Maaş Teminatlı Kredi Nedir? Teminatlı Kredi Veren Bankalar Hangileridir? 2022

Maaş teminatı ile kredi alınabilir mi? Maaş teminatlı kredi nedir? Hangi bankalar maaş teminatlı kredi verir? Cevapları içeriğimizde bulabilirsiniz.


Maaş teminatlı kredi çok sayıda müşteri tarafından tercih edilen ve maaş ipoteği verilerek temin edilen kredi biçimidir. Bankacılık işlemlerinde müşterinin kredi ödeme garantisi olarak ipotek kullanımı yaygındır. Maaş teminatlı kredi temel olarak bireyin gelirinin belgelenmesi ve bu gelire ipotek konulması yoluyla verilen kredi çeşididir. Borcun herhangi bir durumda ödenmemesi halinde banka maaş üzerine ipotek koyma hakkına sahip olur.
 Maaş üzerine ipotek konularak sağlanan kredi biçimi farklı bankalar tarafından verilmektedir. Bankaların sağladığı çok sayıda farklı koşul ve teminata sahip kredi çeşidini incelemek mümkündür. Bankaların kredi uygulamaları için ‘Krediler’ başlığı altındaki yazılarımıza göz atabilirsiniz. Bu bağlamda sunulan maaş ipotekli kredi kullanımı için gerekli koşullar aşağıdaki şekildedir:

Maaş Teminatlı Kredi Koşulları Nelerdir?

Maaş teminatlı kredi koşulları aşağıda listelendiği gibidir:
 
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Bankalara göre farklılık göstermekle birlikte genelde ‘Kredi Hayat Sigortası’ koşulunu kabul etmek
  • Mevcut geliri belgelemek
  • Kredi alınacak bankanın talep ettiği ek şartlar
 
Bankaların kredi koşullarına dair ayrıntılı bilgi edinmek için ‘Krediler’ başlığı altındaki yazılarımızı inceleyebilir ve maaş ipotekli kredi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi alımı için çeşitli belgelerin talebi söz konusudur.

Maaş Teminatlı Kredi İçin Gereken Belgeler

Maaş teminatlı kredi için gereken belgeler temel olarak aşağıdaki şekildedir:
  • Kredi çekecek kişiye ait nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport aslı ya da fotokopisi
  • Gerek görülmesi halinde teyit amaçlı adres belgesi
  • İpotek konulacak mevcut geliri gösterir belge
 
Yukarıdaki evrakların yanı sıra bankaların farklı belge talebi bulunabilir. Maaş teminatlı kredi çekmek için değişik bankalara başvurmak ve talep edilen detayları öğrenmek mümkündür. Kredi bilgileri için müşteri hizmetleri üzerinden bilgi alınabilir ancak başvuru işlemi genellikle şubeler tarafından alınmaktadır. Bu kapsamda bankaların kredi politikalarına dair bilgi alabileceğiniz ‘Krediler’ başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Maaş Teminatlı Kredi Veren Bankalar

Maaş teminatlı kredi veren bankalar arasında Vakıfbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası yer alıyor. Ek olarak diğer bankalarla iletişime geçebilir ve bu kapsamda güncel olarak hizmet verilip verilmediğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.          
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler