KYK bursu nereden sorgulanır? E-Devlet KYK burs sorgulama

KYK bursu sorgulama ve e-Devlet üzerinden KYK burs sorgulamanın nasıl yapılacağı büyük bir merak konusudur. Yazımızda konuyla ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.


KYK bursu için başvuru tarihleri, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her sene duyurulmaktadır. Belirtilen tarihler arasında yüksek öğrenim öğrencilerinden KYK bursu için başvuru yapmaları istenir. Öte yandan KYK bursu çıkmayan öğrencilere KYK öğrenim kredisi çıkmaktadır. 2022 KYK bursu ne kadar? KYK bursuna ne kadar zam yapıldı? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

KYK BURS SORGULAMA

Yapılan başvurunun ardından KYK burs sorgulama süreci başlar. KYK sorgulama ile burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası ve e-devlet üzerinden burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yapınız.
E-Devlet KYK burs sorgulama ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-ve-burs-sorgulama

KYK BURS SORGULAMA EKRANI VE E-DEVLET BURS SORGULAMA EKRANI

Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bu bilgiler baba adı, T.C. kimlik numarası, cilt numarası, sıra numarası ve aile sıra numarası gibi bilgilerdir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. KYK geri ödemesiz burs başvuru şartları neler? Yazımızı inceleyebilirsiniz. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler