Payoneer'dan Papara'ya Para Transferi Yapmak

Payoneer hesabınızdan Papara'ya nasıl para gönderirsiniz? Sorunun yanıtını içeriğimizde bulabilirsiniz.


Payoneer hesabınızdan banka hesaplarına para transferi yapabildiğiniz gibi Papara hesaplarınıza da para aktarabilirsiniz. Payoneer ile ilgili doğru bilinmeyen bir konu olduğundan dolayı özellikle bu yazımızda bu konuyu incelemek istedik. Zira Payoneer hesabınızdan “sadece kendi banka hesabınıza para aktarabileceğiniz” gibi yanlış bir bilgi var. Eğer banka hesabınıza para transferi yapacaksanız bu bilgi kısmen doğru. Ancak Papara hesabınıza para göndermek istiyorsanız Payoneer içinden EFT yapılacak bir başka hesap kaydederek EFT gerçekleştirebilirsiniz.
 Konumuzu detaylandırmadan önce dilerseniz “Payoneer Nedir? Türkiye'de Kullanılıyor Mu?” ve “Payoneer Ödeme Gönderme ve Ödeme Alma” isimli içeriklerimizi incelemek isteyebilirsiniz. Payoneer hakkında tüm detayları bu linklerde bulabilirsiniz.

Payoneer’dan Papara’ya Para Aktarma

Payoneer hesabınızdan kendi banka hesaplarınıza doğrudan para aktarabilirsiniz. Bu da bir nevi EFT’dir diyebiliriz. Yapacağınız para çekme işlemlerinde Payoneer kendi banka hesaplarınızı kullanmanızı zorunlu kılar. Ancak Papara hesabınıza yapacağınız para transferleri birer para çekme işlemi olarak yorumlanmayacaktır. Çünkü verdiğiniz hesap bilgileri Papara tarafından yetkilendirilmiş bir kişinin hesap bilgileri olacaktır. Papara’ya nasıl para yatırdığınızı gözden geçirdiğinizde durum daha anlaşılır hale gelecektir. Siz Papara hesabınıza yani esasen başka birinin hesabına para yatırarak transfer yaparsınız. Sonrasında ise transfer ettiğiniz miktar sizin Papara hesabınıza ödenir. Payoneer transferleri de benzerdir. Siz Payoneer hesabınızdan “Öde” bölümünden “Bir alıcı banka hesabına ödeme yap” diyerek Papara hesabınıza banka hesabınızdan ödeme yapar gibi para transfer edebilirsiniz.

Payoneer Papara Transferi Güvenilir Mi?

Payoneer hesabınızdan Papara hesabınıza yapacağınız para transfer işlemleri güvenilirdir. Tıpkı Payoneer hesabınızdan banka hesabınıza para çektiğiniz gibi güvenli bir şekilde Papara hesabınıza da EFT yapabilirsiniz.

Payoneer Papara Transferi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Payoneer hesabınızdan Papara’ya göndereceğiniz para transfer işlemlerinde 1 ila 3 gün arasında bir bekleme süreniz olabilir. Ancak kısa sürede Papara hesabınıza paranız gelecektir. Şu konuyu da özellikle belirtelim. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almanız gerekecektir. Bu nedenle de Papara müşteri hizmetlerini arayarak transfer işlemlerini yapmanızı öneriyoruz. Papara müşteri hizmetlerine erişmek için “Papara Müşteri Hizmetleri Numarası” sayfamızdan konuyu inceleyebilirsiniz.

Diğer Makaleler