp, maaşını İş Bankası’ndan almak isteyen kişiler için prosedürler şu şekildedir:
 • Eğer SSK ya da Bağkur gibi kurumlardan emekli olacaksanız, direkt olarak SGK İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeniz gerekir. Müracaatınızda maaşınızı İş Bankası’ndan almak istediğinizi ve bu yönde işlem yapmalarını belirtmeniz gerekir.
 • Emekli Sandığı ile emekli olan bireylerin ise direkt olarak kurumlarına vermiş oldukları dilekçede maaş ödemelerinin İş Bankası üzerinden olmasını talep etmeleri gerekir.
 
NOT: İlk defa emekli maaşı alacak olan kişilerin mutlak suretle bu işlemlerin ardından İş Bankası’na uğrayıp, durumu izah etmeleri önemlidir. İş Bankası’nda adınıza emekli maaş hesabı açılır ve sözleşmeler oluşturulur. Sonrasında ise emekli maaşınız İş Bankası hesabınıza yatmaya başlar.
 
Eğer “Emekli maaşımı İş Bankası’na nasıl taşırım?” sorusuna yanıt arıyorsanız da prosedürün şu şekilde işlediğini söylemek isteriz:
 • Eğer İş Bankası hesabınıza varsa ve emekli maaşınızı İş Bankası’na taşımak istiyorsanız, direkt olarak İş Bankası internet bankacılığı veya İşCep mobil uygulaması üzerinden maaş taşıma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer İş Bankası hesabınız yoksa, direkt olarak herhangi bir İş Bankası şubesine giderek hesap açıp, maaş taşıma başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • E-Devlet üzerinden de emekli maaşınızı İş Bankası’na taşıyabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken e-Devlet sistemine girip, arama çubuğuna “banka değişikliği” yazıp, size en uygun olan sonucu seçip maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirmektir.
 
NOT: Maaş taşıma işlemleri için emekli maaşınızı aldığınız bankadaki hesabınızda bloke olmaması büyük önem taşır. Aksi halde maaş taşıma işleminiz gerçekleşmez.

Emekli Maaşımı İş Bankası’na Nasıl Taşırım?

Emekli maaşımı İş Bankası’na nasıl taşırım?” sorusu, gerek promosyon başvurusu yapan gerekse başka bankadan maaşını alan kişiler tarafından sıkça sorulur. Yukarıda da belirttiğimiz üzere İş Bankası hesabınız yoksa öncelikle mutlaka İş Bankası hesabı açmalı ve internet bankacılığı şifresi almalısınız. İş Bankası hesabı açıp, internet bankacılığı şifresi aldıktan sonra ise izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:
 • İnternet Bankacılığına Giriş> Başvuru-Ürünler> Emekli Maaş İşlemleri>Maaş Taşıma ve Talimat Verme
 • İnternet Bankacılığına Giriş> Başvuru-Ürünler> Emekli Maaş İşlemleri> Promosyon Başvurusu
 • İşCep Giriş> Başvurular> Emekli Maaş İşlemleri> Maaş Taşıma ve Talimat Verme
 • İşCep Giriş> Başvurular> Emekli Maaş İşlemleri> Promosyon Başvurusu
 
Yukarıda yer alan adımları izlemeniz durumunda hemen maaşınızı İş Bankası’na taşıyabilir ve ardından promosyon başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Emekli Promosyonu Ne Zaman Yatar?

İş Bankası Emekli Promosyonu ne zaman yatar?” sorusu birçok kişi tarafından sorulan ve emeklilerin en çok merak ettiği sorulardan biridir.
 
İş Bankası Emekli Promosyonu 2022 yılında yaptığınız başvurusu sonucunda, İş Bankası emekli maaşı hesabınıza yatan ilk emekli maaşınızın sonrasında promosyon ödemesi hesabınıza tanımlanır. Promosyon ödemesinin hesabınıza emekli maaşınızın yatmasından 3 iş günü sonrasında yatması söz konusu olur

İş Bankası Emekli Promosyonu Şartları

İş Bankası Emekli Promosyonu şartları ekstra herhangi bir şart gerektirmez. Bu prosmosyondan faydalanabilmek adına en temel şart, İş Bankası’na emekli maaşınızı 3 yıl boyunca İş Bankası’ndan alacağınıza dair söz vermektir.
 
Bu konuda size bir taahhütname imzalatılır ve bu belgede, imzaladığınız promosyon sözleşmesinin iptal edilmesi durumunda karşınıza çıkabilecek olan şartlar da yer alır. Şartları okuduktan sonra imza atmanız ve iptal durumunda ne gibi sonuçlarla karşılaşacağınız hakkında bilgi sahibi olmanız tavsiye edilir. Emekli promosyonundan yararlanabilmek adına karşınıza çıkabilecek olan bir diğer önemli şart ise son 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan emekli promosyonu almamış olmanızdır. Eğer 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan promosyon ücreti aldıysanız bu hem bankaların ortak sistemine hem de SGK’nın sistemine kaydedilir. Haliyle tekrar emekli promosyonu alabilmeniz söz konusu olmaz.

İş Bankası Emekli Promosyonu Yenileme

İş Bankası Emekli Promosyonu yenileme işlemleri önceden direkt olarak müracaat ile gerçekleştirilebilirdi ancak şuan için pandemi nedeniyle emeklilerin herhangi bir şubeye gitmeden promosyon yenileme işlemleri yapabilmeleri mümkündür.
 
Hatta İş Bankası direkt olarak otomatik yenileme işlemi gerçekleştirir ve herhangi bir şekilde müracaata gerek kalmaz. Eğer 3 yıldır düzenli bir şekilde emekli maaşınızı İş Bankası’ndan alıyorsanız ve taahhüt süreniz dolduysa İş Bankası sistemi tarafından durum algılanır ve emekli promosyonu sözleşmeniz yenilenir. Yenileme işleminin ardından da promosyon ödemeleri direkt olarak emekli maaş tutarınıza göre hesabınıza aktarılır.
Kategori:

Diğer Makaleler