Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Kredi kartı limitinizi yükseltmek ve limitsiz kredi kartlarına sahip olabilmek istiyorsanız yüksek gelirli kişilere yönelik sunulan limitsiz kredi kartlarından yararlanabilirsiniz.


Kredi kartı kullanmak isteyen kişiler bankalara başvuru yaptıkları zaman gelir durumu araştırmaları çerçevesinde belirli bir kredi kartı limitlemesi ile karşılaşırlar. Limitlerin belirlenmesi aşamasında asgari ödeme tutarları da belirlenebilmektedir. Sizin gelir durumunuza göre bankaların sundukları kredi kartları arasında klasik, gold ve platinum adlı üç ayrı kredi kartı çeşidi bulunmaktadır. Platinum kredi kartları bu kartlar içerisinde en yüksek limite sahip olan ve yüksek gelirli vatandaşlara hitap eden bir kredi kartı türüdür.
Bankalar genellikle ödeme potansiyelinizi belirleyerek bu üç ayrı kredi kartı tipinden birini sizlere sunarlar. Limitlerin belirlenmiş olması aylık ödemelerin riske atılmasının istenmemesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Kredi kartı kullanıcılarının merak ettiği ve sıkça karşılaştığımız limitsiz kredi kartları yüksek gelire sahip olan kişilere verilen özel bir karttır. Kredi kartı başvurusu yaptığı bankada hatırı sayılır bir yatırımı olan müşteriler özel olarak tanımlanmış olan limitsiz kredi kartlarına sahip olabilirler.

Limit Yükseltmek için Belge Gerekli mi?

Limitsiz ifadesinde anlatılmak istenen nokta kredi kartının tamamen limitsiz olması değildir. Limitsizden anlaşılması gereken bu tür kartlara sahip olan yüksek gelirli kişilerin ihtiyaç duydukları an anlaşmalı oldukları banka ile telefonda görüşerek herhangi bir belge ve evrak teslimi yapmadan limitlerini yükseltebilmeleridir.
Böylelikle aşırı yüksek ücretlere sahip olan ürünler kredi kartı ile satın alınabilir hale gelebilmektedir. Örneğin yeni bir lüks araba satın almak istiyorsanız ve limitsiz olarak tanımlanmış bir kredi kartınız var ise bankanızı arayarak limitsiz kartınızın limitini ihtiyaçlarınız doğrultusunda yükseltebilirsiniz.

Limitsiz Kredi Kartı Sınırlı Sayıda mı Veriliyor?

Limitsiz kredi kartlarının temin edilebilmesi için bankalar ile anlaşması olan ve bankada nakit yatırımı olan kişiler tercih edilmektedir. Banka hesabında sık sık para transferi gerçekleştiren iş yeri sahipleri de limitsiz kredi kartlarından yararlanabilirler. İş ile ilişkin alım işlemlerini yurt dışından yapmayı tercih eden veya tedarikçilerden alım işlemlerini yapmayı tercih eden firma sahipleri sadece bir telefon görüşmesi ile kredi kartı limitlerini arttırarak ödemelerini yapabilirler.

Eğer normal ya da orta bir gelir düzeyine sahipseniz limitsiz kredi kartlarına sahip olabilmeniz mümkün değildir. Limitsiz kredi kartları sınırlı sayıda kişilere verilen özel bir kredi kartı çeşididir.

Diğer Makaleler