Kasko Sigortasında İndirim Uygulaması

Kasko sigortası indirimlerinden faydalanmanız için bilmeniz gerekenler


Bir araç trafiğe çıkıyorsa bazı riskler geçerliliğini korur. En azından kaza yapma riski her araç için geçerlidir. Ancak bu tür durumlarda kazanın sebep olduğu maddi zararı karşılayabilen sigorta çeşitleri de bulunur. Bunlardan biri zorunlu trafik sigortası diğeri ise kasko sigortası olmaktadır.
Trafik sigortası zorunlu olduğundan her araç sahibi bu sigortayı yaptırmakla yükümlüdür. Ancak kasko sigortası isteğe bağlı bir mal sigortasıdır. Son derece önemli bir sigorta çeşidi olmasına karşın araç sahipleri bu sigortaya ekstra prim ödemesi yapmak istemedikleri için sıcak bakmayabilir. Ancak kasko sigortası aracınızın başına gelebilecek pek çok hasarı teminat altına alan bir sigortadır. Bu nedenle sadece bütçe düşünüldüğünde de sigortayı yaptırmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Kasko fiyatları araçların yanşa, markasına ve benzer hususlara göre değişir. Bazı durumlarda ise araçlar için indirim uygulanmaktadır. Kasko sigortası indirimi muafiyet indirimi ya da hasarsızlık indirimi olarak değerlendirilebilir.

Kasko Sigortası İndirimlerinden Faydalanın!

Şayet sigorta süresi içerisinde aracınız ile ilgili küçük hasarlar yaşanız dahi bunu sigorta firmanıza yansıtmazsanız % 30 ila % 60 arasında değişen bir hasarsızlık indiriminden faydalanma şansını da yakalamış olursunuz. Ayrıca aracınızın sigorta bedelinin % 1’i ya da % 2’si oranında hasar ödemesi yapmayı kabul ederseniz bu durumda % 60’a varabilen bir muafiyet indiriminden faydalanma şansını yakalayabilirsiniz.

Ayrıca 5 yıllık ehliyet sahibi olanlara % 15 oranında bir kasko sigortası indirimi uygulanabiliyor. 30 yaş üzerinde olan araç sahipleri ekstra % 5 oranında bir indirim de kazanabiliyor. Ancak bu indirimleri her sigorta firması uygulamak zorunda değildir. Bu konuda yasal bir zorunluluk olmadığını sizlere hatırlatmak isteriz. İndirimlerden istifade edebilmek için sigorta firmanız ile görüşmelisiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler