İş Bankası Zamanaşımı

İş Bankası zamanaşımı sorgulaması yapmak ve detayları ile zamanaşımı konusuyla ilgili güncel bilgi edinmek için bu sayfadaki yazımızı inceleyebilirsiniz.


İş Bankası Zaman Aşımı 2020 Yılı Güncel Bilgileri

SPK'nın 83. maddesi uyarınca ve 6362 sayılı kanun gereğince, bankalar bünyesindeki her türlü yatırım ve finans faaliyetlerinden doğan alacaklar ve emanetler için son yazılı beyandan itibaren 10 yıl içinde müşteri tarafından herhangi bir yazılı geri dönüş yapılmaması ve alacakların aranmaması halinde bu alacaklar zaman aşımına tabi olacaktır.

İş Bankası zaman aşımına uğrayan hesaplar hangileri?

İş Bankası zaman aşımı konusunda hesaplarınızın son durumunu öğrenmek için bu linke tıklayınız.
2020 yılında İş Bankası zaman aşımına uğrayacak hesapları ve hizmetleri listelemek için bankayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Emanetler de aynı şekilde işlem görecektir.

İş Bankası zaman aşımına uğrayan hesaplar listesi 2020 yılı güncellemesi

Bu zaman aşımına uğrayan alacakların tamamı Yatırım Tazmin Merkezi hesaplarına aktarılır ve bu sebeple bankalar ve aracı kurumlar her yılın Nisan ayından itibaren bu zaman aşımına tabi olan hesapları ilan eder.

Türkiye İş Bankası zaman aşımına uğrayan hesaplar hakkında bilgi ve açıklama

İş Bankası zaman aşımına uğrayan hesaplar bankanın sitesinde Zamanaşımı adı altında sorgulanabilmektedir. Hesabınızın son durumunu görmek için bu linke tıklayın ve ardından girilen ekranda isim-soyisim, doğrulama kodu bilgilerin girin ve ara butonunu tıklatın.

Böylece hesabınızda zaman aşımı olup olmadığını görebilirsiniz. Banka ilan edilen hesapları kişiye özel olarak isim girilmesi halinde göstermektedir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler