Papara Kredi Kartı Var Mı? Black Kart Ücretli Mi?

Papara'nın kredi kartı var mı? Papara Black kart kredi olarak kullanılır mı? İçeriğimizde detayları inceliyoruz.


Papara kredi kartı sunan bir online ödeme kurumu değil. Yani markaya ait bir kredi kartı ürünü bulunmuyor. Online ödeme sisteminin sunduğu tüm kartlar ön ödemeli yani yüklediğiniz kadar harcayabileceğiniz ürünler. Özellikle Papara’nın Black Card ürünü için bu sorunun gündeme geldiğini görüyoruz. Bu nedenle Papara Black Card ürünü üzerinden durumu sizlere açıklayacağız. Öncesinde isterseniz “Papara Yasal Mı?” linkimiz üzerinden Papara online ödeme sistemi hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda Papara Kart ürünlerinin nereden ve nasıl alındığını merak ediyorsanız “Papara Kart Nereden Alınır? Nerelerde Geçerli?” konumuzu inceleyebilirsiniz.

Papara Black Kart Bir Kredi Kartı Mıdır?

Papara Black kart, bir kredi kartı değildir. Kredi kartı özelliklerine sahip olmasına rağmen, banka kartı gibi hesabınızda bulunan parayı harcıyorsunuz. Papara hesabınızda sanal kart oluşturabilirsiniz. Tam olarak normal bir kredi kartı olarak adlandırmak için önce harcama yapmanız ve sonra kart borçlarınızı ödemeniz gerekir. Bu özelliği olmadığından dolayı da kredi kartı sınıfına girmez.

Papara Black Kart Limiti Ne Kadar?

Papara Black kartınızın limiti Papara bakiyenize eşittir. İsterseniz uygulama üzerinden kart ayarları bölümüne giderek belirli bir limit belirleyebilirsiniz. Bu sayede limitinizi sınırlandırmış olursunuz. Eğer hesabınızda yüksek miktarlar bulunuyorsa bu sınırlandırma işlemini mutlaka yapmanızı öneriyoruz.

Papara Black Kart Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Papara Black Card, özel bir karttır ve satış mağazalarından almanız mümkün değildir. Papara uygulamasına kayıtlı müşteriler, uygulama üzerinden talep edebilirler. Talep etmek için Papara uygulamasına giriş yaptıktan sonra, uygulamanın altındaki sağdaki Papara Card ikonuna tıklamak yeterlidir. Ekranda, sahip olduğunuz kartların listesini görebilirsiniz. "Yeni Kart Ekle" butonuna tıkladıktan sonra, başvuru süreci başlar. Başvurunuzu mobil uygulama üzerinden veya papara.com üzerinden yapabilirsiniz. Her adım, uygulama ve e-posta aracılığıyla iletilecektir. Kartın elinize ulaşması için ortalama 10 iş günü gerekir. Ancak, kurye hizmeti sırasında problem çekebilirsiniz. Kartınızı hızlı bir şekilde almak istiyorsanız, kurye hizmetlerinin yoğun olduğu dönemlerde başvuru yapmaktan kaçınmanız önerilir.
 Kurye sizden kimlik bilgilerinizi doğrulamak için kimlik belgesi isteyecektir ve bu bilgilerin doğrulanması ve imzanız ile kart limitiniz 500.000 TL'ye çıkacaktır. Kartınızı teslim aldıktan sonra, mobil uygulamanız üzerinden "Aktif Et" sekmesinde bulunan zarftaki kodu okutarak kartınızı aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Papara Black Kart Ücretli Mi?

Hayır, Papara Black kart ücretsizdir. Papara’nın ücret alınan kartları Lite ve Metal kartlar. Lite Kart için çekilen tutar geri ödeniyor. Ancak Metal kart için alınan ücret hem yüksek hem de geri ödenmiyor.

Diğer Makaleler