Kredi Kartı Puanları Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Kredi kartı puanları, bankaların kartlarını kullanmanızı teşvik etmeleri için oluşturdukları bir sistemdir. Kredi Kartı puanları nerelerde ve nasıl kullanılır? İçeriğimizde inceliyoruz.


Kredi kartı puanları, daha önce yapmış olduğunuz alışverişler sonrasında kredi kartınıza tanımlanan ve harcanması belirli süreler ile sınırlanmış olan bir bankacılık işlemidir. Alışveriş yaptıkça kredi kartı puanı kazanabilir ve bu puanı tıpkı kredi kartı bakiyenizde bulunan limit gibi harcayabilirsiniz. Bankalar kendi kredi kartlarını kullanmanızı teşvik etmek için kredi kartı puanı kazanmanızı sağlayan ödül programları düzenlerler. Böylece ihtiyacınız olan ürünleri ve hizmetleri satın alırken aynı zamanda puanla da ödüllendirilirsiniz.

Kredi Kartı Puanı Nasıl Kazanılır?

Kredi kartı puanı kazanabilmek için bankalar tarafından dönemsel olarak üye işyerleri aracılığıyla yapılan kampanyalar takip edilebilir. Bu kampanyalar sayesinde normal dönemde elde ettiğiniz kredi kartı puanlarından daha fazla puan kazanabilirsiniz. Kampanya bulunmasa dahi bu işyerinden yapacağınız alışverişler kredi kartı puanı kazanmanızı sağlayacaktır. Bankalardan gelecek olan SMS’leri ve e-postaları takip ederek bu kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Kredi Kartı Puan Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı puanlarını kullanabilmeniz için öncelikle kredi kartını aldığınız bankanın POS cihazının alışveriş yapacağınız mağazada / işyerinde bulunması gerekir. Bankaların puanlarını kullanabileceğiniz yerleri kredi kartları bazında inceleyelim.

Maximum Kart Maxipuan Nerede Kullanılır?

İş Bankası bünyesindeki Maximum Kart’ın Maxipuanları da yıl içinde kullanılmalı. “Maxipuan nerede kullanılır?” diye düşünüyorsanız, Hepsiburada, N11, Hızlıal, Gratis, Migros Sanal Mağaza gibi internet sitelerindeki alışverişlerinizde maxipuanlarınızı kullanabilirsiniz. Koçtaş, LC Waikiki, Tekzen, Boyner, Bimeks ve Mediamark mağazaları da maxipuanlarınızı kullanabileceğiniz mağazalar arasında. Aynı zamanda PO, Total, BP, Opet gibi akaryakıt istasyonlarında da maxipuanlarınız geçerli. Migros, Carrefour, ŞOK ve A101’de de Maximum kartınızdaki maxipuanları kullanabilirsiniz.

Bonus Kart Puanları Nerelerde Kullanılır?

Bonus kartın sağlamış olduğu para puanları Migros market, A101, ŞOK, KİPA Market gibi zincir marketlerde kullanabilirsiniz. Yiyecek alanında ise sadece Burger King bonus kart para puan kullanabileceğiniz mağazadır. Tekzen, Koton, Boyner, Teknosa gibi mağazalarda da para puan kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Shell, Total ve Opet’ten yapacağınız alışverişlerde de puanlarınızı harcayabilirsiniz. N11, Tekzen, Boyner ve Turna.Com gibi internet sitelerinde de Bonus Kart para puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Lira Nerelerde Kullanılır?

Ziraat Bankası, banka kartı ve kredi kartı özelliği olan kartlar ile müşterilerine hizmet veriyor. Şok marketlerde, Ziraat Bankası POS cihazı olan tüm işyerlerinde, PO, Shell ve OPET akaryakıt istasyonlarında bankkart lira harcaması yapabilirsiniz. Bankkart lira nasıl kullanılır?” diye düşünüyorsanız Bankkart lira nasıl kullanılır? linkini ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Kartı Puanımı Nereden Kontrol Edebilirim?

Kredi kartı puanlarınızı bankanıza ait mobil / internet bankacılık uygulamasından kolayca kontrol edebilirsiniz.

Kredi Kartı Puanı Siliniyor Mu?

Alışverişleriniz sonucunda elde etmiş olduğunuz kredi kartı puanlarınız genellikle yıl sonunda silinirler. Hatta pek çok banka konuyla ilgili yıl sonuna doğru mobil uygulamaları üzerinden bildirim göndererek, e-posta ileterek ya da SMS yoluyla durumu kullanıcıya bildirir. Ayrıca kredi kartı hesap özetlerinde de biriken puanlarınızı ve sürelerini inceleyebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler