PostFinance AG

​PostFinance AG, İsviçre’nin en büyük bankalarından biridir. PostFinance AG’nin Türkiye’de herhangi bir şubesi ya da temsilciliği bulunmamaktadır.
PostFinance AG yaklaşık 119 milyar 140 milyon frank asetleri tüm İsviçre’de bulunan bankalara göre de elde ettiği gelir ile yüzde 3,39’luk bir pazar payı ile en büyük bankalar arasında yer aldı. İsviçre’nin aktifleri açısından en büyük yedinci bankasıdır. İsviçre’nin bankacılık kurumlarının kendi sıralamasında ise 17 banka arasında birinci sıradadır. Kendi kategorisinde yüzde 52’lik bir pazar payına hakimdir.
 PostFinance AG, 1906'da Swiss Post'un finansal hizmetler bölümü olarak kuruldu. 2013 yılında PostFinance bankacılık lisansını aldı. PostFinance, özel ve kurumsal müşterilere perakende bankacılık ürünleri ve hizmetleri sunmaktadır.
 
PostFinance AG, yüzde yüzü ile İsviçre hükümetine ait olan bir kurumdur. Yani bir devlet kurumu niteliği taşımaktadır.

PostFinance AG İsviçre’de ne kadar yaygın?

PostFinance AG, İsviçre’de 40’tan fazla şubesi ile yayılmış bir ağa sahip. 3600 kadar çalışanı 40’tan fazla şubeden ya da evlerinden hizmet vermeye devam etmektedir.

PostFinance AG hangi ülkelerde var?

  • İsviçre

PostFinance AG Hesap Açma

PostFinance AG hesap açmak için İsviçre’de yaşıyorsanız, çevrimiçi başvuru yapabilirsiniz. İkametinizi gösteren bir belge, pasaport ve başvuru formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Meslek bilgilerinizi gösteren bir belgeyi de gelir kaynağını öğrenmek için bankanın istemesi doğaldır. Ayrıca duruma göre ek belgeler de istenebilir.
 
Yabancı biri olarak banka hesabı açtırmak isterseniz, bankaların şubelerine pasaport ve geçerli vize ya da oturma izni ile gitmek hesap açtırabilmek için yeterli olacaktır. Elbette ikamet bilginizi elinizde bulundurmanız ve başvuru formu doldurmanız gerekecek.

PostFinance AG Gizli Hesap Açılabilir Mi?

PostFinance AG ve diğer İsviçre bankaları, İsviçre kültürünü göz önüne koyarak mahremiyet, gizlilik ve tarafsızlık üzerine atıfta bulunurlar. 1700’lü yıllarda bankacılık başlamış olsa da bankacılık sisteminin korunması için 1800’lü yıllarda bankacılık tüzükleri ile güvenlik ve gizlilik garanti edilmektedir. Ancak 1998 yılında ortaya çıkan bir skandal ile ortaya çıkan bazı gerçekler bu standardın biraz esnetilmesine neden oldu. Bu esnetmeye rağmen önemli ölçüde bankacılık gizliliği hükümleri sağlanmaktadır.

PostFinance AG ne kadar mevduat garantisi vermektedir?

PostFinance AG mudiler için mudi başına 100 bin franklık bir mevduat garantisi bulunmaktadır. Bu tutar aynı zamanda yabancı para birimleri için de geçerli olmaktadır. PostFinance AG, İsviçre Mali Piyasa Denetleme Kurumu tarafından yetkilendirilir ve denetlenir.

PostFinance AG Uluslararası Para Transferleri

  • SWIFT Transferleri
  • SEPA Kredi Transferleri
  • SEPA Doğrudan Borçlar
  • SEPA Doğrudan Borçlar B2B

KÜNYE

Kuruluş Tarihi: 1906
Çalışan Sayısı: 3.600
BIC (SWIFT): POFICHBEXXX
Merkez: Bern

GENEL MÜDÜRLÜK İLETİŞİM

Adres: Mingerstrasse 20, 3030, Bern, İsviçre
Tel: + 41 0848 800 007
Fax: -
Website: http://postfinance.ch
E- Posta: banken-info@postfinance.ch
 
 

Diğer Makaleler