Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Açılabilecek Bankalar Hangileri?

Kur korumalı Türk lirası mevduat hesabı açabileceğiniz bankaları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yeni Türkiye Ekonomi Modelinin bir yansıması olarak Döviz endeksli, enflasyon korumalı Türk lirası mevduat hesabı ürünü Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarının ardından devreye alındı. İlk duyurulduğunda Döviz endeksli TL mevduat hesabı olarak anılan bu ürün, “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” olarak işleme sokuldu.
Bu yazımızda kur korumalı TL vadeli mevduat ürününe katılım sağlayan bankaların hangileri olduğunu inceleyeceğiz. Henüz mevduat ürününü çıkarmayan bankalar, ürünlerini yeniledikçe bu sayfayı yenileyeceğiz. 

Akbank Kur Korumalı TL Mevduat

Akbank kur korumalı TL mevduat ürünü ile rekabetçi ekonomi dönemine ilk adım atıldı.  Gerçek kişilerin yatırımcı olarak bulunabilecekleri ürün için faiz oranı yüzde 17 olarak belirlendi. (Zaman içinde değişebilir.)  3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 ay vadelerde bu üründen yararlanabilirsiniz. Bankanın sunduğu diğer avantajlar için Akbank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Albaraka Türk Kur Korumalı TL Katılım

Albaraka Türk kur korumalı TL mevduat hesabı katılım bankaları için bir model bulunarak kur korumalı TL mevduat modeline dahil edildi. Bankanın kâr payı oranı internet sitesinde paylaşılmadığından bankaya sormanız gerekmektedir. Albaraka Türk Kur Korumalı TL Katılım Hesabı Nedir? sorusunun cevabı için linke tıklayarak bankaya özel konumuzu inceleyebilirsiniz. Bankanın ürün için vadeleri ise 3, 6 ve 12 ay olarak belirlenmiştir. Yapabileceğiniz en düşük yatırım tutarı ise 250 TL olarak belirlenmiştir.

Alternatif Bank Kur Korumalı TL Mevduat

Alternatif Bank kur korumalı TL mevduat ürününde faiz oranı için bankaya danışmanız gerekmektedir. Bankanın kur korumalı ürünü ile ilgili yazımız için Alternatif Bank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? linkine tıklayabilirsiniz. Vadesi 3 ay, 6 ay ve 12 ay olarak belirlenmiş olan mevduat hesabının alt yatırım limiti 1.000 TL’dir.

Anadolubank Kur Korumalı TL Mevduat

Anadolubank kur korumalı TL mevduat ürünü banka tarafından yürürlüğe sokuldu. En az yatırım tutarı 5.000 TL olarak belirlenen mevduat ürünü için dövizden TL hesabına dönüşümde 3, 6, 12 ay vade belirlenmişken, kur korumalı TL mevduat hesabı açtıracaklar için vade 3, 6, 9 ve 12 ay olarak belirlenmiş durumda. Anadolubank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? linkinden bankanın ürünü hakkında tam metne erişebilirsiniz.

Burgan Bank Kur Korumalı TL Mevduat

Burgan Bank kur korumalı TL mevduat hesabı için 3, 6, 9 ve 12 ay vadelerle işlem yapabilirsiniz. Banka, müşteri destek hattı üzerinden faiz bilgisi vermemektedir. Bu nedenle de şubelerden bilgi almanız gerekiyor. Burgan Bank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızı incelerseniz detaylara ulaşabilirsiniz.

Denizbank Kur Korumalı TL Mevduat

Denizbank kur korumalı TL mevduat hesabı 3 ay, 6ay ,9ay ve 12 ay vadeler ile açılabilir. Yeni Türkiye Ekonomi Modeli içinde önemli bir yere sahip olan kur korumalı TL mevduat ürünü için bankanın verdiği faiz oranı 16.50 ile 17.00 arasında değişmektedir. Bununla birlikte hesaba katılmak için bir alt ve üst limit bulunmamaktadır. Bankanın sunduğu avantajları incelemek için Denizbank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Fibabanka Kur Korumalı TL Mevduat

Fibabanka kur korumalı TL mevduat hesabı, yürürlüğe alınan bu ürün ortaya çıktıktan hemen sonra banka tarafından yatırımcısına sunuldu. Eğer TL hesabı olarak açtırmak isterseniz 3, 6, 9 ve 12 ay vadelerle bu hesabı açtırabilirsiniz. Ancak dövizden dönüştürmek istiyorsanız, bu durumda 3 ay, 6 ay ve 12 vadelerle dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Fibabanka kur korumalı TL mevduat ürünü için yüzde 17 faizle mevduatınızı değerlendirebilirsiniz. Mevduat ürününe yatırım yapabilmek için asgari limit 10.000 TL’dir. Gerekli detaylar için lütfen Fibabanka Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızı inceleyin.

Garanti BBVA Kur Korumalı TL Mevduat

Garanti BBVA kur korumalı TL mevduat ürünü yatırımcısına yüzde 14 ile yüzde 18,25 oranında faiz veren bir üründür. 3, 6, 9 ve 12 ay olarak vadelendirilebilecek olan ürünün yatırım tutarına göre faiz oranları da değişmektedir. Garanti BBVA Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızı incelediğinizde faiz tablosunda bunu görebilirsiniz. Garanti BBVA kur korumalı TL mevduat ürünü için yatırım yapmak isterseniz en az 10.000 TL tutarında bir ödeme yapmanız gerekecektir.

Halkbank Kur Korumalı TL Mevduat

Halkbank kur korumalı TL mevduat hesabı açtırmak için sadece Halk Bankası şubelerinden destek alabilirsiniz. Kur korumalı TL mevduat ürünü için 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 aylık vadeler geçerlidir. Bunun yanında daha önceden döviz tevdiat hesabında bulunan parayı dönüştürerek Kur korumalı dönüşümlü TL mevduat hesabı açtırmak isterseniz 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadelerinden birini seçmeniz gerekir. En az ne kadar yatırabileceğinizi öğrenmek için Halkbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Faiz oranı en az Merkez Bankası’nın politika faizi kadar olabilmektedir. Daha fazla bilgi için Halkbank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası Kur Korumalı TL Mevduat

İş Bankası kur korumalı TL mevduat hesabını yurt içindeki yerleşik gerçek kişiler açtırabilmektedir. Ürün için hesap açtırmak isterseniz İş Bankası şubelerinde ve 11.00 ile 16:00 saatleri arasında açtırabilirsiniz. 92, 181, 365 ve 366 günlük vadelerde en az 1.000 TL yatırarak bu hesabı açma olanağınız bulunuyor. Döviz hesabınızdan dönüşüm için de aynı şartlar geçerli olmaktadır. En düşük Merkez Bankası politika faiz oranı, mevduat ürünü için alt oran olarak kullanılmaktadır. Daha fazla detay için İş Bankası Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kur Korumalı TL Katılım

Kuveyt Türk kur korumalı TL mevduat ürünü, Cumhurbaşkanı’nın Yeni Türkiye Ekonomi Modeli’ni ve kur korumalı TL mevduat ürününü açıklaması üzerine ortaya çıktı. 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeler ile en az 250 TL yatırarak açtırabileceğiniz hesap ile ilgili Kuveyt Türk Kur Korumalı TL Katılım Hesabı Nedir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Kâr payının ke kadar olduğunu öğrenmek için en yakın Kuveyt Türk şubesine uğramanız yeterli olacaktır. Hesabı açtırmanız için saat 11:00 ila 16:45 saatleri arasında şubede bulunmanız gerekir. Hesap kapatma işlemleri içinse 11’den sonra şubede bulunmalısınız.

Odeabank Kur Korumalı Vadeli TL Mevduat

Odeabank kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı 92 gün, 181 gün, 272 gün ve 366 gün vadelerle açılabilecek bir bankacılık ürünüdür. Kur korumalı dönüşümlü TL mevduat hesabı ise 92, 181 ve 366 gün vadeler ile açılabilir. Her iki ürünün de farklı faiz oranları bulunmaktadır. Kur korumalı vadeli TL mevduat ürünü için yüzde 17 faiz oranı uygulanır. Bu en yüksek faiz seviyesi olarak karşımıza çıkar. Zira Merkez Bankası’nın politika faizi yüzde 14’tür. Odeabank kur korumalı dönüşümlü vadeli TL hesabında ise 18.25’ten başlayarak yükselen bir faiz oranı söz konusudur. Bu ürüne en düşük 10 bin TL ile yatırım yapabilirsiniz. Detaylar için Odeabank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Şekerbank Kur Korumalı Vadeli TL Mevduat

Şekerbank kur korumalı vadeli TL mevduat ürününe en az katılım 1.000 TL ile yapılmaktadır. Faiz oranları en düşük Merkez Bankası’nın politika faizi kadar, en yüksek de Merkez Bankası’nın politika faizinin 300 baz puan kadar üstünde olabilir. Gerçek kişilerce açılabilecek hesaplar 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 ay olarak vadelendirilebilecek. 23 Aralık 2021’de Şekerbank tarafından hizmete sunulan bu ürünle ilgili detaylı bilgiye Şekerbank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Turkish Bank Kur Korumalı TL Mevduat

Turkish Bank kur korumalı TL mevduat ürünü için minimum ödenecek faiz oranı Merkez Bankası tarafından belirlenmiş olan bir hafta vadeli repo faiz oranı olarak belirlenmiştir. Hesap 92 gün, 181 gün, 272 gün ve 366 gün vadeler ile açılabilir. Yatırım alt limiti 1.000 TL’dir. Daha detaylı bilgi için Turkish Bank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? isimli yazımızı okumanız yararlı olacaktır.

Türkiye Finans Kur Korumalı TL Katılma

Türkiye Finans Kur Korumalı TL Katılma hesabı müşterileri için en düşük katılım ücreti 250 TL olarak belirlenmiş durumda. 3, ay, 6 ay ve 12 aylık vadeler bu katılma hesabına katılabilirsiniz. Kâr payı oranı banka şubelerinden öğrenilebilmektedir. Kur Korumalı TL Katılma hesabı hakkında daha fazla bilgi için Türkiye Finans Kur Korumalı TL Katılma Hesabı Nedir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Vakıf Katılım Kur Korumalı TL Katılma

Vakıf Katılım kur korumalı TL katılım hesabı sadece yerleşik gerçek kişiler tarafından açılabilen bir katılım hesabı türüdür. 3 ay, 6 ay ve 9 ay vadelerle açılabilir. Stopaj ödemesi bulunmayan katılım hesabı için en az hesap açma limiti 250 TL olarak belirlenmiştir. Kâr payı detayları için en yakın Vakıf Katılım şubesini ziyaret edebilirsiniz. Detaylar için Vakıf Katılım Kur Korumalı TL Katılma Hesabı Nedir? isimli makalemizi incelemeniz yeterli olacaktır.

Vakıfbank Kur Korumalı TL Mevduat

Vakıfbank kur korumalı TL mevduat ürünü, Yeni Türkiye Ekonomi Modeli ile açıklanan kur korumalı TL mevduat çalışması sonrasında ortaya çıkmış oldu. Ürün için 92, 181, 272 ve 366 gün vadeli hesaplar açılabilecektir. Faiz oranlarını en yakın banka şubesinden öğrenebileceğiniz Vakıfbank kur korumalı TL mevduat ürününe en düşük 1.000 TL ile katılabilirken üst bir tutar belirtilmemiştir. Konuyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Vakıfbank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Yapı Kredi Kur Korumalı TL Mevduat

Yapı Kredi kur korumalı TL mevduat, birikimlerinizi kurdaki değişimlere karşı korurken mevduatınızın faiz almasına yarayan rekabetçi bir mevduat ürünüdür. Bu ürüne en az 1.000 TL, en fazla 500 milyon TL ile yatırım yapabilirsiniz. Bankanın uygulayacağı faiz oranı en az Merkez Bankası’nın politika faizi kadar, en fazla da Merkez Bankası’nın politika faizinin 300 baz (yüzde 3) kadar yüksek olabilecektir. Örneğin yüzde 14 politika faizi varsa, en az yüzde 14 en fazla 17 olarak uygulanabilir. Bu hesaba 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 ay vadeler ile para yatırabilirsiniz. Daha fazla detay için Yapı Kredi Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kur Korumalı TL Mevduat

Ziraat Bankası kur korumalı TL mevduat hesabı, kamu bankaları arasında ilk duyurulan kur korumalı mevduat hesabıdır. 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 ay vadelerle bu mevduat ürününü açtırmanız mümkün. Ürün için 250 Türk lirası tutarında bir asgari yatırım limiti uygulanırken üst limit bulunmamaktadır. Hesaba ödenecek en az faiz oranı ise Merkez Bankası’nın politika faizi kadar olacaktır. Daha fazla oranda faiz ödemesi yapabilecek olan Ziraat Bankası, en fazla Merkez Bankası’nın politika faizinden yüzde 3 yani 300 baz puan fazla faiz verebilir. Ziraat Bankası Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızda daha fazla detay bulabilirsiniz.

Ziraat Katılım Kur Korumalı TL Katılma

Ziraat Katılım kur korumalı TL katılma hesabı ile Türk lirası mevduata yatırım yaparak, milli paranın döviz karşısındaki değişiminden olumsuz etkilenmezsiniz. 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 ay olarak açılabilecek bu hesabın asgari yatırım limiti 250 Türk lirasıdır. Üst sınır bulunmamaktadır. Bunun yanında dövizden dönüştürülecek hesaplar için vadeler 3 ay, 6 ay ve 12 ay olarak belirlenmiştir. Bu hesabı sadece yurt içi yerleşik gerçek kişiler açtırabilir. 90 / 10 kar paylaşım oranı ile açtırmanız mümkün. Kâr payı oranları için Ziraat Katılım banka şubesine uğrayabilirsiniz. Ziraat Katılım Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nedir? yazımızda konuyla ilgili daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

 

Diğer Makaleler