PayPal Nedir?

Paypal ödeme sistemi nedir?


PayPal, kredi kartına ihtiyacınız olmadan internet üzerinden güvenli alışveriş ve para transferleri gerçekleştirebileceğiniz bir sistemdir. İstediğiniz kişilere yalnızca e-posta adresi üzerinden para gönderebilirsiniz. Online bankacılık sistemi denildiği zaman akla ilk gelen sistem olan PayPal üzerinden parasal olarak tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Sistemin kendi internet adresinden üyeliğinizi açtıktan sonra hesabınız direk olarak hazır hale geliyor ve kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Herhangi bir alışveriş yaptığınız zaman kredi kartı bilgilerinizi girmeden yalnızca PayPal hesabınız üzerinden ödeme yapabiliyorsunuz.

PayPal Nasıl Çalışır?

PayPal, sizinle kredi kartınız arasında ufak bir bağ kurduktan sonra para transferlerinizi yapabilmeniz kişi veya kurumlar ile aranızda bir havuz banka hesabını görür. Örneğin bir e-ticaret sitesinden alışveriş yaparken ödeme için PayPal hesabınızı girerseniz kimse sizin özel kredi kartı bilgilerinize ulaşamaz ve daha güvenilir bir alışveriş yapmış olursunuz.

Ödemesini yapmak istediğiniz elinize ulaştığı zaman PayPal hesabınızdaki bakiyenizden ödeme miktarı kadar paranız düşer. Alışveriş dışında istediğiniz kişiye para da gönderebilirsiniz. Para gönderebilmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Para Gönder” kısmına tıklayarak parayı göndermek istediğiniz kişiye ait e-posta adresini girmeniz yeterlidir.

Aynı zamanda PayPal kullanıcıları para talebinde de bulunabilirler. Para talep etme ekranında, parayı talep edeceğiniz kişinin e-posta adresini girerseniz kişinin e-posta hesabına talep ettiğiniz miktar ve talebiniz ile alakalı olarak bir e-posta gider. E-posta onaylanırsa para hesabınıza saniyeler içinde geçmiş olur.

Diğer Makaleler