Mevcut Kredi Kartı Borcumu Yapılandırdım, Tekrar Kart Alabilir miyim?

Kullandığınız kredi kartını yapılandırdıktan sonra tekrar kredi kartı alınabilir mi? Bununla ilgili yazılmış bir makale.
Ödemelerinizi düzenli olarak yapıp ideal birer kullanıcı olduğunuz sürece bankanızla aranızdaki ilişki gayet iyi olacaktır fakat kredi veya kredi kartı ödemelerinizi aksatmaya başladığınız taktirde belki uzun yıllar yeniden bir bankanın imkanlarından faydalanmanızı imkansız kılacak yaptırımlara maruz kalabilirsiniz.
Kredi kartı borcunun asgari ücretini bile ödemekte zorlananlar için geliştirilmiş bir formül olan kredi kartı borcu yapılandırma durumu kötü olan müşteriler için bir umut ışığı olarak algılanıyor. Kredi kartı borcunuzu yapılandırmaya gittiğinizde kartınız kapatılır, borcunuz sabitlenir ve bankanın belirlediği takvim içerisinde ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız beklenir.

Eğer yapılandırmanıza rağmen borcunuzu ödemiyorsanız yasal süreç başlar. Peki kredi kartı borcunuzu yapılandırdınız ve taksitlerinizi aksatmadan ödüyorsunuz; ya da yapılandırdığınız borcu ödediniz ve artık yeni bir kredi kartı edinmek istiyorsunuz; bu mümkün müdür? Maalesef bu çok düşük bir ihtimale tekabül ediyor. Çünkü bankalar ödemelerinizin periyodik bilgilerini bir süre muhafaza ederler.

Kara liste denilen listeye girmemiş olsanız bile borcunuzu yapılandırdığınız için banka size tekrar kredi kartı vermek konusunda temkinli davranacaktır. Bankadan bankaya değişmekle birlikte, yalnızca üzerinden belli bir süre geçtikten sonra yeniden kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkündür.

Diğer Makaleler