Neteller hesabı nasıl açılır? Türkiye'de Neteller var mı?

Türkiye'de kullanılamayan Neteller online ödeme sistemi ile ilgili detaylı bilgiler verdiğimiz içeriğimizi inceleyebilirsiniz.


Neteller hesap açma işlemini Türkiye’de artık kullanamayız. Ne yazık ki artık Neteller Türkiye’de kullanılamıyor. Ancak yurt dışında yaşayan bir Türk iseniz ve Neteller hesabına ihtiyacınız varsa bu yazımızı takip edebilirsiniz. Türkiye’de ne yazık ki halen kullanılamayan PayPal ile ilgili de yazılarımızı takip edebilirsiniz. En iyi PayPal alternatifleri içeriğimizi incelemenizi öneriyoruz.
 Dünya genelinde birçok alışveriş sitesiyle anlaşması bulunan Neteller, online para transferi ve alışveriş yapabilmeniz için en güvenilir yöntemlerden biridir. Ayrıca hesabınızı onaylattığınızda ücretsiz olarak talep edebileceğiniz Net+ Mastercard ile nakit bulunduğu sürece alışveriş yapabilir ve ortak ATM'lerden para çekebilirsiniz. Eskiden Türkçe seçeneği bulunan site üzerinden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve para akışınızı takip edebilirsiniz. Hesap açtırdıktan sonra aylık ücret gibi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Sistemi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Neteller hesabı açmak

Neteller hesabı açmak oldukça kolay ve ücretsizdir. Neteller kayıt sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan "English" yazan dil seçeneğini "Türkçe" olarak ayarlayarak değiştirme şansımız bulunuyordu. Fakat online ödeme sisteminin Türkiye’de kullanılmamasından dolayı Türkçe dil desteğinin kaldırıldığını gözlemledik. Özellikle oyun dünyasında yakından bilinen sisteme nasıl üye olunacağını birlikte inceleyelim.

Başlangıç

Aktif bir e-posta adresi kullanarak sisteme üye olmalısınız. Bulunduğunuz ülke ve kullanmak istediğiniz para birimini seçerek devam edin.

Ayrıntılar

Bu adımda adınız - soyadınız gibi tüm kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak girin. Şifre oluşturmakta sorun yaşayabilirsiniz. Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı ve bir büyük harf içermelidir. Üç güvenlik sorusunu da doldurduktan sonra üçüncü ve son adıma geçebilirsiniz.

Onay

Hesabınızla ilgili bilgileri bir yere not edin. Çünkü giriş işlemlerinde bu bilgilere ihtiyacınız olacak. Ardından size gönderilen e-postayla beraber hesabınız açılmış olacaktır.

Neteller hesabınızı onaylatın

Limit kısıtlamalarından kurtulmak için hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir. Onaylanmamış hesapların limiti, tüm işlemler dahil olmak üzere 2.850 USD'ye kadar sınırlıdır. Ancak hesabınızı onaylattığınızda tüm kısıtlamalar kalkar ve limit sıkıntısı olmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hesap onayı yaptırdığınızda Net+ Mastercard talep edebilir ve Neteller ile online olmayan alışverişlerinizi de yapabilirsiniz.

Hesap onayı için hangi belgeler isteniyor?

Her sistem, hesap onayı için sizden bazı belgeler isteyecektir. Neteller bu sistemler arasında sizi en az zorlayacak ödeme sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Sadece iki belgenizi göndererek onaylı bir Neteller hesap sahibi olabilirsiniz.
  • Kimlik bilgilerinizin bulunduğu bir belge (Kimlik, pasaport vb. kopyası)
  • Adres bilgilerinizin bulunduğu bir belge (Fatura, kredi kartı ekstresi vb. kopyası)

Neteller para yatırma yöntemleri

Neteller'a banka havalesi, Visa-Mastercard kredi kartları ve Ukash yöntemiyle para yatırabilirsiniz. En uygun yöntemi seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Masraflar hakkında bilgileri aşağıda sırasıyla bulabilirsiniz.

Banka havalesiyle para yatırmak

Neteller hesabınıza banka havalesiyle para yatırmak ücretsizdir. Ancak tek sıkıntısı, paranın hesabınıza 3-5 gün içinde geçmesidir. Havale ile işlem yapmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra yükleme bölümünden en alttaki "anında olmayan" seçeneğine tıklayarak bilgilerinizi ve yatırmak istediğiniz miktarı girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Ukash ile Netellere para yatırmak

Ukash ile Neteller hesabına para yatırırken %1 oranında bir komisyon alınır. Eğer bu yöntemle para yatıracaksanız, yükleme bölümünden ikinci sekmede "Ukash"ı seçin ve 19 haneli Ukash pin numarasını ve para birimini girerek işlemi gerçekleştirin. Ayrıca belgeleriniz onaylandıktan sonra Net+ Mastercard talep ederseniz size gönderilen plastik kart ile ATM'lerden hiçbir komisyon ücreti ödemeden para çekebilirsiniz.

Neteller hesabınızdan nasıl para çekersiniz?

Ücretsiz olarak edinebileceğiniz Net+ Mastercard ile ATM'lerden kolayca para çekebilirsiniz. Net+ kart talep ederseniz kartınız en fazla 21 iş günü içinde adresinize ulaşacaktır. Bundan sonra işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Masraflar ve limitler

24 saat içinde ATM'den en fazla 2 işlem gerçekleştirebilirsiniz ve bir günde çekebileceğiniz maksimum miktar 750 €'dur. Mastercard logosu bulunan tüm ATM'lerden paranızı çekebilirsiniz. Daha fazla detayı belikte inceleyelim.

Para çekme limitleri:

  • 24 saat içinde ATM'den en fazla 2 işlem gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bir günde çekebileceğiniz maksimum miktar 750 €'dur.

ATM kullanımı

Net+ Mastercard logosu bulunan tüm ATM'lerden paranızı çekebilirsiniz.

POS (Noktadan Satış) makinesi kullanımı

POS makinesinden yapacağınız alışverişler ücretsizdir. Herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Para çekmede işlem ücreti ne kadar?

Her para çekme işlemi için 4 € ücret alınır. Bu ücret, Neteller hesabınızdan nakit çektiğinizde uygulanır.

Pin değişim ücreti ne kadar?

Pin değişikliği yapmak istediğinizde 15 € ücret alınır.
 
Neteller kullanırken bu masraflar ve limitlere dikkat etmek önemlidir. Herhangi bir sorun yaşamamak ve beklenmedik masraflarla karşılaşmamak için bu bilgileri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Unutmayın, masraflar ve limitler zamanla değişebilir. Bu nedenle Neteller'in resmî web sitesini veya güncel kullanım şartlarını kontrol etmek her zaman en doğru bilgiye ulaşmanızı sağlar.

Diğer Makaleler