Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar 2016

Kentsel dönüşüm kredilerinden yararlanmak istiyorsanız sizler için 2 ayrı bankanın kentsel dönüşüm seçeneklerini bir araya getirdiğimiz bu yazımıza göz atabilirsiniz.


Kentsel dönüşüm kredileri için yaptığımız araştırmalar sonucunda sizler için bu yazımızı hazırladık. Kentsel dönüşüm kredisi çekmeyi düşünüyorsanız bu yazımıza göz atarak bankaların güncel kentsel dönüşüm kredisi fırsatları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredileri

Kentsel dönüşüm kredileri için İş Bankası’nı tercih ediyorsanız devlet desteğinin de sayesinde konut kredilerinde yıllık olarak %4 oranında, iş yeri kredilerinde ise yıllık %3 oranında düşük faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.
Enerji verimliliği olan binalarda, yeni konutların “Enerji Kimlik Belgesi”nde yer alan enerji sınıfı B olarak belirtilmiş ise yıllık %4,5, A olarak belirtilmiş ise yıllık %5 oranında faiz desteği ortaya çıkmaktadır. İşyeri kredilerinde ise yine enerji kimlik belgesi’nde yer alan enerji sınıfı göz önünde bulundurulmaktadır. Enerji kimlik belgesi’nde enerji sınıfı B ise yılda %3,5, A ise yılda %4 faiz desteği uygulanmaktadır.

Konut yapımı ve satın alımı kredileri için kentsel dönüşüm kredileri 100.000 TL’ye kadar faiz destekli kredi sunulmaktadır. 100.000 TL ve üzerindeki kredi taleplerinde ise arada meydana gelmiş olan fark için İş Bankası faiz oranları ile size kredi kullanma imkanı sunmaktadır.

İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisinin Avantajları

- 24 ay vadeli ana para ödemesiz dönem
- Risk Yapı Raporu düzenlemelerinde yetkili ve anlaşmalı olan firma tarafından sunulan rapor ücret indirimleri
- Kentsel Dönüşüm Destek Paketi adı altında taşınma masrafları, kira masrafları ve depozito ödemesi gibi ihtiyaçların giderilmesi
- Müteahhit kişilerin inşaatı tamamlayabilme garantisi

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Mevzu bahis kanunlar kapsamında kredi kullanmak isteyen hak sahipleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından faiz destekli kredi alabilirler. Bu destekten yararlanılabilmesi için söz konusu gayrimenkulün riskli alanda yer alması veya riskli alan içinde yer almamasına rağmen riskli yapı olduğu teknik raporlar ile belirtilmelidir.

Kanunlarda belirtilmiş olan yardım ve desteklerden yararlanabilmeniz için binanın anlaşmalı olarak tahliye edilmesi gereklidir. Hak sahiplerine sunulan kredi tutarı maksimum 100.000 TL tutarındadır. Birden fazla bölümlere sahip olmuş olan hak sahipleri için faizli bir şekilde 100.000 TL’yi aşmamak şartı ile toplamda 500.000 TL bölüm başı hesabından kredi sunulmaktadır.

Vakıfbank kentsel dönüşüm kredilerinde yıllık olarak %4 oranında faiz uygulanmaktadır. Kentsel dönüşüm iş yeri kredilerinde ise faiz oranları yılda %3 oranındadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından faiz desteği de bu çerçeve doğrultusunda verilmektedir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler