Kredi Kartı Başvurum Neden Reddedilir?

Kredi kartı başvurunuzun reddedilme nedenleri.


Bankalar sadece kredi başvurularına değil kredi kartı başvurusu yapanlara da ret yanıtını verebiliyor. Günümüzde kredi kartı kullanmayanların sayısı oldukça azaldı. Buna karşın kredi kartı başvurusu neden olumsuz sonuçlanır sorusunun yanıtını arayanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla! Çünkü bankalar tıpkı kredi başvurularında olduğu gibi kredi kartı başvurularında da titiz bir değerlendirme sürecini devreye sokuyor. Bu değerlendirme sonucunda bazı kişilere kredi kartı verme onayı çıkmadığından kredi kartı başvurusu neden onaylanmaz sorusu da gündemdeki yerini koruyor.

Kredi Kartı Başvurusunun Reddedilme Nedenleri

Kredi kartı başvurusu neden reddedilir araştırmasında en önemli nedenin bankaların kara listesinde yer almak olduğu sonucuna varılmıştır. Eğer daha önce çektiğiniz krediyi ödeyemediyseniz ya da kredi kartınızın ekstre ödemelerini düzenli olarak yapmadıysanız bankaların kara listesi içerisinde adınız yer alıyor olabilir. Bu durumda neden kredi kartı alamıyorum sorusunu sormanıza da gerek kalmaz. Çünkü bankaların kara listesinde bulunanların hem kredi hem de kredi kartı başvuruları yüksek olasılıkla reddedilmektedir.

Banka Neden Kredi Kartı Vermez?

Kredi kartı başvurusu hangi durumlarda reddedilir dendiğinde ilk akla gelen banka ile icralık olmanızdır. Eğer daha önce ödeyemediğiniz borçlarınız nedeniyle herhangi bir banka ile icralık olduysanız önce bu konuda kendinizi değerlendirmeniz gerekir. Tüm borçlarınızı ödemediğiniz müddetçe bankalara kredi kartı ya da kredi başvurusu yapmamanızı öneririz.

Ödenmemiş Faturalar Mercek Altında!

Pek çok kişi farkında değildir ancak ödenmemiş faturalar da bankaların kredi kartı başvuruları esnasında incelemeye aldığı hususlar arasında yer alır. Banka kredi kartı başvurusunu hangi nedenlerle reddedebilir düşüncesi içerisindeyseniz ödenmemiş faturalarınızın bulunup bulunmadığını da kontrol etmenizi öneririz. Daha önce icralık olduğunuz ancak sonrasında ödediğiniz faturalarınız varsa, bunlar da bankaya yaptığınız kredi kartı başvurularınızın onaylanmamasına sebebiyet verebilir.
Banka kredi kartı başvurusunu neden reddeder sorusunun bir diğer yanıtı da bankada vadesiz mevduat hesabınızın olmamasıdır. Eğer bankalarla çok fazla çalışmıyorsanız bu durum bankaların sizin hakkınızda pek fikir sahibi olmadığı anlamına gelir. Bankacılık sisteminin güven üzerine kurulu olduğunu unutmayın! Sizin finansal durumunuz hakkında bilgi sahibi olmayan bir banka size güvenmez. Dolayısıyla kredi kartı başvurunuzu da reddeder.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler