POS Cihazı Nedir?

POS cihazı nedir? Pos cihazı alımı için gerekli evraklar ve süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.


POS cihazı nakit para kullanımlarının yerini banka ve kredi kartları aldığından beri işletmeler tarafından vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmıştır. Point Of Sale kısaltılması olan ve Türkçe karşılığı satış cihazı olan POS makineleri kartla alışverişlerde müşterilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

POS Cihazı Neden Kullanmalıyım?

Günümüzde nakit kullanımının azalması ve kart kullanımının yaygınlaşmasının yanı sıra internet alışverişlerinin her geçen gün artması POS cihazı gerekliliğini arttıran etkenler arasında yer alır. POS cihazı gerekli evrakların hazırlanması ile başvurulan ve müşterilerin kartla alışveriş yapmasını sağlayan bir ödeme aracı olarak her geçen gün daha fazla işletme tarafından tercih edilmektedir.
İşletmelerin POS cihazına sahip olması satışlarda olumlu bir etki bırakır. Artan teknolojik gelişmeler eşiğinde nakit para yerine kart kullanımı daha fazla tercih edilir. POS cihazına başvurmak için belirli şartlar bulunur.

POS Cihazı Nasıl Alınır?

İşletme için POS başvurusu yapmak için eskiden şubeye gitmeniz gerekse de artık şubeye gitmeden başvuru yapmanız mümkün. Online bir şekilde başvuru yaparak sonucunuzun sms ile size bildirildiği özel sistemler mevcuttur. Böylece tüm süreçleri online bir şekilde takip edebilir ve hızlı şekilde sonuçlandığını görebilirsiniz.Komisyon avantajları, hızlı teslim ve paranızın ertesi gün hesabınıza geçtiği özel hizmetleri inceleyerek bu süreçten yararlanabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra bazı bankalar kurulum desteği gibi süreçlerde de sizlere hizmet verirler. Başvuru esnasında istenen bazı belgeler bulunur ve bunun dışında eğer şahıs şirketi değilseniz online başvuru yapamazsınız.

POS Cihazı Alırken Gerekli Evraklar Nelerdir?

POS cihazı alırken gerekli evraklar bankalara göre değişkenlik gösterse de genel olarak istenen evraklar aşağıdaki gibidir:
  • Vergi levhası
  • Sicil kaydı
  • Nüfus cüzdanı
  • İmza beyannamesi
Öte yandan Akbank POS başvurunuz için Hızlı ve Kolay POS başvuru formunu tamamlamanız yeterlidir.
Hangi bankadan başvuru yapacaksanız eğer ilgili müşteri temsilcileri gerekli evraklar hakkında sizlere bilgi sağlayacaktır.

POS Cihazı Alırken Hangi Bankaları Tercih Etmeliyim?

POS cihazı ihtiyacınız için banka tercih ederken öncelikle size sunulan hizmetlere bakmalısınız. Komisyonlar, paranın aktarım hızı, kurulum süresi, kurulum sonrası destek ve bunun dışında başvuru kolaylıkları gibi detaylara bakmalısınız. Akbank POS seçeneklerine göz atarak size uygun sunulan kampanyaları inceleyebilir, şahıs firmalarına özel online başvuru seçenekleri ve özel komisyon oranları gibi birçok farklı hizmeti rahatlıkla bulabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler