Kasko Sigorta Poliçesi Nedir?

kasko sigorta poliçesi yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz.


Motorlu taşıtlar için düzenlenen kasko sigortası poliçesi nedir sorunu bugünlerde daha fazla gündeme gelmeye başladı. Bilindiği gibi kasko sigortası aracın trafik kazasına karışması, yanması, çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi durumunda ortaya çıkan zararları karşılayan bir sigorta türüdür. Kasko sigortası poliçesi de sigorta yaptıran kişi ile sigorta firmasının haklarını güvence altına alan, karşılıklı yapılan bir sözleşmedir. 

Kasko Sigortasının Faydası Nedir?

Araçlarla ilgili en önemli sigortalardan biri de kasko sigortasıdır. Çünkü büyük emeklerle satın alınan araçta meydana gelebilecek bir hasar durumunda risklerin tüm maliyeti sigorta firmasına devredilmiş olacaktır. Böylece bir hasar meydana geldiğinde bütçenizin alt üst olmasını, ekonomik anlamda zor günler geçirmenizi önlemiş olacaksınız.

Kasko Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aracınız için kasko sigortası yaptırırken riskleri çok iyi belirlemeniz ve aracınız için en uygun teminatları seçmeniz gereklidir. Genellikle çarpma, çarpılma, hırsızlık ve yangın en temel teminatlardır ve bu ana teminatlar her kasko sigortası poliçesinde mutlaka yer almalıdır. Çünkü yapılan araştırmalara göre araçlarda hasar oluşmasına neden olan ve en sık yaşanan olaylar bu hususlar olmaktadır.
Ancak bu durum sizin poliçenizin de sadece bu teminatlardan oluşması gerektiği anlamına gelmez. Siz kendi yaşadığınız bölgede geçerli olan diğer risklerin de belirlenerek sigorta poliçenize eklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede sigortanın sağladığı teminatların sadece bir bölümünden değil tümünden istifade etmiş olacaksınız.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler