İş Bankası Müzekart Nedir?

İş Bankası tarafından sunulmakta olan Müzekart sayesinde müzeleri ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.


Her kesimden ve yaştan kişiyi ilgilendiren İş Bankası Müzekart, İş Bankası tarafından sunulmakta olan son derece avantajlı bir karttır. Müzeleri gezmeyi seviyor ve tarihi güzelliklerimizi yakından görmek gibi bir hayaliniz var ise İş Bankası Müzekart ile çeşitli avantajlardan yararlanarak ülkemizin manevi değeri yüksek olan yerlerini daha yakından görmeye sizler de başlayabilirsiniz.
İş Bankası Müze Kart, İş Bankası Maksimum kartlarda geçerli olan 1 yıl içerisinde 1 ay boyunca Kültür Bakanlığı’na bağlı olan müzeleri ücretsiz olarak ziyaret etmenizi sağlayabilecek olan bir karttır. Müze kart olarak kullanabileceğiniz Maksimum kart’ın aslı bu kartlar için geçerli sayılmaktadır. Ek kartlar, aidatsız kartlar, üniversiteli aidatsız kartlar, bankamatik kartları ve ön ödemeli olan kartlar müzekartlara dahil edilmezler. Müze kartınızı kullandığınız ilk ziyaret gününden sonra 30 gün boyunca geçerli hale getirebilirsiniz. Müze kartlarınızı kullanarak aynı müzeleri ikinci kez de ziyaret etmeyi deneyebilirsiniz.

Ülkemizde yer alan Mevlana Müzesi, Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı ve Ayasofya Camii gibi öneli müzelerde İş Bankası Müzekart geçerli olmaktadır. Müze kartın geçerli olduğu tüm yerlerin listesine ulaşmak istiyorsanız Kültür Bakanlığı’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya İş Bankası ile iletişime geçerek detaylı bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Müze kartı kullanabilmek için ziyaret ettiğiniz müzedeki geçiş turnikesine kartınızı okutmanız, turnike yok ise müzedeki ilgili pos cihazına kartınızı okutmanız yeterlidir.

Müzekart Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müze kartınızın takvim yılsonu geldiği zaman otomatik olarak yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle 1 aylık ziyaret hakkınıza tekrar sahip olabilirsiniz. Her yıl 30 gün boyunca istediğiniz tüm müzelere ücretsiz olarak giderek ziyaretinizi İş Bankası Müzekart kullanarak yapabilirsiniz. Müze kartı üzerinde yazılı olan isim dışındaki kişiler kullanamazlar. Bu sebeple müzelere girmek istediğiniz zaman yetkili kişiler ilk olarak kimliğinize ve kartınızın üzerindeki isme bakarak teyit işlemini ve kontrol işlemini yapabilirler.

İsimler uyuşmadığı zaman müzelere girişiniz mümkün olamaz. Müze kartlarının asıl sahipleri dışında birileri kullanım yaptığı zaman İş Bankası müze kartınızı iptal etme hakkına sahiptir. Ayrıca müzelerde ziyaretiniz esnasında tarihi dokuyu zedeleyebilecek davranışlar sergilediğiniz zaman da hakkınızda suç duyurusu yapılabilir. Müze görevlileri bu durumda ilgili bankaya bildiri yaparak kartınızın elinizden alınmasını sağlayabilirler.

Ziyaret etmek istediğiniz yerlerin bakım, onarım ve restorasyon çalışmaları olduğu zaman kartınız geçerli olmaz. Bu tür geçerli olmayan durumlarda kartınızın günleri işlemez. Müzekart başvurusu yapabilmek için İş Bankası mobil ve internet şubelerini ziyaret edebilir veya telefon ya da size en yakın şubeye başvurabilirsiniz. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler