İş Bankası Kiralık Kasa

İş Bankası kiralık kasa ücretleri ve İş Bankası kiralık kasa hizmeti hakkında en güncel ve en detaylı bilgileri sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.


İş Bankası kiralık kasa fiyatları, ücretleri, boyutları ve depozito ücretleri 2020 güncellemesi

İş Bankası kiralık kasa inceleme içeriğimizdeki detaylar 2020 yılı için özel olarak hazırlanmıştır. Banka kiralık kasa hizmeti bankaların müşterilerine sunduğu en kıymetli hizmetlerden biridir. Her ne kadar banka hesapları para depolamak için güvenli bir seçenek olarak görünse de daha güvenli yollar da var. Üstelik sadece para değil, kıymetli eşyalar da bankada saklanabiliyor. Yani nakit para gibi kapital değerler bir bankada sakladığınız tek değer değildir.

İş Bankası kiralık kasa fiyatları 2020 listesi

Bugünkü makalemizde İş Bankası kiralık kasa fiyatları 2020 listesi, kiralık kasa boyutları ve İş Bankası kiralık kasa ücretleri başlıklarıyla sizlere bilgi vereceğiz. Ayrıca İş Bankası kiralık kasalarının güvenlik detaylarını da aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası kiralık kasa için bankanın resmi web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
İş Bankası yıllık ücret alarak kiralık kasa hizmetini müşterilerine sunmaktadır. İş Bankası resmi verilerine göre 8 Ocak 2020 tarihinden itibaren banka kiralık kasa ücretleri ve bilgileri aşağıdaki gibidir:

İş Bankası kiralık kasa ücretleri 2020 yılı güncellemesi – Kiralık kasa boyutları

Kasa Boyutu                                     Standart Yıllık Kira Ücreti
Küçük                                                                  570 TL
Orta                                                                      680 TL
Büyük                                                                  930 TL
Büyük Boy Özel Kasa                                     1865TL
Orta Boy Özel Kasa                                         1365TL
Küçük Boy Özel Kasa                                      1135TL

Bankalar ayrıca müşterilerin önemli belgeler ve mücevherler gibi öğelerini korumak için de kasalara sahiptir. Müşterilerin kullanabilecekleri gizli kasalar yaratan bankalar bunları müşterilerinin her türlü hizmetine açık hale getirmekte ve onlara güvenli bir liman sunmaktadırlar. Banka kiralık kasası, kendi kişisel kasanızdaki güvenlikten çok daha fazlasını sunar.

İş Bankası kiralık kasa depozito ücreti 2020 yılı güncel bilgileri

İş Bankası kiralık kasa depozito ücreti bir kereliğe mahsus olarak kayıt esnasında ödenmekte ve müşterinin kasa hizmetini almayı bırakması durumunda kendisine tamamen iade edilmektedir.

Standart Kasa Depozito: 500TL
Özel Kasa Depozito: 1000TL

Bankalar değerli eşyalarınızı korurken öte yandan size önemli avantajlar sağlar. İş Bankası kiralık kasa avantajları aşağıdaki gibidir:

İş Bankası’ndaki kiralık kasalarında güvenlik durumu

İş Bankası gibi bankalarda bulunan kiralık banka kasaları, bankaların en güvenli bölgelerinde saklanır, bu da bir kasanın veya değerin bankadan zorla veya gizlice çalınma ihtimalini son derece düşürür. Sigorta kurumları gibi bazı araştırmacı kurumların verilerine göre, banka kasaları; sofistike alarmlar, kilitler, video kameralar, hareket sensörleri, ısı dedektörleri ve diğer güvenlik cihazlarıyla donatılmış ortamlarda beton veya çelik kasalarda saklanır.

Bir kiralık kasaya erişmek katı tanımlama prosedürlerini izlemeyi gerektirir ve bazı durumlarda kasayı açmak için iki anahtar gerekir. Tüketici kasaları denen standart ev tipi kasalar banka kasalarına göre daha kolay girilebilir ve potansiyel bir hırsız ev kasanızı kolayça açıp içindekileri kolaylıkla çalabilir. Bu açıdan güvenlik sebepleriyle bankalar kiralık kasa için ideal yerlerdir.

İş Bankası’ndaki kiralık kasalarda afet koruması

Yangınlar, fırtınalar ve sel gibi doğal felaketler evde ve içeride bulunan değerli eşyalarınızda büyük hasara neden olabilir. Değerli eşyalarınızı güvenli bir yere koysanız bile, içeriği sel sularından veya uzun süre ateşe maruz kalmaktan koruyamayabilirsiniz. Uluslararası bilimsel araştırmalara göre, bankalar; yangın, sel, ısı, depremler, kasırgalar, patlamalar ve diğer felaket koşullarına karşı son derece dayanıklı kasalara sahiptir ve eşyalar her koşulda güvende kalmaktadır.

İş Bankası’ndaki kiralık kasayı vasiyet aracı olarak kullanma

Vefat gibi gibi arzu edilmeyen durumlar gerçekleştiğinde, geride bıraktığınız değerli eşyalarınız varislerinize aktarılacak olan bir mülk havuzu haline gelir. Varlıklarınız, sizin bizzat atadığınız icracı adı verilen bir kişi tarafından ele alınmakta ve yönetimi gerçekleştirilmektedir. Vefattan sonra, hesap yöneticiniz kasaya erişim için yasal hak kazanır. Önemli belgelerin ve diğer değerli eşyaların bir yerde tutulması, yöneticinin isteklerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde yerine getirmesini kolaylaştırabilir.

İş Bankası’ndaki kiralık kasalarla ilgili önemli detaylar

Kiralık banka kasası, düzenli olarak ve kısa vadelerde erişmeyi planlamadığınız önemli belgeleri ve değerli eşyaları saklamak için genellikle gayet iyi bir yerdir. Bankacılık otoritelerine göre, kiralık kasa; orijinal sigorta poliçelerini, aile kayıtlarını ve belgeleri, tapuları, ünvanları, sözleşmeleri, hisse senetlerini, bonoları, mücevherleri, madalyaları, nadir koleksiyonları ve yeri doldurulamaz fotoğrafları koymak için en uygun yerdir. Öte yandan; acil bir durumda ihtiyacınız olan nakit para gibi herhangi bir şeyi bir kiralık kasaya koymak genellikle iyi bir fikir değildir. Çünkü kiralık kasanıza hemen her koşulda hızlıca erişemeyebilirsiniz. Bu açıdan uzun vadede teslim alınacak değerli eşyalar için banka kiralık kasası tutmak en mantıklı yoldur.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler