Papara Ücret ve Limitleri Ne Kadar?

Papara ücret ve limitlerini bu makalemizde inceliyoruz.


Papara ücret ve limitlerini bu makalemizde inceleyeceğiz. Papara hesaplarında tutulabilecek para limitleri hesap türlerine göre farklılık göstermektedir. Onaylanmamış hesap sahipleri en fazla 1.250 TL tutarında para bulundurabilirken, onaylanmış veya sözleşmeli hesap sahipleri için böyle bir sınırlandırma yoktur. Onaylanmamış hesap sahipleri, kimlik bilgilerini hızlı bir şekilde tanımlayarak ücretsiz olarak onaylanmış veya sözleşmeli bir hesaba geçebilirler. Onaylanmış veya sözleşmeli hesaplar, Papara tarafından geliştirilen birçok teknolojik özelliği kullanma imkânı sunmaktadır. Papara Card ile harcama yapılabilmesine olanak sağlamakta ve harcamalar karşılığında nakit kazanma imkânı sunmaktadır.
 Konuyu detaylandırmadan önce “Papara Vakıf Burs Dolandırıcılığı” konusunu da incelemenizi öneriyoruz. Son dönemlerde Papara dolandırıcılığı konusu oldukça gündemde. Aynı zamanda Papara’nın Lite Card’ı da kullanıcılar tarafından ilgi görüyor. “Papara Lite Card Özellikleri Neler? Satış Noktaları Nereler?” konusunu da inceleyebilirsiniz.

Papara Hesabına Ne Kadar Para Gelebilir?

Papara hesabına, banka hesaplarından veya diğer Papara kullanıcılarından gelen para limiti hesap türüne göre değişiklik göstermektedir. Onaysız hesaplar için aylık toplam para yatırma limiti 1.250 TL'dir. Onaylı hesaplar için aylık toplam para yatırma limiti 50.000 TL'dir. Banka hesaplarından para yatıran kullanıcılar için bu limit 250.000 TL'dir. Sözleşmeli hesaplar için aylık toplam para yatırma limiti 50.000 TL'dir. Banka hesaplarından para yatıran kullanıcılar için bu limit 1.000.000 TL'dir.

Papara Hesabına Ne Kadar Para Yatırılabilir?

Papara hesabına para yatırmak için farklı yöntemleriniz mevcuttur. Bunlar ATM'lerden kartsız işlem yaparak, hesabınıza tanımlı banka veya kredi kartı kullanarak, Papara Card ile ATM'lerden veya anlaşmalı noktalardan nakit para yatırarak gerçekleştirilebilir. Hesap türüne göre para yatırma limitleri farklılık göstermektedir. Onaysız hesaplar sadece Papara Card ve anlaşmalı para yatırma noktalarından (CarrefourSa, Teknosa ve PTT şubeleri) ayda en fazla 1.250 TL nakit para yatırılabilmektedir. Onaylı hesaplar için ayda en fazla 50.000 TL, sözleşmeli hesaplar için ise ayda en fazla 25.000 TL para yatırma limiti belirlenmiştir.
 
Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak hesabınıza para yatırabilirsiniz. Ancak para yatırma limitlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Papara hesabınızın hangi türe dahil olduğunu kontrol ederek, para yatırma işlemlerinizi buna göre gerçekleştirebilirsiniz.

Para Çekme ve Transfer Limitleri Ne Kadar?

Papara hesaplarına para yatırma limitlerinden bağımsız olarak, hesap türüne göre para çekme ve para transferi işlemleri için farklı limitler belirlenmiştir. Sadece sözleşmeli hesap sahipleri, Papara Card ile ATM'den para çekebilirler ve günlük limitleri 10.000 TL, aylık limitleri ise 50.000 TL'dir. Onaylanmamış hesaplar, para transferi işlemleri gerçekleştiremezler. Para transferi yapmak için Papara hesabınıza kendi banka hesabınızdan para yatırmanız gerekmektedir. Sözleşmeli hesap sahibi iseniz ve 18 yaşın altındaysanız, aylık gönderme limitiniz en fazla 1.250 TL'dir. Papara hesaplarından sadece sözleşmeli hesap sahipleri, başka birinin IBAN'ına para transferi yapabilirler. Başka birinin IBAN'ına aylık en fazla 30 adet para transferi yapılabilir ve günlük IBAN'a para gönderme limiti en fazla 100.000 TL'dir.

ATM’den Para Çekme

Akbank ATM'lerinden Papara Card kullanarak para çekme işlemi ücretsizdir. Ancak, Akbank dışındaki diğer bankaların ATM'lerinden yapılan para çekme işlemleri için %1+1 TL işlem ücreti uygulanır ve bu ücret Papara hesabından tahsil edilir. Tüm vergiler dahil edilmiştir. Akbank ATM'lerinden para çekme işlemi her zaman ücretsizdir.
 
Papara hesabına para yatırmanın yanı sıra, Papara kullanıcıları para gönderme, fatura ödeme, online alışveriş gibi işlemleri de gerçekleştirebilirler. Ayrıca Papara Card sayesinde tüm dünyada Mastercard geçerli olan yerlerde ödeme yapabilir, online harcamalarınızı güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Papara ayrıca, kullanıcılarının finansal işlemlerini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeleri için gelişmiş güvenlik önlemleri ve müşteri hizmetleri desteği sunmaktadır.

Diğer Makaleler