Öğretmenler Nasıl Kredi Alabilir?

Öğretmenlere özel olarak sunulan kredilerden yararlanmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.


Bankalar arasındaki rekabet ortamının artmasından dolayı bankalar artık müşterilerine düşük faiz oranları ve bazen faizsiz kredi kullanımları için çeşitli kampanyalar sunuyorlar. Bankaların ihtiyaç kredilerini müşterilerine bu şekilde sunmaları ise özellikle farklı sektörlerde meslek sahibi olan kişilerin avantajlı duruma geçmesini sağlıyor.
Kampanyalar sayesinde belirli bir meslek sahibi olan gruba hitap etmek isteyen bankalar düşük faizli veya faizsiz kredi kampanyalarını sadece belirli meslek gruplarına yönelik olarak sunuyorlar. Bu meslekler arasında yer alan öğretmenlik mesleğini icra eden kişiler de bankaların kredi kampanyalarından yararlanarak kredi alabiliyorlar.

Bankalar tarafından düzenlenen öğretmenlere yönelik kredi kampanyaları özel avantajlar ile kredi sahibi olabilmenizi sağlıyor. Uygun ödeme koşulları, faizsiz ya da düşük faizli olarak sunulan krediler sayesinde ihtiyaçlarınıza yönelik kredilerden yararlanmaya başlayabiliyorsunuz. Ancak bu kampanyadan yararlanabilmek için kampanya dönemlerini sıkı bir şekilde takip etmeniz gerekebiliyor.

ING Bank Öğretmen Kredisi

Ülkemizde ING Bank tarafından öğretmenlere özel olarak sunulan kredi tipinden yararlanmak istiyorsanız 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredilerine göre bu kredinin en avantajlı kısmı 60 aya kadar vade özelliğinin olmasıdır. ING Bank öğretmen kredisinin faiz oranları ise %1.23 olarak belirlenmiştir.

Öğretmenlere özel verilen kredilerin dosya masrafları ve istihbarat ücretleri ise uygun bir şekilde fiyatlandırılmaktadır. Dosya masrafı için sizlerden istenen ücret 69 TL olurken, istihbarat ücreti ise yalnızca 20 TL’dir.

Finansbank Öğretmen Kredisi

Finansbank’ın bünyesinde yer alan Enpara’nın sunmuş olduğu masrafsız öğretmen kredileri de ING Bank’ın öğretmen kredilerine iyi bir alternatiftir. Enpara üzerinden yararlanabileceğiniz bu kredi türü sayesinde banka şubesine gitmenize de gerek kalmaz. Kredi onayınızdan sonra Enpara yetkilileri adresinize kadar gelerek evrak ve başvuru için sizden imza alıyorlar. Finansbank’ın kredi tutarı ise 30.000 TL’dir. 36 aya kadar vade seçeneği sunan Finansbank’ın 36 ay vade için talep ettiği faiz oranı ise %1.14’tür.

Eğer kredi notunuz düşük olduğu için bu tür öğretmen kredisi başvuruları yapamıyorsanız kamu bankalarından esnek ödeme seçenekleri ile kredi alabilirsiniz. 3 ayda bir ödeme yapabileceğiniz kamu bankalarının uyguladığı faiz oranları ise %1.39’dur. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler