Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme 2022 (Resimli Anlatım)

Paycell hazır limiti nakite çevirme işlemi ile Turkcell faturanıza ek olarak anlık nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanız söz konusudur.
Paycell hazır limiti nakite çevirme işlemi sayesinde anlık nakit ihtiyaçlarınızı, Paycel hazır limitiniz doğrultusunda belirli bir ücret karşılığında giderebilirsiniz.
 Finansal anlamda çeşitli atılımlar ile kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlayan Turkcell, faturalı hat kullanıcılarına da Paycell limit sunarak, bu limiti ister nakit ister fatura isterlerse de birçok ödeme işlemi için kullanmalarına olanak tanır. Paycell uygulamasının telefonunuza inmesinin hemen ardından oluşturduğunuz Paycell şifresiyle birlikte Paycell hesabınıza giriş yapabilir ve Paycell hazır limiti nakite çevirme ya da farklı diğer birçok işlemi yapabilirsiniz.
 
Peki, Paycell hazır limit nedir? Paycell hazır limiti nakite çevirme nasıl yapılır? Paycell hazır limiti nakit çevirme ücretleri nelerdir? Tüm bu sorularınızın yanıtını içeriğimizin devamında görsel anlatım ve tüm ayrıntılarıyla birlikte bulabilirsiniz.

Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Paycell hazır limiti nakit çevirme nasıl yapılır?” gibi bir sorunun, Paycell kullanıcıları tarafından fazlasıyla sorulduğunu söylemek doğru olacaktır. Paycell hazır limiti IBAN’a aktarma işlemi için uygulamanız gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:
 • Paycell hazır limiti nakit çevirme işlemi için öncelikle Paycell hesabınızda IBAN tanımlaması yapmış olmanız gerekir. IBAN tanımlama işlemi için öncelikle aşağıdaki görselde görüldüğü üzere “Tüm İşlemler” kısmına tıklayınız.
  Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme (1)
 • Karşınıza çıkan menüde ise aşağıdaki görselde işaretlenen “Kart / IBAN Ekle” seçeneğine giriş yapınız.
  Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme (2)
 • Karşınıza çıkan “Kart Ekle” menüsünde ise görselde işaretlemiş olduğumuz “Banka Hesabı Ekle” seçeneğine tıklayınız.
  Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme (3)
 • “Banka Hesapları” ekranında ise aşağıda bulunan görseldeki alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. “Kayıt Adı” kısmında, eklemek istediğiniz IBAN adresinin Paycell hesabınızdaki ismini belirlemeniz gerekir.
  Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme
Paycell hazır limiti nakite çevirme işlemi için yukarıda yer alan adımları takip ederek, Paycell hesabınıza banka hesabınızı tanımlamanızın hemen ardından, aşağıdaki adımlarla Paycell limitinizi nakit olarak hesabınıza aktarabilirsiniz:
 • Öncelikle ana menüde yer alan “Hazır Limitini Kullan” seçeneğine tıklayınız. Görselde işaretlemiş olduğumuz alana tıklayabilirsiniz.
  Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme (5)
 • Karşınıza çıkan “Gönderen Hesap/Kart” adımında, aşağıda görselde yer aldığı üzere “Hazır Limitim” kısmını işaretleyiniz ve sonraki adıma geçiniz.
 • Bir sonraki adımda “Yüklenecek Kart” kısmı karşınıza çıkacaktır. Aşağıda bulunan görselde belirtmiş olduğumuz şekilde “Bağlı Paycell Kart” seçeneğini işaretleyiniz ve ardından alt kısımda bulunan “Devam” tuşuna basınız.
 • Karşınıza çıkan “Yüklenecek Tutar” adımında tutar girişi yaptığınız alanında hemen üst kısmında Turkcell faturanıza yansıtarak Paycell kartınıza aktarabileceğiniz hazır limitinizi görebilirsiniz. Bu alana tutar girişi yapıp ardından “Devam” tuşuna basınız.
 • Karşılaştığınız İşlem Özeti kısmında ise sözleşme onayı verip, tarafınızdan tahsil edilen işlem ücretlerini gözlemleyiniz ve ardından alt kısımda yer alan “Onayla” tuşuna basınız.
 • Ardından aşağıda yer bulunan ekran karşınıza çıkacaktır ve “Tamam” tuşuna basınız.
 • Paycell hazır limiti nakit çevirme işlemi tamamlandı ancak nakit tutar şu an Paycell kartınızda bulunduğu için bu nakit tutarı daha önce belirlediğiniz bir IBAN numarasına aktarmanız gerekmektedir. Yapmanız gereken ise ana menüde bulunan aşağıdaki görselde de işaretlemiş olduğumuz üzere “IBAN’a Transfer” seçeneğine tıklamaktır.
 • Hemen alt kısımda bulunan görseldeki şablona uygun bir şekilde karşınıza çıkan ekranı doldurunuz. Öncelikle IBAN, sonrasında ad ve soyad bilgilerinizi girip “Devam” butonuna tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan ekranda, aşağıda görüldüğü üzere tutar girişi yapmanız gerekir. “Göndermek İstediğiniz Tutar” yazan alana, daha önce nakite çevirmiş olduğunuz hazır limit tutarını girebilirsiniz ancak bu kısımda mutlak suretle 5 TL eksik tutar girişi yapmanız gerekir. Örneğin; 900 TL Paycell hazır limit nakie çevirme işlemi yaptıysanız, 895 TL yazmalısınız. Bir sonraki adımda tahsil edilen “İşlem Ücreti” 5 TL olduğu için kullanılan hazır limitin 5 TL eksik olarak bu alana girilmesi gerekir. Ardından “Devam” tuşuna basılmalı sonraki adıma geçilmelidir.
 • Bu adımda ise yapmanız gereken tutar kontrolüdür ve aşağıda da görüldüğü üzere “Onayla” butonuna tıklamanızla birlikte para transferiniz gerçekleşir.
 • Paycell hazır limiti nakite çevirme işlemiyle birlikte yapılan IBAN’a transfer işleminin hemen ardından aşağıdaki ekran karşınıza çıkan ve IBAN’a aktarılan tutar en geç 5 dakika içerisinde banka hesabınıza yansır.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları uygulamanız durumunda direkt olarak Paycell hazır limiti banka hesabına aktarma işlemi tamamlanmış olacak ve Paycell limitiniz nakit olarak banka hesabınızda yer alacaktır.

Paycell Hazır Limit Nedir?

Paycell hazır limit nedir?” gibi bir soru, henüz Paycell hazır limitini kullanmamış olan tüketiciler tarafından fazlasıyla sorulur.
 
Turkcell bünyesinde sözleşmeli hat kullanan bireylerin, fatura ödemelerinin düzenine istinaden oluşan ve gerek nakit gerekse çeşitli ödemelerde kullanabilecekleri limiti Paycell hazır limit adı verilir. Paycell, sahip olduğunuz hazır limiti isterseniz Paycell kartınıza tanımlar isterseniz de Paycell kartınızdan Paycell hesabınıza kaydetmiş olduğunuz herhangi bir IBAN numarasına aktarmanız söz konusu olur. Sahip olunan bu limite dair unutulmaması gereken bir diğer detay ise limit kullanım ücretleridir. Hazır limitinizi kullanırken Paycell’e birçok işlem ücretini, birçok işlem ücret başlığı altında ödemek zorunda kalırsınız. Haliyle bu ücretler de direkt olarak Turkcell faturanıza yansır.

Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme Şartları

Paycell hazır limiti nakite çevirme şartları, tüketicilerin dikkat etmeleri gereken farklı bir nokta olarak tanımlanabilir. Bu şartları karşılamamanız durumunda ne yazık ki hazır limitinizi nakit olarak ya da farklı bir şekilde kullanamazsınız.
 
Paycell hazır limiti nakite çevirme işlemi yapmak isteyen tüketiciler, mutlak suretle bu limiti kullanabilmek adına “Turkcel Sözleşmeli Hat” sahibi olmaları gerekir. Turkcell; hazır hat, rahat hat ve sözleşmeli hat olmak üzere 3 farklı hat türüne sahiptir. Hazır hat ve rahat hat olarak tanımlanan hatlar ile Paycell hazır limit sahibi olamazsınız. Sözleşmeli hatta sahip olmanız durumunda ise hazır limitinizi nakit olarak kullanabilirsiniz. Paycell hazır limiti nakite çevirme şartlarından bir diğeri ise fatura ödemeleridir. Tüketiciler fatura ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmelidirler. Aksi takdirde Paycell hazır limit tutarı yavaş yavaş azalır ve bir müddet sonra kullanılamaz hale gelir. Öte yandan fatura borcunuz devam ederken, ne yazık ki herhangi bir şekilde Paycell limitinizi kullanmanız söz konusu değildir.

Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme Ücretleri

Paycell hazır limiti nakite çevirme ücretleri, tüketicilerin en çok merak ettikleri detaylardan biridir.
 
Paycell hazır limit kullanımı nedeniyle tarafınızdan tahsil edilen ücretler, Paycell hazır limit nakite çevirme ücretleri olarak tanımlanırlar. Hazır limit kullanımı sırasında tarafınızdan tahsil edilen hazır limit ücretleri ise şu şekildedir:
 • Hazır limit kullanımı sırasında, kullandığınız tutara göre tarafınızdan belirli oranda ücret kesilir. Bu ücret, “İşlem Ücreti” olarak tanımlanır ve örneğin; 900 TL hazır limit kullanımında tarafınızdan 54 TL gibi bir ücret tahsil edilir.
 • Paycell hazır limitinizi nakit olarak Paycell karttan banka hesabınıza aktarmak istediğiniz zaman 5 TL tutarında bir ücret tarafınızdan “İşlem Ücreti” olarak kesilir.
 • Turkcell faturanızdan “Dijital Servis Ücretleri” olarak Paycell işlemleriniz nedeniyle 4 TL’ye yakın bir tutar tarafınızdan tahsil edilir.
Tüm bu tutarların toplamında örneğin; 900 TL’lik bir hazır limit kullanımın 65 TL gibi bir ücrete mal olması söz konusudur.

Paycell Hazır Limiti Nerede Kullanabilirim?

Paycell hazır limiti nerede kullanabilirim?” gibi bir konuda yardım arayan tüketicilerin, bu limiti dolaylı yollardan veya doğrudan birçok şekilde kullanabileceklerini belirtmek isteriz.
Paycell hazır limitin doğrudan veya dolaylı olarak kullanım şekilleri aşağıdaki gibidir:
 • Nakit olarak,
 • E-ticaret ödemeleri,
 • Oyun için para veya çeşitli satın alma işlemleri,
 • App Store veya Play Store harcamaları,
 • Akaryakıt harcamaları
 • Fatura ödemeleri
 • İstanbul Kart
 • Turkcell faturası ödeme,
 • SGK ödemeleri
 • Turkcell TL ya da paket yükleme işlemleri,
Paycell hazır limit kullanımı yapılabilecek işlemler olarak tanımlanabilirler.

Paycell Hazır Limiti Nakite Çevirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Paycell hazır limiti nakite çevirme hakkında sıkça sorulan soruların tümüne hemen alt kısımda yanıt bulabilirsiniz.

Paycell Karttan Nakit Para Çekilir mi?

Paycell kartınıza, Paycell hazır limitinizi yüklemenizin ardından bu kart üzerinden Paycell hesabınıza tanımlamış olduğunuz IBAN adreslerinizden herhangi birine doğrudan nakit gönderimi yapabilirsiniz.

Paycell kartla hangi bankadan para çekilir?

Paycell kart ile para çekimi yapabileceğin ATM’ler şunlardır:
- AKBANK ATM’leri
- Albaraka Türk ATM’leri
- Burgan Bank ATM’leri
- Denizbank ATM’leri
- Halkbank ATM’leri
- ING Bank ATM’leri
- QNB Finansbank ATM’leri
- TEB ATM’leri
- Vakıflar Bankası ATM’leri
- Yapı ve Kredi Bankası ATM’leri
- Ziraat Bankası ATM’leri
Bu ATM veya bankalar dışında Paycell kartındaki parayı, herhangi bir banka hesabına göndererek de o bankanın kartı ile Paycell kartındaki parayı nakit olarak kullanman mümkündür.

Paycell hesabımdaki parayı nasıl kullanırım?

Paycell hesabındaki parayı ister nakit olarak ister e-ticaret harcamalarında ister akaryakıt işlemlerinde ister fatura ödemelerinde istersen de anlaşmalı olan birçok kurum özelinde dilediğin şekilde kullanabilmen mümkündür.

Paycell hazır limiti kullanamıyorum, neden?

Paycell limitini kullanmana engel olan durumlar nedeniyle Paycell limitini kullanamıyor olabilirsin. Fatura ödemenin yapılmamış olması veya hattının sözleşmeli bir hat olmaması, Paycell limitini kullanamaman konusundaki en büyük engellerdir. Bunların yanı sıra 0850 622 60 60 numaralı telefonu arayarak, Paycell müşteri hizmetleri sayesinde Paycell hazır limitini neden kullanamadığını öğrenebilirsin.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler