Neden Kredi Alamıyorum?

Kredi alamamanızın nedenlerini açıklayan bir makale
Tüketim alışkanlıklarımızın çeşitlilik kazanması ve temel ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek adına artık geçmiş yıllara oranla daha çok kredi başvurusu yapıyoruz. Bunda bankaların sunduğu kredi çeşitliliğindeki artışın da önemli bir etkisi bulunuyor. Konut ve otomobil almak için yıllarca para biriktirmektense kredi çekmek herkes için daha avantajlı ve cazip bir seçenek. Bunun yanı sıra tatil kredisi, eğitim kredisi, evlilik kredisi, bedelli askerlik kredisi gibi kredi seçenekleriyle hayatımızdaki pek çok işi kolaylaştırma şansına sahibiz. Fakat bazen yaptığımız kredi başvurusu kabul edilmeyebiliyor.

KREDİ BAŞVURULARIN KABUL EDİLMEME NEDENLERİ

Kredi başvurunuzun kabul edilmemesinin çok çeşitli sebepleri olabilir. Kredi başvurunuzun kabul edilmesinde kredi notunuzun önemi çok yüksek. Bunun yanı sıra diğer nedenlerle de bankalar müşterilerinin kredi taleplerini reddedebiliyor. Öncelikle başvuru için gerekli evraklarınız eksiksiz olmalı. Gelir beyanı gibi evraklarınızda yazan rakamlar gerçek hayatınızdaki rakamlarla örtüşmeli. Başka bir bankadan kredi kullanıyor ve ödemelerinizi aksatıyorsanız kredi almakta sorun yaşayabilirsiniz. Eğer 6 gibi bir süreden beri herhangi bir işte çalışıyor gözükmüyorsanız maalesef bankalar size kredi vermeye yanaşmayacaklardır.

DÜZENLİ OLMAYAN KREDİ KARTI ÖDEMELERİ

Kredi kartı ödemelerinizin düzensiz olması da kredi alma ihtimalinizi düşürür. Çek, kefalet vb. sebeplerden ötürü sicilinde idari bir takip işlemi olan müşteriler bankalardan kredi almakta zorlanırlar. Tüm bu değişkenlerin bankaların istediği ölçütlerde olması durumunda ise hemen hemen bütün bankalardan çok fazla zorlanmadan kredi alabilme şansınız oldukça yüksektir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler