Kredi Kartı Limitimin Tamamını Tek Bir Alışverişte Kullanabilir miyim?

kredi kartı limiti nasıl kullanılmalıdır


Hızlı yaşam tarzları ve tüketim alışkanlıklarının bankalar ve mağazalar ile birlikte yürüttüğü reklam kampanyaları sonucunda kredi kartı ile alışveriş yapan insan sayısı giderek artmaktadır. Kredi kartının bilinçsiz şekilde kullanılması ise kişileri bütçe olarak zorlayan ve sonucu yasal olaylara varana kadar ciddi durumlara sürükleyen bir durumdur.
Alışveriş sırasında kredi kartı taksitlendirme işlemleri ürünü satın aldığınız firma ile banka arasındaki anlaşmanın sonucunda size sunulan bir kolaylıktır. Taksitlendirmelerin vadeleri ek maliyetler kapsamında tamamen satıcı ve kurum ile bankanın arasındaki ticari anlaşmalar kapsamında gerçekleşir.

Kredi Kartı ile Tek Çekim Alışveriş Nasıl Olur?

Kredi kartı taksitlendirme işlemleri, aracı kurumların kart sahibi müşteriler ile bankanın arasında bir köprü vazifesi sağlamasından dolayı müşterilerin bankalar tarafından uygulanan yüklü faizlerden kurtulmasını amaçlayan bir sistemdir.

Kredi kartı limitinizi ayrıca tek çekim olarak da taksitsiz şekilde kullanabilirsiniz. Limitinizin tamamını çektirirseniz elinizdeki limit 0 TL olacağı için kredi kartınız ile bir sonraki ödeme döneminiz gelene kadar alışveriş yapamazsınız.

Diğer Makaleler