İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi erteleme nasıl yapılır? İş Bankası hesap özeti erteleme, İş Bankası kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır? Sorularının cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.


İş Bankası kredi ertelemesi nasıl yapılıyor?  Bu yazımızda merak ettiğiniz detayları sizin için araştırdık. İş Bankası kredi yapılandırma dışında yaşanan dönemsel sorunlara, müşterilerinin ödeme durumlarına ve devletin açıkladığı ekonomik paketlere göre erteleme de yapabilmektedir.

İş Bankası Kredi Erteleme Koşulları

İş Bankası kredi erteleme yapılacağında bazı öteleme koşulları göz önünde bulundurulur. Ancak yaşanan dönemsel çaptaki ve küresel birtakım sorunlar sebebiyle belirli koşullar olmadan da öteleme işlemleri yapılabilmektedir. Özellikle devletin yayınladığı ekonomik önlemler ışığında pek çok banka gibi İş Bankası da müşterilerinin borçlarını üç aya kadar öteleme imkânı sunmuştur.
İş Bankası kredi erteleme yapmak için erteleme taleplerini çağrı merkezi, internet bankacılığı, mobil uygulama ve şube üzerinden kabul etmektedir. Akıllı telefon ya da internet kullanımı mevcut olmayan müşterilerin de göz önünde bulundurulduğu sistemde, çok kısa süreler içerisinde bankanın sunduğu faiz ve koşullarda erteleme işlemi yapılabilmektedir. Dönemsel olarak yaşadığınız zor dönemi gözeten İş Bankası, sizi zora sokmayarak ödemenizi sonraki aylar temin etmenizin de önünü bu kapsamda açmaktadır.

İş Bankası Hesap Özeti Erteleme

İş Bankası hesap özeti bankaların borç ve ödeme listesini gösteren belgedir. İş Bankası hesap özeti erteleme işlemi bazı durumlar dahilinde bankanın müşterilerine sunduğu avantajlı bir hizmettir. Her ay yaptığınız alışveriş tutarları birbiri ile aynı olmayabilir ya da ilgili ay maddi durumunuz ödemeye yapmaya müsait olmayabilir. Bu ve benzeri durumlar sebebiyle İş Bankası müşterilerine kredi ve hesap özeti erteleme imkânı sunmaktadır.

Yeni açıklamasına istinaden İş Bankası 30 Nisan’a kadar olan ödemelerde herhangi ek bir koşul aranmaksızın anapara, faiz ve taksit ödemelerini 30 Haziran’a kadar ötelemektedir.

İş Bankası Kredi Erteleme Başvurusu

İş Bankası kredi erteleme başvurusu yapmak ve kredi erteleme ile ilgili bilgi almak için İş Bankası İnternet sitesinde bulunan duyuruyu gözden geçirebilirsiniz.

Kredi Erteleme Yapan Diğer Bankalar

Türkiye İş Bankası başta olmak üzere önde gelen birçok banka kredi ve kredi kartı ödemelerinde erteleme yapabilmektedir. Bankaların belirlediği süre ve faiz oranı dahilinde siz de ihtiyaç duymanız durumunda Türkiye İş Bankasına çeşitli kanallar uyarınca ulaşmanız ve İş Bankası kredi ertelemesi gerçekleştirmeniz mümkündür. Covid-19 nedeni ile müşterilere ödeme kolaylığı sağlamak için kredi erteleme yapan diğer bankalar da borç ertelenebileceği konusunda açıklamalar yaptı.

Diğer Bankaların Kredi Erteleme Yazıları

Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılıyor?
Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılıyor?

Yapı Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Denizbank Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?
Şekerbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Finansbank Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?
Garanti Bankası Kredi Erteleme

 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler