İşbankası HGS İşlemleri

İşbankası'ndan HGS İşlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.


Hızlı Geçiş Sistemi, geçiş ücretlerinin hızlı bir şekilde ödenmesini sağlamaya yönelik özel bir uygulamadır. Aynı zamanda HGS kullanan araçlar normal geçiş ücretlerinden % 20 daha az bir bedel ödemektedirler.
İş Bankası müşterilerine sunduğu HGS etiket hizmeti ile daha avantajlı ve pratik bir kullanım imkânı vermektedir. İş Bankası HGS işlemleri oldukça kolay ve anlaşılır olarak ilerlemektedir. İş Bankası HGS işlemleri bazı aşamalar içermektedir.

İş Bankası HGS Başvurusu  

İş Bankası HGS işlemleri başlangıç aşaması başvuru sürecidir. İş Bankası HGS etiket sahibi olabilmek için öncelikle İş Bankası müşterisi olmak gerekmektedir. İş Bankasına ait herhangi bir banka hesabı veya İşbank kredi kartı kullanıyor olmanız başvuru süreci için yeterlidir. Araç ruhsat fotokopisi ve kimlik bilgileriniz ile İş Bankası şubeleri üzerinden yapacağınız başvurular sonucunda HGS etiketinizi hemen alabilirsiniz. Veya internet bankacılığı kullanıyorsanız, buradan yapacağınız online başvuru onucunda HGS etiketiniz adresinize gönderilecektir.

İş Bankası HGS Kullanımı

İş Bankası HGS işlemleri içerisinde yer alan HGS kullanım aşaması HGS etiketine sahip olduğunuzda başlayacaktır. İş Bankası logosu içeren HGS etiketi kullanımı yanında verilen kullanım kılavuzunda detaylı olarak yazmaktadır. Etiketi aracınıza nasıl monte edeceğiniz ve kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

İş Bankası HGS Sorgulama

İş Bankası HGS işlemleri içerisinde yer alan sorgulama aşamasında HGS etiketinizde bulunan bakiyenin takibi yapılmaktadır. Böylelikle HGS etiketinizde bulunan limit sürekli kontrol altında kalacak ve yapılan geçişlerde ödeme alınamadığı için cezai işlem uygulanmayacaktır. İş Bankası HGS işlemleri ile dilerseniz HGS hesap özetiniz e-posta ile size düzenli olarak iletilecektir. Böylelikle ne kadar aralıklarla ve ne kadar tutarda HGS kullanımı yaptığınızı takip edebilir ve bakiyeniz azaldığında yükleme yapabilirsiniz. Anlık HGS bakiyenizi sorgulayabilmek için 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası telefon bankacılığını kullanabilir ve güncel bakiye bilgisi alabilirsiniz. 

İş Bankası HGS Ödeme

İş Bankası HGS işlemleri içerisinde yapmanız gereken son işlem ise ödeme işlemleridir. Bakiyesi azalan veya biten HGS etiketlerinize vadesiz hesabınız ve kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Bunun için hesaplarınıza otomatik ödeme tanımlatmanız yeterli olacaktır. HGS etiket bakiyeniz belirli bir limitin altına düştüğünde sistem otomatik olarak talimatınız doğrultusunda yüklemeyi yapacaktır. Her araç sınıfı için belirlenmiş minimum bir ödeme tutarı vardır. Verilen otomatik ödeme talimatları bu tutarın altında olmamalıdır.
Kategori:
Etiket:
HGS

Diğer Makaleler