Kripto Para Soğuk Cüzdan Ne Demektir? Nasıl Alınır? Hangi Coinleri Destekler?

Kripto para soğuk cüzdan nedir, nasıl alınır ve hangi soğuk cüzdanlar hangi coinleri destekler gibi soruların yanıtlarını bu içeriğimizde detaylı şekilde bulabilirsiniz.


Kripto para cüzdanları yatırımcıların tüm varlıklarını en iyi, en kolay ve en güvenilir şekilde saklamalarını sağlayan araçlardır. Bu araçlar sayesinde tüm varlıklar korunur. Sadece yatırımcının erişimine açık olur ve güvenilir bir işlem süreci sağlanır. Kripto para cüzdanları konusunda en çok duyulan cüzdan türü soğuk cüzdandır. Kripto soğuk cüzdan pek çok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir.

Kripto Soğuk Cüzdan Nedir?

Kripto soğuk cüzdan, yatırım yapılan kripto paraları, varlıkları güvenli bir şekilde muhafaza etmek, saklamak ve tutmak için kullanılmakta olan, pek çok yatırımcı kişi tarafından tercih edilen önemli çevrimdışı cüzdanlar halindedir. Kripto soğuk cüzdan denildiğinde güvenilirlik akıllara gelmelidir. İnternet üzerinden gelebilecek tehlikelere, özellikle de hacker tehlikelerine karşı kripto para varlıklarının korunması için ideal bir cüzdandır. Varlıklar soğuk cüzdan içerisinde çevrimdışı olarak güvenilir bir şekilde tutulur.

Kripto Soğuk Cüzdan Nasıl Alınır?

Kripto soğuk cüzdan almak oldukça basitir. Yatırımcılar bu karmaşık olmayan işlemleri, adımları tamamlayarak soğuk cüzdana sahip olabilirler. Soğuk cüzdan sahibi olmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Çevrimdışı olan bir Bitcoin adresi oluşturmalısınız. Bitcoin adresinin çevrimdışı bir biçimde oluşturulmuş olan anahtar çifti, yani e-posta adresi ile size özel bir parola barındıracaktır. Ancak bu şekilde soğuk cüzdanın güvenliği sağlanabilir.
  • Kripto soğuk cüzdan oluşturur iken çevrimiçi sanal tehditlerinden uzak durmanız, güvenliği tam sağlamanız için belirli yöntemleri uygulamanız gerekir. Anahtarları oluşturmakta olan web sitesini bir kenara kaydetmelisiniz. Sonra telefon ya da bilgisayarınızın internet bağlantısını kesmeniz gerekir. En son ise kaydetmiş olduğunuz web sitesini bilgisayarınızda açmalısınız.
  • Açık tabanlı uygulamalar, ilgili adresleri çevrimdışı bir şekilde oluşturmaktadır. Bunlardan birini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz açık tabanlı uygulama ile anahtar çiftinizi oluşturursunuz ve ardından o adrese kripto paranızı atmaya başlayabilirsiniz.

Kripto Soğuk Cüzdanlar Hangi Coinleri Destekler?

Kripto soğuk cüzdan türleri günümüzde oldukça fazladır ve her biri ya benzer ya da birbirinden farklı coin destek kapasitesine sahitir.

Ledger Nano X

Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, USD Tether, Binance Coin, Eos, Stellar, Cardano, Monero, Tron, Dash, Leo Token, Ethereum Classic, IOTA, Tezos, Neo, Zcash, Dogecoin, Ontology, Crypto,com, Decred, OMG, Lisk, Nano, Bitcoin Gold, TrueUSD, Qtum, BAT, Vechain ve yüzlerce coin Ledger Nano X kripto soğuk cüzdan tarafından desteklenir.

Trezor Model T

Bitcoin, Ethereum, XRF, UNI, Litecoin, ADA, XMR, USDT dahil olmak üzere yaklaşık olarak 1300 civarı coin Trezor Model T kripto soğuk cüzdan tarafından desteklenir.

CoolWallet Pro

BTC, ETH, USDT, LTC, XRP, BNB, ERC20 gibi pek çok coin bu soğuk cüzdan tarafından desteklenmektedir.

KeepKey

Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Dash, Dogecoin ve ERC20 gibi pek çok coin KeepKey kripto soğuk cüzdan tarafından desteklenir.
 Sıralamış olduğumuz bu kripto soğuk cüzdanların her biri günümüzde milyonlarca yatırımcı tarafından tercih edilmekte olan soğuk cüzdan türleridir. Her biri güvenilirliğini kanıtlamış olan cüzdanlardır. Dünya çapında da ülkemizde de bu soğuk cüzdanlar sık sık tercih edilir. Her birinin desteklemekte olduğu ana coinler de maddeler içerisinde belirtmiş olduğumuz genel coinlerdir.

Diğer Makaleler