Papara Voice Card: Görme Engelliler İçin Alışveriş Kartı

Papara Voice Card ile görme engellilere finansal özgürlük.


Papara Ocak 2023’te yepyeni bir para kartını daha tanıttı: Papara Voice Card. Papara, Mastercard, Thales ve BlindLook ortaklığı ile görme engelliler için tasarlandığı Voice Card sesli kartını piyasaya sundu. Papara'nın Voice Card'ı, yalnızca NFC destekli akıllı telefonlarla kullanılabiliyor. Kart sahipleri, bluetooth bağlantısı ile her bir harcama tutarını dinleyebilecek. Voice Card, tüm ATM'lerden para yatırma ve çekme işlemlerini destekliyor. Ayrıca Akbank ATM'lerinde Voice Card para çekme ve yatırma işlemi ücretsizdir. Diğer Papara Card’lar ile ilgili detayları “Papara Card Başvurusu Yapmak: Nereden Alınır? Nerede Geçerlidir?” içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
 Papara kartlar ile alışveriş yapılabilir mi?” içeriğimizde sorunuza cevap bulabilirsiniz. Aynı zamanda Papara’nın hizmetleri arasında kredi ve kredi kartı hizmetinin olup olmadığını da “Papara Kredi Kartı Var Mı? Black Kart Ücretli Mi?” yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Görme Engelliler İçin Voice Card

Özellikle görme engelli kullanıcılar için tasarlanan kartın sesli bildirimleri sayesinde, yapılan alışverişteki alışveriş tutarı, kullanıcının cep telefonunda sesli şekilde bildiriliyor ve kullanıcı şifresini girerek alışverişi onayladığında da işlem tamamlanıyor. Bu işlem sırasında Papara uygulamasının ve telefonunun bluetooth özelliğinin açık olması gerektiğini belirtelim. Bu özellik, görme engellilerin alışverişlerindeki güven sorunlarını ortadan kaldıracak türde bir girişim. Voice Card geliştikçe ve yenilendikçe daha ileri seviye bir kullanım olanağı da sunacaktır. İlk haliyle dahi görme engelli kullanıcılar için bir çaba harcandığını gösteriyor. Voice Card tanıtım reklamını aşağıda bulabilirsiniz.


Diğer Makaleler