Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz.


Bankalar için kredi yatırım araçlarından biridir. Bu yüzden kredi imkanlarını sunarken son derece dikkatli davranırlar. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bazı değerlendirmeler yapmakla beraber kredi talep eden kişinin de çeşitli hususlarda teminat göstermelerini isteyebilirler. Aslında pek çok banka sicili bozuk olana kredi vermiyor. Sadece belirli bankalar, belirli koşullarda kredi veriyor.

Kara Listede Olmakla Sicilin Bozuk Olması Farklı mı?

Bankadan kredi talep ederken öncelikle kredi notunuzu yükseltmenizde fayda olacaktır. Bu sayede kredi sicilinizde bir düzelme meydana geleceği için farklı yollarla kredi kullanma imkanlarını zorlamanıza da gerek kalmayacaktır.
Bankaların kara listesinde bulunmak ile kredi sicilinin bozuk olması farklı durumlardır. Bu iki durum birbirine karıştırılmamalı! Eğer kara listede bulunuyorsanız 5 yıl boyunca hiçbir banka siz hiçbir şekilde kredi vermeyecektir. Ancak siciliniz bozuksa kredi alabilirsiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

  • Bunun pek çok farklı yolu var. Örneğin bir banka ihtiyaç kredisi için kefil istemiyor olabilir. Ancak sizin siciliniz bozuksa bankaya ekstra olarak kefil göstererek kredi imkânından faydalanabilirsiniz. Kefil göstermek her daim bankadan alabileceğiniz kredi miktarının da daha fazla olmasını sağlayacaktır
  • Bir diğer yöntem de tapu göstermektir. Eğer kredi siciliniz bozuksa bankaya size ait olan bir taşınmaz malın tapusunu ipotek ettirerek çok daha kolay bir şekilde kredi kullanabilirsiniz. Daha uzun vade seçenekleri ve daha yüksek miktarda kredi alma imkânı bankalar tarafından size sunulacaktır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Eğer kredi siciliniz bozuksa kredi başvurunuzu bu konuda daha esnek olan bankalara yapmanızda fayda olacaktır. Kredi Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri sorusuna cevap olarak şu bankaları sıralayabiliriz:
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler