Kreditanstalt für Wiederaufbau

Kreditanstalt für Wiederaufbau, Almanya’nın en büyük on dokuzuncu bankasıdır. Ülkemizde Ankara’da bir temsilcilik ofisi bulunmaktadır.
Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), Almanya’daki Pazar payının yüzde 0,70’ini oluşturan bir ticari banka özelliğine sahiptir. Aktifleri bakımından 54 milyar avrodur. Fitch ve Moody’s tarafından güvenilen banka, 2015 yılından bu yana Suriyeli mülteciler konusunda Türkiye’ye 1 milyar avro dolaylarında fon aktarımı yaptığını belirtmiştir.

Kreditanstalt für Wiederaufbau Hesap Açma

Kreditanstalt für Wiederaufbau hesap açmak için Almanya’da yaşıyorsanız ikametinizi gösteren bir belge, pasaport ve başvuru formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Meslek bilgilerinizi gösteren bir belgeyi de gelir kaynağını öğrenmek banka isteyecektir. Ayrıca duruma göre ek belgeler de istenebilir.
 Yabancı biri olarak banka hesabı açtırmak isterseniz, bankaların şubelerine pasaport ve geçerli vize ya da oturma izni ile gitmek hesap açtırabilmek için yeterli olacaktır. Elbette ikamet bilginizi elinizde bulundurmanız ve başvuru formu doldurmanız gerekecek.

Kreditanstalt für Wiederaufbau ne kadar mevduat garantisi veriyor?

Hamburger Sparkasse AG mudiler için mudi başına 100 bin avroluk bir mevduat garantisi vermektedir. Ayrıca farklı para birimleri için de bu mevduat garantisi geçerlidir.

Kreditanstalt für Wiederaufbau Uluslararası Para Transferleri

SWIFT Transferleri

KÜNYE

Kuruluş Tarihi: 1948
Çalışan Sayısı: 7900
BIC (SWIFT): KFWIDEFFXXX
Banka Türü: Ticaret Bankaları
Merkez: Frankfurt

GENEL MÜDÜRLÜK İLETİŞİM

Adres: Palmengartenstraße 5 - 9, 60325, Frankfurt am Main, Almanya
Tel: +49 69 7431-0
Website: https://www.kfw.de/
E- Posta: info@kfw.de
Türkiye Temsilciliği Adresi: Pak Sokak No:1/75 06540 Çankaya Ankara
Türkiye Temsilciliği Tel: 0 312 428 84 15
Türkiye Temsilciliği Faks: 0 312 428 84 16
Türkiye Temsilciliği E-Posta: kfw.ankara@kfw.de
 

Diğer Makaleler