Kredi Kartımı Kapattırarak Borcu Taksitlendirebilir miyim?

kredi kartını kapattırarak borçlarınızı ödeyebilirsiniz


Özel ihtiyaçlarınız için geliriniz ile doğru orantılı olarak harcamak için çıkarttığınız kredi kartlarınızı zaman içinde aşırı kullanarak daha sonra gelen borçları ödeyemeyecek duruma gelebilirsiniz. Kredi kartı borcu ödenmediği zaman kısa süre içerisinde yasal süreç bankanız tarafından sizin tarafınıza uygulanacağı için sıkıntılı dönemler yaşayabilirsiniz.
Bu tür durumlarda bankanız ile iletişime geçerek kredi kartı borcu taksitlendirme istediğinizi belirtirseniz, bankanız size bu konuda yardımcı olacaktır. Mevcut borcunuzun sizin aylık geliriniz göz önünde bulundurularak detaylı bir analizi yapıldıktan sonra uygun ödeme seçenekleri ile taksitlendirme işleminiz başlatılır.

Kredi Puanlarınızın Düşmemesi için Bankanız ile İletişime Geçin

Kredi kartı borcunuzu taksitlendirme yaparak ödemek istiyorsanız, bankanız bu işlem için kredi kartınızı kullanıma kapatacaktır. Kredi kartınızın kullanıma kapatılması mevcut borcunuzun daha fazla birikerek katlanmaması için sizin yararınıza olan bir durumdur.

Borçlarınızı gelirinize uygun şekilde taksitlendirme seçenekleri ile ödemek istiyorsanız daha fazla faiz oranlarından etkilenmeden ve kredi puanlarınız aşağı seviyelere düşmeden bankanız ile iletişime geçmenizde fayda var.

Diğer Makaleler