Peşinatsız Konut Kredisi Çekilebilir mi? Hangi Bankalar Sıfır Peşinatla Konut Kredisi Veriyor?

Peşinatsız konut kredisi çekilebilir mi? Hani bankalar peşinat olmadan kredi veriyor? Şartları neler?
Peşinatsız ev kredisi veren bankalar, özellikle konut sahibi olmak isteyenlerin cevabını merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Konut almak isteyen ama bir birikimi bulunmayan kişiler, sıfır peşinatla konut kredisi almak için araştırma yapmaktadır. Bazı bankaların sıfır peşinatla konut kredisi verdiği bilinmektedir. Bu nedenle hangi bankalar peşinatsız konut kredisi veriyor sorusunun önemli olduğunu söylemek mümkündür. Evin tamamına kredi veren bankalar sayesinde kredi çekerken peşinat ödemek zorunda kalmazsınız.
 Konut kredisi oranları ve daha fazlası için hazırladığımız yazılara göz atabilir, konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Peki ama peşinatsız konut kredisi çekilebilir mi? Hangi bankalar müşterilerine peşinatsız konut kredisi sunmaktadır?

Peşinatsız Konut Kredisi Çekilebilir mi?

Peşinatsız konut kredisi, konut almak isteyen kişilerin hiçbir peşinat ödemeden kredi çekebilmesidir. Bazı bankalar, ilgili konutun tamamına kredi verdikleri için konut satın alımında, konutun değeri kadar kredi çekilebilmektedir. Bilindiği üzere konut kredisi almak isteyen kişiler, satın almak istedikleri konutun tapusu ile kredi kullanmak istedikleri bankaların şubelerine giderek işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Müşteriler, kredi taleplerinin ilgili banka tarafından kabul edilmesi durumunda, en fazla evin bilirkişi değerinin %80’i oranında kredi çekebilmektedir. Bu durum, birikmiş parası olmayan kişilerin zorluk yaşamasına neden olabilmektedir.
Bu durumda, peşinatsız ev kredisi veren bankalar ön plana çıkmaktadır. Normalde evin eksper değerinin %80’i oranında kredi çekilebilmekte, kalan kısım ise peşinat olarak müşteriden alınmaktadır. Fakat peşinatsız ev kredisinde, müşteri herhangi bir peşinat ödemez. Peki peşinatsız konut kredisi çekmek isteyen kişilerin yapması gerekenler nelerdir?

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Çekilir?

Peşinatsız konut kredisi nasıl çekilir sorusu kapsamında, peşinatsız kredi veren bankaların talep ettikleri şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Kredi çekme işlemleri sırasında kişiler, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen şartları yerine getirmelidir:
 • T.C. kimlik belgesi
 • Güncel tarihli herhangi bir fatura
 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
Bankadan istenilen bu belgelerin, kredi çekimi sırasında banka çalışanına verilmesi zaruridir. Bu nedenle gerekli belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Konut kredisi ve oranları hakkında, ilgili sayfamızda yer alan yazıları okuyabilir, hangi bankaların konut kredilerinde yüzde kaçlık bir oran ile kredi verdiklerini öğrenebilirsiniz. 

Bankalar Konut Kredisinin Yüzde Kaçını Veriyor?

Ekspertiz değeri 500.000 TL ve altında olan konutlarda, ekspertiz değerinin %90’ına kadar konut kredisi kullanılabilmektedir. 500.000 TL ve üzerinde olan konutlarda ise ilgili konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut kredisi kullanılabildiğini ifade etmek olanaklıdır. Bu bağlamda, birikimi olmayan kişiler için kalan kısım oldukça önemlidir. Zaman zaman çeşitli bankalar, peşinatsız konut kredisi kampanyaları oluşturmaktadır. Bu nedenle peşinatsız ev kredisi veren bankalar hangileri sorusunun çok önemli olduğunu belirtmek mümkündür.

Hangi Bankalar Sıfır Peşinatla Konut Kredisi Veriyor?

Bazı bankalar, peşinatsız konut kredisi sunmaktadır. Bu bankaları genel olarak şu şekilde sıralamak olanaklıdır:
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank

Garanti BBVA

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar içerisinde yer alan Garanti BBVA, 0 peşinatsız kredi kullanmak isteyenlere konut kredisi seçeneği sunmaktadır. Banka tarafından verilen kredinin özellikleri genel hatlarıyla şu şekildedir:
 • Kredi TL cinsinden kullanılabilir.
 • Kredi 240 aya kadar vadelendirilebilir.
 • Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin 0’üne kadar kredi kullanılabilmektedir.

QNB Finansbank

QNB Finansbank tarafından sunulan 0 peşinatsız kredi özellikleri şu şekildedir:
 • 180 aya kadar vade kullanılabilir.
 • Sabit faiz oranıyla öngörülebilir ödeme gerçekleştirilebilir.
 • Satın alınacak evin ekspertiz değerinin 0’üne kadar kredi kullanılabilir.

Akbank

Akbank, peşinatsız kredi sunmakta olup sunulan kredinin özelliklerini aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:
 • Sabit faizli olduğu için faiz değişikliği olmamaktadır.
 • Ekspertiz değerinin tamamı kredilendirilebildiği için 0 peşinatsız kredi kullanılabilir.
 
Belirtilen özelliklerin her biri, Akbank tarafından sunulan peşinatsız kredinin özellikleri kapsamında yer almaktadır. Krediler sayfasında yer alan makalelerimizi okuyarak konut kredileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle konut kredilerinde farklı seçenekleri değerlendirebilir, talep edeceğiniz konut kredileri tercih edebilirsiniz. Ayrıca peşinatsız konut kredileri kampanyaları değişebileceği için güncel bilgilerin değerlendirilmesi oldukça önemlidir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler