PayTR ile Güvenli Sanal POS Çözümü

PayTR bir sanal pos hizmetidir. PayTR ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler bu makalede.
Web sitesi sahiplerinin en hızlı ve kolay şekilde ödeme alabilmeleri için geliştirilen PayTR sanal POS çözümleri, güvenlik noktasında 10 yılı aşan tecrübesi ile üst düzey çözümler sunar. Ödeme ve kart güvenliği yanında sahtecilik (Fraud) önleme konularında başarılı işler ortaya koyan PayTR ile mağazanızın ve müşterileriniz emin ellerdedir. PCI-DSS uyumluluğu, SSL sertifikalı ödeme sayfaları ve 3D Secure desteği yanında gelişmiş sektör bazlı filtrelemeler ile siz işinize odaklanırken güvenlik endişeleriniz PayTR tarafından giderilir.
PayTR Sanal POS Güvenli Mi?

PayTR, güvenlik alanında geliştirdiği güvenlik katmanları ile mağazanızı ve mağaza müşterilerinizi korumaktadır. 2009 yılında Türk mühendislerce geliştirilen PayTR, sektörde 10 yılı aşan tecrübeye sahiptir. Tecrübeli personeli ile güvenlik kontrollerini en hızlı şekilde gerçekleştiren PayTR, ödemelerin en hızlı sürede gerçekleştirilmesi sağlar. Sunulan güvenlik çözümleri ödeme güvenliği, sahtecilik önleme ve kart güvenliği olmak üzere üç farklı başlık altında incelenmelidir: 

●Ödeme Güvenliği

PayTR, müşterilerine ödeme alanında sunduğu güvenli çözümler ile sadece bir online tahsilat aracı olmadığını göstermektedir. Güvenlik konusunda gelişmiş PCI-DSS uyumlu teknik altyapısına sahip olan PayTR, tecrübeli personelleri ile mağazaların ve mağaza müşterilerinin ödeme güvenliğini sağlamaktadır. Web siteniz için herhangi bir güvenlik altyapısı oluşturmaya gerek kalmadan mağaza ödeme güvenliğini PayTR ile güvence altına alabilirsiniz.

●Sahtecilik Önleme

Online ödemenin kabusu olan sahtecilik (Fraud) işlemleri, PayTR tarafından yenilikçi yaklaşımlar ile ele alınarak çözüme ulaştırıldı. Sahtecilikle mücadele adına sektör bazlı filtreler geliştiren PayTR, deneyimli personeli ve standart üstü güvenlik sağlayan uygulamaları ile mağazanızı güvende tutar. Geliştirilen güvenlik sistemi ile sahtecilik izleme personeli tarafından yapılan ödemeler onay öncesi incelenir ve şüpheli durumlar onay öncesi tespit edilerek Fraud işlemlerinin önü kesilir.

●Kart Güvenliği

PCI-SS uyumlu teknik altyapının yanında PayTR, SSL sertifikalı ödeme sayfaları ile mağaza müşterilerinizin banka ve kredi kartı bilgilerini güven altında tutar. VISA, MasterCard, Comodo ve PCI DSS gibi ek güvenlik önlemleri yanında 3D Secure desteği ile müşterilerinize güvenli tahsilat ayrıcalığını PayTR ile yaşatabilirsiniz.

PayTR Ödeme Nasıl Yapılır?


PayTR ile ödemeler 5 aşamada tamamlanarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. PayTR ile ödeme yapılması için müşterilerinizin herhangi bir üyelik oluşturması gerekmemektedir. Sanal POS kullanan firmalara hızlı ödeme alma yanında ertesi gün ödeme avantajı sunan PayTR ile ödemeler şu şekilde yapılır:
 1. Müşteri sanal mağazada beğendiği ürünleri sepete ekler.
 2. Sepete onay verilmesi ardından ödeme sayfasına yönlendirme gerçekleşir.
 3. Sayfada istenen ödeme bilgileri herhangi bir üyeliğe yönelik işlem yapılmadan doldurulur.
 4. Verilen ödeme talimatı PayTR güvenlik sistemi tarafından doğrulanması ardından ödeme onayı verilir.
 5. Ödemenin tamamlandığı bilgisi web sitesine iletilerek sipariş tamamlanır.

PayTR Hangi Bankalarla Anlaşmalıdır?

PayTR zengin anlaşmalı bankalar ağı ile tek bir cihazla daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmanızı sağlar. 11 bankaya tek tek başvuru yapmak yerine PayTR sanal POS sistemlerini web sitenize kurarak benzer sayıda bankaya ait banka ve kredi kartı ile ödeme kabul edebilirsiniz. Türkiye’nin en değerli sanal POS markası PayTR anlaşmalı bankalar listesi aşağıdaki gibi sıralanabilir:
 1. Ziraat Bankası
 2. Vakıfbank
 3. Halkbank
 4. Akbank
 5. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 6. Yapı ve Kredi Bankası
 7. Türkiye İş Bankası
 8. Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 9. QNB Finansbank
 10. Denizbank
 11. PTT

PayTR Komisyon Oranları Nedir?

PayTR sanal POS sistemlerinde belirlenen komisyon oranları, web sitenizin aylık işlem hacmine, iş modeline ya da yıllık cirosuna göre belirlenir. Yapılan belirlemede PayTR, sektörün en uygun komisyon oranları ile hazırladığı teklifleri size yöneltir. Kullanım ya da kurulum ücreti gibi herhangi bir gizli ücretlendirmenin uygulanmadığı PayTR sanal POS sistemlerinde, size özel cazip komisyon oranları ile web siteniz üzerinden online tahsilat yapabilirsiniz.

PayTR Sanal POS Çözümü Tercih Etmenin Avantajları Nelerdir?

Tek bir sanal POS entegrasyonu ile 11 farklı bankaya ait banka ve kredi kartları ile ödeme alabilmenizi sağlayan PayTR, alternatif ödeme yöntemleri desteği ve güvenlik konusunda gelişmiş teknolojisi ile mağazanıza ve müşterilerinize pek çok avantaj sunar. Taksitli ödemeden sahtecilikle mücadeleye kadar gerekli çok sayıda noktada destek sunan PayTR sanal POS çözümleri ile sahip olduğunuz avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

●Hızlı ve Kolay Kurulum

PayTR başvuruları internetten kolay bir şekilde yapılır. Yapılan değerlendirme sonrası PayTR teknik desteği ile web sitenize hızla sistemi entegre ederek sadece 2 saatte kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

●Ertesi Gün Ödeme

PayTR ile yapılan ödemeler için günlerce beklemeniz gerekmemektedir. Ertesi gün ödeme avantajı ile yapılan tüm ödemeler, banka hesabınıza ertesi gün yatırılır.

●Düşük Komisyon Ücreti

PayTR sanal POS sistemleri için herhangi bir kurulum ücreti ödemeniz gerekmez. Sektörünüze, iş modelinize ve yıllık cironuza göre belirlenen düşük komisyon oranları ile PayTR avantajlarından yararlanabilirsiniz.

●Tek Başvuru ile 11 Banka Anlaşmalı Sanal POS

Farklı bankalara tek tek sanal POS başvurusu yapmak yerine PayTR’ı tercih ederek, 11 farklı banka ile anlaşmalı ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

●Alternatif Ödeme Seçeneği Desteği

PayTR alternatif ödeme yöntemleri desteği ile daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edebilirsiniz. Mağazanızda havale/EFT, banka/kredi kartı ve ön yüklemeli kartlar yanında taksitle, nakit ya da puanla ödeme gibi ayrıcalıklarla müşterilerinizi buluşturabilirsiniz.

●Fraud Önleme Güvenliği

Tüketicilerin güvenle online alışveriş deneyimini yaşamaları için PayTR, geliştirdiği özel sahtecilik önleme teknolojisi ile mağazanızı güvence altına alır. Özel filtreler, uygulamalar ve deneyimli sahtecilik izleme personeli ile şüpheli ödemeleri hızla tespit eden PayTR, mağaza müşterilerinizin ödeme güvenliğini garanti altına alır.

●Mobil Uyumlu Modern Ödeme Sayfaları

SSL ödeme sayfaları, müşteri isteklerine göre özelleştirilebilir. Her ödeme sayfası sade, anlaşılır ve mobil uyumludur.

●7/24 Kesintisiz Ödeme

PayTR ödeme sistemleri ile mağazanız 7/24 tahsilat yapabilme becerisi kazanır. PayTR ile günün her saati ödeme alarak mağazanızın kesintisiz bir şekilde satışa devam etmesini sağlayabilirsiniz.

PayTR Sanal POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

PayTR sanal POS başvuruları internet üzerinden dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır. Sadece 3 adımdan oluşan başvuru ve kurulum sürecine ilişkin detaylar aşağıda paylaşılmaktadır:

●Kolay Başvuru

PayTR sanal POS başvurunuzu https://www.paytr.com/ adresi üzerinden yapabilirsiniz. “Hemen Başvur” seçeneğini kullanarak online başvuru formunu doldurmanız ardından başvurunuz alınır.

●Online Üyelik

Başvurunuzun kabulü ardından PayTR tarafınıza e-posta gönderir. Gönderilen e-postada yer alan teklifi onaylamanın aydından gerekli evrakları, aynı mailde gönderilen link üzerinden sisteme yükleyerek sanal POS üyeliğini aktifleştirebilirsiniz.

●Hızlı Entegrasyon

Aktifleşen üyeliğiniz sonrası PayTR teknik destek ekibinin yardımı ile işletmeniz için gerekli entegrasyon sürecini tamamlayabilirsiniz. Entegrasyon sürecinin tamamlanması ardından PayTR sanal POS sistemi ile ödeme almaya başlayabilirsiniz.

PayTR Sanal POS Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

PayTR sanal POS başvurularında şahıs ve şirketlerden minimum sayıda evrak talep edilmektedir. İşletme türüne göre PayTR tarafından talep edilen başvuru evrakları, aşağıda şirket türüne göre paylaşılmaktadır:

●Şahıs İşletmeleri İçin İstenen Belgeler

 1. Vergi Levhası
 2. İmza Beyannamesi
 3. Kimlik Görüntüsü
 4. Banka Hesap Bilgisini Onaylayan Evrak/Doküman
 

●Sermaye Şirketleri İçin İstenen Belgeler

 1. Vergi Levhası
 2. Ticaret Sicil Gazetesi
 3. İmza Sirküleri
 4. Ortaklara Ait Kimlik Görüntüleri
 5. Banka Hesap Bilgisini Onaylayan Evrak/Doküman
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler