İş Bankası Hesap Kapatma

Yapı Kredi Bankası'nda bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Kullanılmayan kredi kartlarının, özel cari ve mevduat hesaplarının kapatılmaması sonucunda ücrete tabi olacağı, 1 Eylül 2013 tarihinde yürürlüğe giren düzenleme ile birlikte ilgili kurumlar tarafından duyurulmuştu. Bankalarda kullanmadığı boş hesabının olduğu bilenler ücretin kesilmemesi için banka hesabını kapatırken, bazı tüketiciler hesabı olup olmadığını bilmediği için banka hesap sorgulaması yaptırdılar. Ancak belli bir kesim tüketicinin kendi adlarına banka hesap sorgulaması yaptırmadığı ve hesabını kapatmadığı tespit edildi. 

İŞ BANKASI HESAP KAPATMA PROSEDÜRÜ

İş Bankası hesap açma işlemi ile başlattığınız ürünü kullanmaya devam ettiğinizde ilgili tebliğde yer alan yükümlülükleri kabul etmiş olursunuz. Ancak üründen vazgeçme hakkınızı kullanmak istiyorsanız İş Bankası şubelerinden banka hesabı kapatma talebi oluşturabilirsiniz. Size en yakın İş Bankası şubesi için tıklayınız.

İş Bankası internet şube kanalıyla da hiçbir ücret ödemeden boş hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Yazılı başvuru yapmanın daha sağlıklı olacağı kanaatinde iseniz şubeye giderken banka hesap kapatma dilekçesi ve kimliğiniz yanınızda bulunmalıdır.

İŞ BANKASI BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

KULLANILMAYAN BANKA HESABINDAN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALINIR MI?

Yaklaşık 2 yıl önce yürürlüğe giren tebliğe göre, bankalar hareketsiz hesap olarak işlem gören banka hesaplarına hesap işletim ücreti yansıtabilmektedir. Bu ücret bankadan bankaya farklılık gösterse de her bankanın uygulamasında yer aldığı için kullanılmayan banka hesapları kapatılmalıdır.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler