Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Türkiye İş Bankası internet bankacılığı hizmetinden faydalanabilmeniz için internet şubesi şifre alma işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi bu yazıdan öğrenebilirsiniz.


Türkiye İş Bankası internet bankacılığı, 7 gün 24 saat şubeye gitmeden çoğu bankacılık işlemini ev yada ofisten kolaylıkla yapabilmenizi sağlayan bir servis kanalıdır. İş Bankası internet bankacılığı kanalını kullanarak vadeli, vadesiz hesap açabilir, dilediğinizde hesaplarınızı kapatabilir ve seçtiğiniz döneme ait hesap hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız tüm bu işlemlerin bilgilendirme amaçlı dekontlarını alabilir yada hesap hareketlerinizi pdf uzantılı dosya formatında indirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası internet şubesi aracılığıyla gerçekleştireceğiniz işlemlerin ücretleri de banka şubesine oranla daha caziptir. Hatta bazı işlemler internet bankacılığına özel olarak ücretsizdir. İşlem ve komisyon ücretleri hakkında detaylı bilgiye bankanın web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.
TÜRKİYE İŞ BANKASI İNTERNET BANKACILIĞI ŞİFRE ALMA

İş Bankası internet bankacılığını kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için bireysel yada kurumsal kullanıcı olmanız gerekmektedir. Dolayısıyla İş Bankası'nda hesabınızın bulunması ya da yeni hesap açtırmanız şarttır. Müşteri olarak kart başvurusunda bulunmak isterseniz web sitesi üzerinde yer alan anında başvur kısmına tıklayınız.

İş Bankası müşterisiyseniz anında başvur butonunun yanında yer alan anında şifre kısmına tıklayınız. Yeni pencere açıldığında şifre alma işlemlerinize bu bölümden devam edeceksiniz. İlk aşamada müşteri tipinizi seçerek müşteri numaranızı yada kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı yazıyorsunuz. Alttaki doğrulama kodu yazan yere ise yan tarafta yer alan 6 rakamdan oluşan seriyi giriyorsunuz ve devam diyorsunuz.

Üçüncü aşamada mobil onay kodunuz cep telefonunuza gönderilecektir. O kodu ilgili alana girerek devam deyiniz. Internet bankacılığı şifrenizi almak için son bir adım kaldı. Bu adımda önce kart numaranızı, son kullanma tarihini, güvenlik kodunu ve kartın şifresini girerek alt kısma geçiniz. Yeni müşteri şifrenizi altta yer alan iki bölüme de yazarak yenileme periyodunu seçiniz. Bu işlemler sırasında sanal klavye kullanmanız güvenliğiniz açısından daha iyidir. Şifre kısmını tamamladığınızda devam diyerek işlemlerinizi tamamlayınız.

İş Bankası'nın ana sayfasında yer alan internet şubesine müşteri tipinize göre giriş yapmak için tıklayınız. Oluşturduğunuz şifreyi istenilen alana girerek bankacılık işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İŞ BANKASI İNTERNET ŞUBESİ ŞİFRE YENİLEME

Bireysel internet bankacılığını kullanarak işlem yapmak istediğinizde daha önce oluşturduğunuz şifreyi unutursanız yada hatalı girerseniz yeni şifre alabilirsiniz. Bunun için ister web sitesi üzerinden isterseniz de telefon bankacılığı yada ATM cihazı üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Telefon bankacılığını tercih edenler 0850 724 0 724 numarasını arayabilir, ATM'yi tercih edenler ise yeni şifre bölümünden işlem yapabilirler.

İş Bankası bireysel internet şubesini tercih edenler ise anında şifre bölümünde hizmet alabilirler. Anında şifre sayfasında sırasıyla müşteri tipinizi, müşteri bilgilerinizi, mobil onay şifrenizi ve kullanacağız kart bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Son adımda yeni şifrenizi kendiniz belirleyerek İş Bankası'nın ana sayfası üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler