Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2016

Kefil işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız kefilsiz kredi kampanyaları sunmakta olan bankalara başvurabilirsiniz.


Bankalardan kredi çekmek isteyen insanlar özellikle kefil göstermek türünde güvenceye dayalı olan problemler çıkartan bankalar ile birlikte çalışmak istemezler. Pek çok banka da bu durumun farkında olduğundan dolayı son yıllarda kefilsiz kredi veren bankaların sayısında gözle görülür bir artış yaşanmaya başlamıştır. Bankalar kendi prensipleri çerçevesinde özel kampanyalar yaparak belirlenmiş olan bazı limitlere göre kefilsiz krediler sunmaktadırlar.
Bankaların sunduğu kefilsiz kredilerin limitleri 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişebilmektedir. Kefiliniz olmadığı zaman bankanın kendisini güvence altına alabilmesi için bazı belgeleri sizden talep edebilmesi söz konusu olabilir. Bankaların kefilsiz kredilerde ilk isteyecekleri belge gelir belgesi olacaktır. Elde ettiğiniz gelirinizin yüksekliği sizin bankadan kefilsiz kredi alabilme oranlarınızı ciddi bir şekilde yükseltecektir.

Kredi notunuz yüksek ve gelir belgeniz bankanın istediği miktarda ise 20.000 TL’ye kadar kefilsiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ülkemizde uygun faiz oranları ile kefilsiz kredi alabileceğiniz bankalar arasında Şekerbank, Akbank, Halkbank, Vakıfbank, Yapı Kredi ve ING Bank gibi bankalar bulunmaktadır. Kefilsiz kredinizi alabilmek için bankaya başvurunuzu kendiniz yapmalısınız.

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Kefilsiz kredi talebinde bulunmak ve kefilsiz kredi alabilmek için TC kimlik numaranız ile size uygun olarak belirlediğiniz bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizler için yukarıda sıraladığımız bankalara başvurarak kredinizi alabilirsiniz. Maaş geliri ya da üzerinize kayıtlı bir mülk mevcut ise kefilsiz olarak kredi çekebilme işleminiz daha kolay olacaktır.

Ayrıca ev hanımlarına ve öğrencilere de kefilsiz kredi sunmakta olan bankalar mevcuttur. Ev hanımlarının kefilsiz kredi çekebilmesi için aile gelirini belirtmesi ya da üzerine kayıtlı olan mülkü bankaya bildirmesi yeterli olacaktır. Öğrenciler ise kefilsiz kredi imkanlarından yararlanabilmek için öğrenci olduklarını bankaya gerekli belgeler ile ispatladıkları takdirde özel kampanyalardan yararlanarak öğrenciye kefilsiz kredi imkanlarından yararlanabilirler.

Öğrencilere sunulan kefilsiz kredilerin tutarları ise bankalara göre değişebilmektedir. Ancak çoğu banka öğrencilere kefilsiz krediyi minimum 5.000 TL olarak sunabilmektedir. Kredi ihtiyacınız var ve kefil gibi güvence gösterebileceğiniz bir kişi bulamıyorsanız size en yakın banka şubesine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler