Kredi Kartı Puanı ile Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Biriken kredi kartı puanlarınız ile kullandığınız cep telefonu operatörlerinden kontör yükleme işlemini nasıl yapabileceğinizi sizlere anlatıyoruz.


Kredi kartlarının sahipleri tarafından daha fazla kullanılması için bankalar günümüzde pek çok farklı yönteme başvuruyorlar. Bu yöntemler arasında son dönemlerde sık sık karşılaştığımız ise kredi kartı puanlarının anlaşmalı iş yerlerinde kullanılması oluyor. Yüksek bir puanınız olduğu zaman alışverişlerinizin bir kısmını ya da tamamını kredi kartı puanlarınız ile yapabiliyorsunuz.
Alışverişler dışında iletişim harcamalarınız için de kullanabileceğiniz bu tür banka kredileri, cep telefonlarınıza TL olarak tanımlanabilen kredilerdir. İletişim ücretlerinizi kredi puanları ile karşıladığınız zaman bankanın kartını daha aktif bir şekilde kullanmaya başlayacağınız için bankaların bu işten kazancı olur.

Hangi Bankalar Kredi Kartı Puanı ile Kontör Yüklüyor?

Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finans Bank gibi popüler bankaların kartlarını kullandığınız zaman cep telefonlarınıza TL bakiyesi olarak kontör yükleme işlemi yapabilirsiniz. SMS yolu ile gönderebileceğiniz talebiniz onaylandıktan sonra TL yükleme işleminiz kredi kartı puanınızın durumuna göre gerçekleştirilir. Bankaların farklı puanlama sistemleri olduğu için hangi TL miktarı ile eşit olduğunu önceden öğrenmeniz gereklidir.

Örneğin Yapı Kredi bankasının World kredi kartını kullanıyorsanız 1 World puanının TL bazındaki karşılığı 0.5 kuruştur. Böylelikle 20 liralık bir TL kontörü yüklemek istediğiniz zaman 4.000 World puanına sahip olmanız sizden beklenmektedir. Yükleme yapabilmek için World kart cep kodunuz, annenizin kızlık soyadı ve World puanlarınızdan harcamak istediğiniz miktarı cep telefonunuzdan “4433” numarasına kısa mesaj olarak atmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Puanı ile Online Kontör Yüklenir mi?

Bankaların kredi kartı puanlamaları kendi içerisinde belli başlı birtakım değişikliklere sahip olduğu için sizlere yalnızca 1 tanesinin örneğini verdik. Bu örnek ile aynı mantık üzerinde çalışmakta olan sistemden yararlanmak istediğiniz zaman anlaşmalı olduğunuz bankanın internet adresini ziyaret ederek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kartlarınız ile kazanmış olduğunuz puanların bir kısmını sadece internet üzerinden kullanmanıza imkan tanıyan tek banka ise Finans bankasıdır. Finans Bank’ın kredi kartı puanı işlemleri için online bankacılık hizmetine giriş yaptıktan sonra Ödemeler-Faturasız Hat Yüklemeleri menüsüne ulaşmanız yeterli olacaktır. Bu adımları takip ettikten sonra cep telefonunuza kredi kartı puanı üzerinden kontör yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Diğer Makaleler